Anmälningslista Kvantumloppet 2017

Klasser (klicka för att visa anmälda)

700 m Knatte 2007 och senare (44 anmälda)
Namn Förening/ort
Gaston Alvfeldt Huddinge AIS/Huddinge
Gilbert Alvfeldt Huddinge AIS/Huddinge
Mira Barkman Huddinge AIS
Olle Beckman Huddinge
Julia Berg Tullinge
Denise Edqvist Skärholmen
Alice Eggöy Markhester Snättringe SK
Julia Eidebo Huddinge AIS
Ellen Gagnerud Huddinge AIS
Clara Grip Segeltorp
Melker Grip Segeltorp
Elsa Grip Sommelius Huddinge ais
Emil Hammarberg Huddingen AIS
Axel Hansson Huddinge
Leon Hartley Huddinge
Alva Hasselkvist Huddinge AIS
Alexander Holst huddinge
Teodor Holst Huddinge
Cornelius Isberg Hägersten
Gabrielle Isberg Hägersten
Leo Juhlin Fridolin/Huddinge
Luna Juhlin Fridolin/Huddinge
Gustav Karlsson Huddinge
Erik Malmenberg Huddinge AIS
Carl Arvid Niper IKJ Haninge
Elma Norinder Huddinge
Per Nyström ENSKEDE
Inez Odefjärd Huddinge AIS
Wilma palitz segeltorp
Theo Pantzar Huddinge AIS
Charlie Raitis Huddinge AIS
Felizia Raitis Huddinge AIS
Melanie Raitis Huddinge AIS
Sandie Raitis Huddinge AIS
Zebaztian Raitis Huddinge AIS
Lova Randall Tumba
Melina Rudbo Huddinge
Måns Rudbo Huddinge
Agnez Salem Segeltorps IF
Juliuz Salem Segeltorps IF
Nora Thagemark Hägersten
Malte Treiberg Olsson Segeltorp
Elin Wolters Huddinge
Simon Wolters Huddinge
P12/3,4km (8 anmälda)
Namn Förening/ort
Rasmus Berglund Huddinge AIS
Anton Bertenstam Huddinge
Ludvig Ebböy Markhester Snättringe SK
Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK
Ludvig Gustafsson Nacka
Teodor Holst Huddinge
Henrik Lindbladh SEGELTORP
Adam Vänman Huddinge AIS
F12/3,4km (13 anmälda)
Namn Förening/ort
Molly Alexanderson Huddinge
Lina Bjerkestam Huddinge AIS
Ida Egnell IFK Lidingö Friidrott
Elsa Eliasson Bromma
Amelia Gustafsson Nacka
Julia Hansson Huddinge AIS
Filippa Hartley Huddinge
Tove Olsson Huddinge AIS
Ellen Sandblom Huddinge AIS
Amanda Strandberg Fornborgen Huddinge
Linnéa Strandberg Fornborgen Huddinge
Svea Öhlund Bromma
Filippa Östling Hellas FK
3,4km vuxen (64 anmälda)
Namn Förening/ort
Jormaa Aase Huddinge
Katja Alexanderson Huddinge
Chatarina Andersson Huddinge
Aleksi Andreev Spårvägens FK
Stefan Asplund Segeltorp
Emelie Axén Huddinge AIS
Alma Bertenstam Huddinge
Anne-Lee Bertenstam Huddinge
Jeanette Bjerkestam Huddinge
Peter Boström Segeltorp
Lenita Edqvist Skärholmen
Marit Elfman Huddinge
Monica Engkvist Team MoTo
Lennie Eriksson Strandberg Friskis & Svettis Huddinge
Gudrun Estola Vårby
Lisa Furehed Hägersten
Alicia Grevsten Vendelsö
Ulrika Gustafsson Nacka
Elisabeth Göransson Mom´s from sailcottage
Sara Hagwall Hägersten
Sven Hansson Huddinge AIS
Phelix Hofsten Tullinge Hockey
Arvid Holm Herrängen
Felix Holm Herrängen
Tomas Holm Herrängen
Henrik Holst Huddinge
Ulrica Ilskog Holm Herrängen
Tommy Jakobsson LK Humlans Vänner
Ben Jerry PRAG
Kennet Johansson Vårby
Karolina Karlsson Huddinge
Lisa Karlsson OK Älvsjö Örby
Thomas Karlsson Huddinge
Thomas Karlsson OK Älvsjö Örby
Harjit Kaur Huddinge
Supreet Kaur Huddinge
Anders Kindstedt Mälarhöjden IK
