Anmälningslista Åsaloppet 2015

Klasser (klicka för att visa anmälda)

Dam 5km,spring, lunka,gå (26 anmälda)
Namn Förening/ort/företag
Lou-Lou Andersson Frillesås
Jenny Averius -
Anki Brunskog Onsala
Maria Bännstrand Åsa
Karina Börjesson Åsa
Jeanette Engström IK Orient
Jeanette Hafstad Frillesås
Britt Hellström Åsa
Wikman Jenny Alingsås
Cecilia Johanson -
Alma Johansson OK Skogshjortarna Alingsås
Johanna Johansson If Rigor
Madeleine Johansson OK Skogshjortarna Alingsås
Erika Landestorp Åsa
Sofia Lannér Dybeck -
Charlotte Lycked Swerea IVF
Ida Olsson -
Johanna Olsson Mölndal
Åsa Rönnbom Åsa
Veronica Schulte Sk Ringen
Kersti Sjölund -
Anna Sjöstrand -
Jenny Svanlind Persberg
Kristina Svanlind Filipstad/Åsa
Louise Tornerhult -
Victoria Tärneberg Åsa IF
Herr 5km- Spring, lunka, gå (16 anmälda)
Namn Förening/ort/företag
Kjell Andersson Jönköping
Kevin Bergström Hanhals Kings
Linus Bergström Hanhals Kings
Niklas Bergström Hanhals Kings
Jörgen Bråthen -
Markus Gustafsson Dalby
Erik Hultgren Partille
Stig Isaksson Åsa
Ulf Johanson -
Fredrik Johansson Mölndal
Jacob Lannér Dybeck -
Per-Arne Magnusson Jönköping
Daniel Modig Lomma
Peter Schulte Sk Ringen
Mikael Schött Kungsbacka
Patrik Waldegren -
Herr 10km (97 anmälda)
Namn Förening/ort/företag
Christer Adolfsson Åsa
Anders Andersson Tant Grön
Patrik Andersson Hälle IF
Robert Andersson Göteborg
Stefan Andersson Bohusläns advokatbyrå
Tobias Andersson Kungsbacka IF
Tobias Andersson -
Mats Andreasson Lonesome Runners
Antonio Antunes -
Henrik Avasalu Göteborg
Matte Banen Lindh Banan -
Lennart Bengtsson Majornas IK
Tobias Bogeskär Horsebay Track & Field
Tobias Bogeskär Horsebay Track & Field
Lars Borg Åsa
Erik Borgen Åsa
Samuel Borgen Åsa
Martin Boström -
Håkan Börjesson Solvikingarna
henrik dehlryd Tant Grön
Håkan Ehrenborg Kållered
Kristofer Ehrenborg Trädtopparnas IF
Magnus Engelbrektsson -
Johan Falk Solsidan
Fredric Ferrari PF
Henric Ferrari Ockelbo SK
Peter Ferrari Solvikingarna
Fabian Fihn Rålanda Bygg & Konsult AB
Peter Flood -
Måns Franklin Majornas IK
Mats Gillqvist -
Anders Glansk -
Bo Gärdhagen Åsa
Johan Göranson IK Ymer
Berndt Hallberg Majornas IK
Fredric Hallström -
Björn Hammar Sävedalens AIK
Mårten Hammar Åsa
Peter Hansson -
Viktor Hellström If rigor
Mattias Holm Täby
Pelle Holm Enebybergs IF
Janne Hultbäck ÅSA IF
Anders Hägg Lyoness
Thomas Hörgren Onsala
Christopher Janes -
Calle Johansson DRT Kungsbacka
Jan Johansson -
Magnus Johansson -
Tomas Johansson Hulkarna
Niclas Järnros -
Martin Karlsson -
Ola Karlsson Härryda
Martin Kerstell Båthusvägen
Daniel Konieczny Torslanda
Håkan Kristiansen Horse Bay Track & Field
Anders Larsson Åsa IF Innebandy
Mikael Laurin -
Brendan Lawlor Team Aila
Jan Erik Lind DRT Kungsbacka / Fjärås
Björn Lindblad Sävedalens AIK
Jonas Lindhe DRT Kungsbacka
Anton Lyngfelt Lindome
Kristian Löfgren Syster T
Teodor Madås -
Gustav Magnusson Göteborg
Mats Mandegård Simlångsdalens IF
Stefan Mjörnstedt Åsa
Per-Anders Nybond Frösö IF
Andreas Olsson Mamma är bäst
Robin Petersson Åsa IF Pingis
Ronnie Petersson Åsa IF Pingis
Mats Ransgård Göteborgs Hamn AB
Martin Samson DRT Kungsbacka
Gunnar Sasse Göteborg
Magnus Seger -
Mattias Sjöstrand Triathlon Väst
Pedro Sjöstrand KlarafärdigaNala
Ola Skepp Sävedalens AIK
Jan Strandevall Alingsås
Krister Strandvik -
Jesper Sundsten Buena Vista A.C.
