Anmälningslista Haninge Trail 2017

Klasser (klicka för att visa anmälda)

5 km (82 anmälda)
Namn Klubb/Ort
Martin Ahlström IFK Enskede
Kajsa Allder Nacka
Oskar Andersen IKJ Haninge
Emma Andersson Skällan IF
Robert Andersson Långholmen
Roland Andersson Västerhaninge
Anders Back Stockholm
Jenny Bergensten Älvsjö
Pernilla Bergström ItrimWarriors
Anna-Lena Björklund Hamill-Keays Nacka
Matilda Borg IKJ Haninge
Niklas Brolin Kolartorp
jessica Bäcklin Itrim warriors
madeleine Bäcklin Itrim warriors
Johanna Carlborg Team nordic trail
Jonas Claesson Nipples United
Maria Dake Nyköping
Shadi Eghdami SOLNA
Lina Eklind ItrimWarriors
Anders Ericsson Brottby
Lena Erlandsson OK Södertörn
Niklas Erlandsson IKJ Haninge
Jessica Franzén Hägersten
Magnus Franzén Westerberg Hägersten
Marie-Louise Frisberg Rönninge
Christin Herber Hamburg
Andrea Horvei Oslo
Keila Höglund Fulltvrid racing
Linda Isaksson ItrimWarriors
Ylva Jansdotter Nyköping
Gabriela Jara Melendez Ik Jarl
Milla Jortikka-Stålnäbb Nyköping
Susanna Järlund Lonesome Runners
Angelica Kenttä Vendelsö
Sofia Kindström Rönninge
André Lacroix Brandbergen
Lovisa Lagerblad Hökarängen
Henna Lampinen Täby
Benjamin Langlotz Uppsala
Johan Lantz Team Nordic Trail
Anders Lidell Ik Jarl
Anders Lilja Hägersten
Helen Lindborg Älvsjö
Jenny Lönnqvist JENSEN Norra gymnasium
Elin Malmquist Haninge
Mahbobeh Massoumi JENSEN Norra gymnasium
Iwona Migdal Tullinge runner
Amilia Moverare IKJ Haninge
Miriam Moverare IKJ Haninge
Maria Nelson Haninge
Helga Nilsson Älta
Jimmy Nore Lonesome Runners
Åsa Nore Lonesome Runners
Pierre Näsman TYRESÖ
Ida Pettersson Team Nordic Trail
Sheila Rimblad NYKÖPING
Emma Rimbrant Älvsjö
Jenny Rydell Itrim Haninge
Malin Sandberg Tungelsta
Amanda Schulte Haninge
Ida Sjöberg Löf UTTRAN
Conny Sjögren Nipples United
Teresia Skoglund Hägersten
Lena Strömberg Handen
Johan Strömbäck Kärrtorp
Tilja Stålnacke Fulltvrid racing
Tyra Stålnacke Fulltvrid racing
Peter Sundberg Umara
Anders Svensson Nipples United
Linnea Svensson ItrimWarriors
Shadi Tayebi SOLNA
Ruben Tholander Sundbybergs skidor
Johanna Torstensson Vallentuna
Erika Vester Switch Lifestyle Gym, Stockholm
Susanna Wiberg Nacka
johanna Wistedt team vretbo
Therése Wistedt Bandhagen
Cassandra Zackrisson ItrimWarriors
Mathilde Åkerlind Hägersten
Mari Åkerlindh ItrimWarriors
Rille Örn Degerfors If
Daniel Östergrens Årsta
10 km (99 anmälda)
Namn Klubb/Ort
Sofie Adolfsson Södertälje
Samir Akhmedov Farsta
Vincent Amundsen 30-årskris
Lina Andersson Huddinge AIS
Sigrid Andersson Uppsala Löparklubb
Nicklas Ankarsköld-Flück Vendeslö
Viktor Antonsson Team Småland
Jonas Bengtsson Vendelsö
Alexander Bergström Stockholm
Ann-Christine Bierhance Handen
Lisa Bill-Andersson Uppsala
Mikaela Bischoff ItrimWarriors
Yvonne Björnén Nynäshamn Långdistansklubb
Gunnar Bokneberg Bromma
Susann Bombor Fireball
Gudrun Bonde Tyresö
Ylva Bonde Enskededalen
Ann-Charlotte Brage Tungelsta
Markus Brolin Hökarängen