Elis Kröger SIF (segeltorps idrotts förening)
Catharina Larsdotter Mom´s from sailcottage
Madelaine Ledell HAIS
Emma Lejon Billings Montana
Rickard Lindbladh Segeltorp
Wilma Nordgren Österhaninge IF
Per Nyström ENSKEDE
Birgitta Nyström Berglund Huddinge AIS
Nils Olsson Huddinge AIS
Kristina Padel Roström Mom's from Sailcottage
Thea palitz segeltorp
Viktor palitz segeltorp
Emily Plagenz Lewistown, Montana
Anna-Lena Puskas Mom´s from sailcottage
Anders Rosqvist Mälarhöjdens IK
Adrian Sidmalm Segeltorp
Mikael Sidmalm Segeltorp
Jenny Strandberg Friskis & Sveittis Huddinge
Barbro Ternéus Bromma
Mia Tjäder Hägersten
Teo Torstensson FARSTA
Sarah Wahlstedt Huddinge
Kim Widegrip Huddinge
Helena Vänman Älvsjö
Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK
Ida Östling Hellas FK
Jimmy Östling Hellas FK
10km vuxen (84 anmälda)
Namn Förening/ort
Zakarias Andersson Huddinge AIS
Hampus Arebert Skärholmen
Jens Arebert Skärholmen
Monica Axén Huddinge
Elisabeth Bagge Stockholm
Adam Beckman Huddinge
Lars Berglund Huddinge
Hanna Bergsvik The Running Tacos
Magnus Bergsvik The Running Tacos
Johan Bertenstam Huddinge
Anders Braathen TYRESÖ
Andreas Bylund FK Studenterna
Rudolf Carneholm Älvsjö
Assar Classon Huddinge AIS
Robert Dahlberg Team CRS
Jakob Edling Värmdö
Tomas Ekholm Huddinge AIS
Johan Elfman Huddinge
Ebba Eliasson Bromma
Jesper Eliasson Bromma
Björn Eriksson Älvsjö
Car Johan Grip Segeltorp
Claes Hansson os80
Fredrik Hansson os80
Sara Hansson Huddinge
Daniel Hartley Huddinge
Daniel Hedqvist Bilmetro Running Club
Charlotte Jakobsson LK Humlans Vänner
Ove Johansson Oves Cross Köping
Peter Johansson Skärholmen
Johan Karlsson OK Älvsjö Örby
Tommy Lacandler Team MoTo
Jakob Lagerdahl Stockholm
Anita Lapidus ÄLVSJÖ
Anton Ledell HAIS
Johan Lindbladh Segeltorp
Viktor Ljung FK Studenterna
Pär Löfving Älvsjö
Mattias Lövbrand Hjelm Älvsjö
Carl Henrik Niper IKJ Haninge
Stefan Norgren BK Sol
Karin Norinder Huddinge
Gustaf Nässén Huddinge
Linn Oldemar Glömsta Runners
Johan Olsson Stockholm
Magnus Olsson Segeltorp
Mårten Olsson Hägersten
Staffan Ornstam Stuvsta Huddinge
john palitz segeltorp
Daniel Palitz Segeltorps IBK
Eva Persson Segeltorp
Stefan Persson Segeltorp
Bertil Pettersson Älvsjö
Patrik Pettersson IKJ Haninge
Alberto Pinton Noi Siamo
Martin Reimbladh Tullinge
Mats Remberger Nacka
Johanna Ribbeskog Tullinge
Fredrik Robertsson Terrible Tuesdays
Tobias Rodin Hägersten
Hugo Roström Segeltorp
Rikard Roström Skubbarna
Sixten Roström Midnight stories
Linda Räsänen Tullinge
Valter Saaristu ÄLVSJÖ
David Salem Segeltorps IF
Martin Schmalholz Tumba
Mikael Schullström Skärholmen
John Sohlberg Snättlunda IK
Marko Spasojevic Hagsätra
Per Sundberg Skarpnäcks OL
Marko Säävälä Norrbärke
Anders Glädjelöparen Söderlund Nacka Värmdö Skidklubb
Jeanette Söderman Carnegie IF
Claes Theander Huddinge
Tomas Theander Huddinge
Jakob Tollstorp The Running Tacos
Karl Werner Segeltorp
Ann Widegrip Huddinge
Olof Wikman Stockholm
Sara Vänman Älvsjö
Erik Åberg Spårvägens FK
Jerker Åberg Tumba - Mälarhöjden OK
Henrik Örnlind Telefonplan