KJETIL TEISBEKK ROS IL - NORGE
SANDER TEISBEKK ROS IL - NORGE
Johan Thärnå Frillesås
Fredrik Tärneberg Åsa if
Daniel Törnqvist Hulkarna
Magnus Uppström FK Herkules
Ragnar Uppström FK Herkules
Markus Wennberg Mölnlycke
Johan Wilhelmsson Åsa
Sebastian Witkowski -
Jens Wolff Åsa
Niklas Vollmer ÅSA
Andrew Young -
Paul Young Åsa
Oliwer Östling -
Dam 10km (47 anmälda)
Namn Förening/ort/företag
Johanna Adolfsson Mölndals AIK
Christina Andersson Vallda
Marianne Andersson -
Therese Arnesen Lonesome Runners
Lykke Barck -
Anna Bragsjö Frillesås
Åsa Dahlin Fjärås
Ulrika Dehlryd Tant Grön
Elisabeth Diamond Bell, Florida USA
Carina Ekengren Sävedalens AIK
Lisa Eurenius -
Sofie Ferrari Ockelbo SK
Britt-Marie Fihn Rålanda Bygg & Konsult AB
Christina Fjordskär Vassbäck
Jennie Forsberg Majornas IK
Maria Furö Åsa
Sanna Green -
Lina Gustavsson Åsa
Anna Hallberg Majornas IK
Jonna Halonen Fjärås AIK
Malin Holm Fjärås
Birgitta Johansson -
Sara Klug Torslanda
Åsa Laurin -
Nancy Lindberg -
Jenny Lundberg Västra Frölunda
Madelene Lundqvist Åsa Kroppsfysik
Annelie Magnusson Mamma är bäst
Karin Magnusson Göteborg
Sophie Malmberg -
Lisa Manhof FK Herkules
Malin Mattsson Åsa
Linda Moberg Åsa
Karin Nilsson Ullevi FK
Malin Nygren -
Christine Palmqvist Gråbo
Anna Persson Pantern running club
Angelica Petersson Alingsås
Ann Ransgård COWI AB
Lena Rostén Kungsbacka
ELIN TEISBEKK ROS IL - NORGE
Kajsa Thorén-Strandvik -
Cissi Tuorilin åsa kroppsfysik
Jennie Ullerfeldt IK Jogg
Filippa Widegren Rålanda Bygg & Konsult AB
Sanna Wiklander Frillesås
Christine Young -
F02/03 2,6 km (2 anmälda)
Namn Förening/ort/företag
Moa Johansson -
Julia Lindblad Sävedalens AIK
P02/03 2,6 km (4 anmälda)
Namn Förening/ort/företag
Fabian Arvidsso Persberg
Isac Hammargren ÅSA IF
Lukas Larsson OK Skogshjortarna Alingsås
Casper Skepp Sävedalens AIK
F04/05 2,6 km (2 anmälda)
Namn Förening/ort/företag
Klara Hellström Åsa
Thea Magnerius -
P04/05 2,6 km (7 anmälda)
Namn Förening/ort/företag
Fabian Andersson Kungsbacka IF
Oskar Davidsson Åsa
Pontus Lindberg -
Emil Lindblad Sävedalens AIK
Isak Löfstrand Åsa IF
Axel norlenius åsa
Arvid Skepp Sävedalens AIK
F06 och yngre 1,3 km (15 anmälda)
Namn Förening/ort/företag
Ebba Ekström Lidingö
Ebba Fjordskär Vassbäck
Thea Fjordskär Vassbäck
Astrid Gärdhagen Åsa
Emma Lundqvist Åsa
Hanna Lundqvist Åsa
Emma Madås SIK
Emma Olsson Mamma är bäst
Judith Petersson Alingsås
Rebecca Sandberg ÅSA IF
Ida Sandbom -
Elin Strandvik -
Annica Tärneberg Åsa IF
Amanda Wennberg Mölnlycke
Lucy Young -
P06 och yngre 1,3 km (18 anmälda)
Namn Förening/ort/företag
Lukas Andersson Kungsbacka IF
Max Bjurinder Sundsten Åsa
Vincent Bjurinder Sundsten Åsa
Gustav Ekström Lidingö
Viktor Ekström Lidingö
Hampus Gärdhagen Åsa
Sixten Johansson -
Emil Jägrud Åsa IF
Gustav Karlsson Härryda
Elias Löfstrand Åsa IF
Oliwer Nyrén -
Julius Petersson AIF Alingsås
Erik Sjöstrand Åsa IF
Emil Skepp Sävedalens AIK
Hugo Strandvik -
Marcus Tärneberg Åsa if
Sebastian Wolff Åsa
Melvin Åberg Västra Frölunda