Thom Brolin Skutholmens Idrottare
Linda Burgren Tungelsta
Sebastian Cano 30-årskris
Emma Carlsson ItrimWarriors
Fredrik Davidsson JENSEN Norra gymnasium
Petra Edlund Tungelsta
Jenny Ekholm Team Nordic Trail
Philip Elsberg ItrimWarriors
Katrin Engelmark Club Running Sweden
Fredrik Engen Svärd Lättja IF
Mats Eronn Runacademy
Peter Ferander 30-årskris
Emma Friberg JENSEN Norra gymnasium
Tommy Ganemo JENSEN Norra gymnasium
Krzysztof Grasza VENDELSÖ
Emma Gyllenpalm Runacademy
Marianne Heimdal DO Byggnadsplåtslageri AB
Stefanie Heinig Värmdö
Maria Hellström Väsby OK
Nina Hemberg Johanneshov
Andréa Hultgren ItrimWarriors
Jimmie Hulth Stockholm
Mikael Hübinette AXA Sports Club
Hans Jacobson Lusaka Sunday Runners
Petra Janghede Stockholm
Anders Johansson ItrimWarriors
Björn Johansson Motala
Jessica Johansson Farsta
Filip Jornefelt JENSEN Norra gymnasium
Petra Kvarmans Årsta
Miranda Kvist Team Nordic Trail
niklas kåvius tullinge
Karin Källström Stockholm
Morgan Larsson Årsta
Nina Lennare Tungelsta
Johanna Lilja Vendelsö
Zdenek Liscinsky Tullinge SK
Hanna Ljungström ItrimWarriors
Fredrik Löfgren Stockholm
Helmer Lönnkvist IKJ Haninge
Tommy Lönnqvist JENSEN Norra gymnasium
Malcolm McNab Stockholm
Johan Nilsson HANDEN
Micke Nilsson Team Nordic Trail
Moa Nilsson haninge
Robert Nilsson Östervåla
Claes Nordberg Syskonen Nordberg
Eva Nordberg Syskonen Nordberg
Urban Nordberg Syskonen Nordberg
Teresa Norman Älvsjö
Dag Olofsson Haninge sok
Victor Olofsson 30-årskris
Stefan Ottosson Södertälje
Johanna Penton Penton Sports
Joel Persson Ikarus
Mattias Ragnar Stockholm
Jenni Ranhagen Snättringe
Kavosh Raufi JENSEN Norra gymnasium
Gabriella Reiner Club Running Sweden
Lisa Ringbom Axnér Västerås
Emma Rosén Team Småland
Sara Rosén Team Småland
Malin Ruuth Huddinge
Richard Rönnklint 30-årskris
Anne Sahlin TYRESÖ
christer schapiro Club Running Sweden
Johan Segeblad Powerbar
Åsa Smedberg Handen
Mikael Storkamp Huddinge
Farahnaz Sundell Club Running Sweden
Nina Sundell Eronn Runacademy
Jesper Sundström 30-årskris
Fredrik Svensson ItrimWarriors
Anna Tebelius Victoria Park Harriers
Björn Tjernberg Coolboys SK
Karl Wallander Järfälla Skidklubb
Christina Zetterman Club running sweden
Viktor Åberg IKJ Haninge
Leonor Österberg Västerås
Catharina Österman catharina.osterman@gmail.com
16,7 km Damer (46 anmälda)
Namn Klubb/Ort
Elin Ahlström IFK Enskede
Tülay Alkacir Stockholm City Triathlon Club
Malin Andersson Årsta
Christel Berg OK Enen
Maria Börjesson Dalarö
Johanna Creutz Stockholm
Emma Danielsson Vällingby
Hanna Edmark Södermalm
Mathilda Edmark Södermalm
Johanna Engström OK Hällen
Caroline Frumerie Djursholm
Anna Fröström NLDK
Karin Glantz Tyresö
Cecilia Gransten Dalarö
Sofia Hallström Hägersten
Ingrid Helander Tullinge
Sonja Höglund slif
Sara Höök Länna
Johanna Jägerståhl Stockholm
Johanna Jönsson Team nordic trail Uppsala
Erika Lindholm Västerås
Elin Lindstrom Lonesome Runners
Jennie Linond Have fun!
