Anmälningslista Strömmingsloppet 2018

Klasser (klicka för att visa anmälda)

Damer 10km (17 anmälda)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Helena Ahlskog Vaxholms stad Vaxholms Stad
Ariane Andersson Stockholm -
Caroline Berglin - -
Anna Brimberg - -
Stina Gudmundson - -
Annika Hultberg Vaxholm -
Malin Hultgren Hässelby Beach2018
Anna Lindberg Vaxholm -
Ann Lodèn Vaxholms Stad Vaxholms Stad
Petra Lynes Bromsten -
Annette Nyzell Rindö -
Helene Pratt Spånga -
Annelie Roslund Talltitan IK -
Anna-Karin Sjöstedt - -
Caroline Strömblad Vaxholm -
Lovisa Svanholm Resarö -
Nina Söderström Hässelby Beach2018
Herrar 10km (21 anmälda)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Hans-Erik Ahlskog Täby -
Fredrik Backman Coop Vaxholm Coop Vaxholm
Martin Berggren Rydbo Saltsjöbad -
Christoffer Berglin - -
Sverker Elmarsson BK St Erik -
Claes Enger Vaxholm -
Jon Haag IFK Vaxholm -
Max Hoppe Vaxholms OK -
Daniel Klein Svavelsö -
Mikael Lander Coop Vaxholm Coop Vaxholm
Thomas Lindqvist Switcharna -
Paul Lynes Bromsten -
Alexander Pettersson Vaxholm -
James Pratt Spånga -
Eirik Risan BUL Oslo The Scandinavian Match
Lars Romson Enebyberg -
Sebastian Sagrelius Coop Vaxholm Coop Vaxholm
Göran Sjöblom Talltitan IK -
Erik Söderlund Täby -
Jan Söderlund Trimble -
Roland Söderström Göteborg -
Damer 5km (19 anmälda)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Katarina Anund Resarö -
Katarina Asplund Vaxholm -
jessica englund vaxholm -
Emelie Eriksson Johanneshov -
Madeleine Grevfors Vaxholm -
Louise Grönberg Resarö -
Mari Hellgren Vaxholms stad Vaxholms Stad
Sara Hultberg - -
Anna Jakobsson Sollentuna -
Eva Jernnäs Vaxholm -
Johanna Karnhill Årsta -
Pernilla Lingman Svahn Upplands Väsby -
Ingrid Måhl Sollentuna -
Hilde Nordhagen Resarö -
Anna Rösby Stockholm -
Lena Strand Vaxholm -
Ulrika Thorildsson Resarö -
Amanda tång Sollentuna -
Lisa Westerlund Vallentuna -
Herrar 5km (9 anmälda)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Richard Anund Resarö -
Peter Carlsson Täby -
Sören Carlsson Vaxholm -
Roger Gustavson Johanneshov -
Johan Hellgren - -
Stephan Hellgren - -
Christer Käck Sören Carlssons vänner -
Alan McMillion Taby -
Fredrik Sjöstedt Skövde -
P6/F6 (10 anmälda)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Mira Brimberg - -
Maja Engner - -
Kerstin Gudmundson - -
Tora Lindberg Vaxholm -
Lova Roslund Talltitan IK -
Charlie Sjömark - -
Emmy Strömblad Vaxholm -
Helmer Svanholm Resarö -
Vera Svanholm Resarö -
Klara Westerlund Vallentuna -
F8 (4 anmälda)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Linn Anund Resarö -
Filippa Beije Vaxholm -
Linnéa Sjömark - -
Nelia Sjömark Waxholm -
P8 (5 anmälda)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Ellington Plate Rindö -
Loke Ristner Resarö -
Elliot Roslund Talltitan IK -
Benjamin Rye Waxholm gymnastikförening (WGF) WGF trupp Bas 22
Erik Westerlund Vallentuna -
P10 (3 anmälda)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Elis Anund Resarö -
Felix Carlsson Täby -
Atle Ristner Resarö -
F12 (1 anmäld)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Hilda Rye IFK Waxholm IFK Waxholm F07
P12 (6 anmälda)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Jens Fochsen Waxholms OK Waxholms OK
Petter Fochsen Waxholms OK Waxholms OK
Alexander Lindahl Asplund Vaxholm -
Oliver Persson Danderyds SK Friidrott -
Philip Persson Danderyds SK Friidrott -
Vide Ristner Resarö -
P16, 10km (3 anmälda)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Johan Fochsen Waxholms OK Waxholms OK
Petter Fochsen Waxholms OK Waxholms OK
Oskar Romson Enebyberg -
F16, 5km (3 anmälda)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Leonora Haag IFK Vaxholm -
Maja Hoppe Vaxholms OK Vaxholms OK
Noemi Rye IFK Waxholm IFK Waxholm F05
P16, 5km (4 anmälda)
Namn Förening/ort Lagtävlingen, ange lagets namn
Emil Edström Vaxholm -
Jens Fochsen Waxholms OK Waxholms OK
Morgan Haag IFK Vaxholm -
Samuel Rye Waxholms Innebandyförening (IBF) Waxholms IBF P03