Sandra Lundberg Team Nordic Trail Uppsala
Susanne Löffler Fireball
Pernilla Maathz Uppsala
Anna Melkersson Stockholm
Jessica Moverare IKJ Haninge
Jenny Mårtensson TSM running
Erika Nilsson Team Nordic Trail
Jessica Palmqvist Stockholm
Helena Pettersson Vallentuna
Viktoria Raft Dalarö SK
lisa ring HÄGERSTEN
Carolina Risfjell Accenture IF
Camilla Rosell Stockholm Gerillalöpare
Hanna Rubensson Stockholm
Linda Swedner Lilja Tyresö
Cecilia Söder Västerhaninge
Eva Sönnerfors Kungsängen
Maja Tesch Vivobarefoot
Johanna Tuuf Stockholm City Triathlon
Fritzi Töpfer Fireball
Angelica Wagneryd Stockholm City Triathlon
Malin Wirén Team Snabbare
Katrin Öhlander Nynäshamn Långdistansklubb
16,7 km Herrar (111 anmälda)
Namn Klubb/Ort
Carl Adelmar Vivobarefoot
Amir Agah SOLNA
Pontus Almquist Team ASS
Jonatan Alvaeus Uppsala IF
Joacim Andersson HuddingeLeejpet BK
Lars Andersson Norrköping
Sebastian Arvidsson Gärdet
Olle Ax Uppsala
Jörgen Axelsson Tullinge SK
Nick Barrable OK Ravinen
Stefan Berg OK Enen
Ola Björnén Nynäshamn Långdistansklubb
Anders Braathen TYRESÖ
Mikael Brandfors Team greeen Sthlm
Carl-Johan Burström Stockholm
Göran Casserlöv Team Nordic Trail
William Corsi JENSEN Norra gymnasium
Leif Danfors Riksdagens idrottsklubb
Pierre Decroix Envol coaching
Olof Dedering Dalarö
Robin Delkertz Kroken, tullinge
Henrik Dikvall Waxholms OK
Peo Ekström Saltsjö-Boo
Mats Emilson Club Running Sweden
Karl Engström Farsta
Anders Eriksson IKJ Haninge
Jonas Eriksson Stockholm
Mats Eriksson IK NocOut.se
Tommy Eriksson Nynäshamn LDK
Peio Etxebeste Fireball
Mattias Frumerie Djursholm
Erik Fröström NLDK
Pär Gustavsson Hässelby SK
Johan Hagebring Sköndal
Andreas Hall Järla IF Orientering
Jan Hedestam Team Nordic Trail
Andreas Helander Stockholm
Daniel Högberg SPIF
Joachim Högberg SLUG
Henrik Ingvarsson Vallsta SK
Per Jardsell Lonesome Runners
Mathias Johansson Team ASUM
Erik Juhlin Enskede
Ludwig Jörgensborg Dalarö
Göran Kampegård IKJ Haninge
Aron Lavesson Team nordic trail Stockholm
Jonas Lilja Tyresö
Göran Lindberg Nynäshamn LDK
Christer Linde Edsviken terräng
Anders Lindgren Åmål Multisport
stefan lindroth nynäshamn
Björn Lindsten Vegan runners IK
Håkan Lindström Jordbänningarna
Kjell Lundström Söderhöjd
Tommy Lusth Stockholm City Triathlon
Kenneth Löfman IKJ Haninge
Anders Magnusson Adelsö IF
Christian Magnusson Svartsjö
Marcus Magnusson Stockholm
Viktor Marklund Västerhaninge
Wäppling Michael Burträsk
Magnus Migdal Lilleeng Tullinge runner
Scott Moore Terrible Tuesdays
Bamdad Mosazadeh SOLNA
Erik Müllers Fireball
Jonas Nordquist Täby
David Nordqvist Team tågloppet
Henrik Norell AstraZeneca IF
Per Olofsson Stockholm Gerillalöpare
Niklas Olsson Västerås
Nils Penton Terrible Tuesdays Triathlon
Jonas Petersson Stockholms FTF
Johnny Pettersson Vendelsö
Olof Pettersson Team ASS
Robin Pino Uppsala LK
Calle Rang Handen
Mikael Ranhagen Snättringe
Fredrick Regnell Farsta
Sergiu Vasile Rus Stockholm
Sebastian Rydberg Nacka
Robin Sandvik Exploderande Kattungar
Daniel Scheidegger Kungsängen
Romain Schwab Wushu Stockholm IF
Christian Seeger Uppsala LK
Martin Selinus TNT Uppsala
Joakim Sjöberg UTTRAN
Simon Sjörén Lonesome Runners
Mårten Snickare Sundbybergs IK Skidor
Daniele Solito Enskede
Amir Srebrenikovic JENSEN Norra gymnasium
John Sterner OK Tiveden
Timmy Stålnacke Fulltvrid racing
Peter Svedefelt Haninge
Kalle Svensson Uppsala LK
Tom Svensson Hammarby IF Friidrott
Jens Thorsell Enskede
Gunnar Thuresson Club Running Sweden
Erik Tigerholm Skogås
Pim van Krieken Fireball
Lars Wernemar Team Nordic Trail
Henrik Westford JENSEN Norra gymnasium
Marcos Vicente Herranz Stockholm
Emil Widén Sundbyberg
Krystian Wilkosz Polski Dzik
Gustav Wimmerdahl Team Nordic Trail
Edwin von Krusenstjerna Stocksund
Björn Wärn Terrible Tuesdays
Tobias Åhs Team Entevor Nynäshamns Långdistansklubb
Carl Åkerlindh HANDEN
Johan Åström Haninge
Harry Äijö Tullinge