Anmälningslista Sundsvall Trail 2018

Klasser (klicka för att visa anmälda)

SUT 52k (96 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Jennifer Asp 1 Sportsgym SC
Mikael Back 50 Ifk Umeå
Peter Berglund 51 Sävar CK
Åsa Bergman 93 Västerås LK
Niklas Blomgren 52 Team nordic trail
Louise Borg 53 Trollhättans SOK
Viktor Bretting 68 Team Nordic Trail
Johan Brodén 49 Vätter Trail
Anders Burman 74 -
Johanna Bygdell 27 Öbacka LK
Minna Bäckman 76 -
Anton Carlberg 54 -
Erik Carlsson 17 Trastvägen trailrunners
Elitlöpare Dam 33 -
Elitlöpare Dam 150 -
Elitlöpare Dam 35 -
Elitlöpare Dam 36 -
Elitlöpare Dam 37 -
Elitlöpare Dam 149 -
Elitlöpare Dam 39 -
Elitlöpare Dam 40 -
Fredrik Danielsson 58 Hammerdals IF
Thomas Didriksson 20 Team Nordic Trail
Anders Edström 80 Hemlingby lk
Mikael Edström 41 -
Andreas Eklund 70 Team Gällyfish
Jörgen Ekwall 64 -
Daniel Eurenius 11 -
Krister Frödin 87 Örebro AIK
Örjan Fröjd 12 -
Hanna Haglund 81 Happyrun
Jesper Hallgren 83 -
Christoffer Hamrin 26 Inlöparna Höga Kusten
Linda Harradine 86 -
Mårten Hellberg 67 -
Yann Hellman 82 -
Jonas Henning 88 Axa sports club
Elitlöpare Her 48 -
Elitlöpare Herr 34 -
Elitlöpare Herr 38 -
Elitlöpare Herr 43 -
Elitlöpare Herr 44 -
Elitlöpare Herr 45 -
Elitlöpare Herr 46 -
Elitlöpare Herr 47 -
Anton Hörnqvist 55 -
Jesper Johansson 85 Örebro AIK
Tommie Jonsson 29 Färila trailrun
Henning Karlsson 22 LK Spring
Kersti Larson 5 Orsa sk
Åke Larsson 66 Stigmännen Karlshamns OK
Madelaine Lind 56 Skavsåret IF Team Järfälla
Oskar Lindell 32 Inlöparna Höga Kusten
Ola Lindström 60 Rödvinmyrans vänner
Richard Lindström 71 Sundsvall Friidrott
Lars Lundberg 8 Stockviks SF
Mikael Lundbäck 42 Kalix SK
Zara Lundgren 14 Nordanstigs Friidrott
Petter Magnusson 79 -
Andrew Maier 75 -
Petra Mangnäs 84 Örebro AIK
Håkan Nilsson 77 Löparlycka
Henrik Nord 24 -
Per Nordanlind 25 Sundsvalls OK
Niklas Nordensson 63 Lucksta IF Skidor
Kenneth Norman 23 IF Strategen
Björn Normark 3 Tullinge Sk
Lin Normark 4 Tullinge Sk
Fredrik Nyman 90 Ytterhogdal IK
Janne Näätänen 72 Kuben Top Team
Anna Olsson 19 Team Nordic Trail
Fredrik Olsson 62 Trångsviken IF
Lars Orrberg 16 Sandviken Trail Running
Alexander Persson 18 Matfors IF
Hans Persson 10 Bräcke SK
Lars Qvist 2 Trailers Gävle
Roman Ryapolov 59 IFK Mora
Petter Rönnlöf 78 -
Tomas Seco 31 Vännäs
Erik Sifvert 30 -
Klas Sjöström 94 -
Viktor Stefansson 15 Sandviken Trail Running
Senad Suhonjic 92 Västerås LK
Andreas Svanebo 28 Sportsgym SC
Fredrik Sveningsson 7 Grönahögs IK
Ola Tuvesson 13 Sundsvalls OK
Magnus Ulaner 21 -
Jimmie Wahlberg 65 Runacademy IF
Pontus Wallin 89 -
Stefan Wassbrink 9 Singelsökersällskap OK
Andreas Wedin 6 Team Nordic Trail
Per Westfal 61 Alnö SK
Thomas Westrin 73 Trönö ik
Henrik Wilhelm 57 Team wilhelm
Gabriel vk 91 -
Jakob Åberg 69 -
SUT 25k (145 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Amanda Aldengård 295 -
Emilia Aldengård 296 -
Vanja Aldengård 297 -
Thomas Aldheimer 314 Team Nordic Trail
Elisabet Andersson 292 Runacademy IF
Jenny Berglund 220 -
Veronica Berglund 245 (Ange Förening)
Anders Bergman 201 Hemlingby LK
Joakim Bergsten 210 (Ange Förening)
Mattias Björnebrink 340 Umeå
Lars Blomberg 241 Team Nordic Trail
Albin Bogren 290 Hemlingby LK
Elin Bogren 289 Hemlingby LK
Magnus Bogstag 255 -
Anders Bohman 325 -
Matts Boman 216 -
Cecilia Borsand 317 Göteborg
Kim Boström 311 Monster Trav
MIchaela Boström Fransson 310 Monster Trav
Tobias Bruneflod 287 -
Stefan Burlin 211 -
Annika Burström 263 Lonesome Runners
Peder Bylund 232 Kvällsjön
Erik Bäck 248 Team Nordic Trail
Hugo Bäckman 324 -
Else Danielsson 335 -
Susanna De Sanctis 301 Brånan Boys & Girls
Joel de Vahl 268 Sundsvalls OK
Mikael Edlund 339 Sundsvalls Friidrott
Emil Edvinsson 213 -
Maths Ehrenström 319 Tisdagspojkarna
Anders Ekbladh 234 -
Joakim Ekspong 209 -
Andreas Elfving 326 -
Maria Eliasson 283 Trastvägen trailrunners
Stefan Ellmin 227 Hackås IF
Inger Engström 231 Umeå
Eva Enlund 264 Skavsårets löparklubb
Maria Ericsson 331 -
Johan Eriksson 332 Club ÅF, Falun
Martin Eriksson 219 Sundsvalls OK
Viktoria Eriksson 277 -
Jan Erngren 262 -
Zeb Falcon 266 Team Compressport
Fredrik Fehler 274 Infozone Sportsclub
Therese Forsberg 337 Runacademy IF
Mikael Forsman 343 Vårby IK
Henrik Forssmark 344 Team Rog
Eva Fundin 306 -
Susanna Fält 261 -
Robert Gidlund 258 -
Emil Granholm 281 -
Johan Grip 229 Trastvägen trailrunners
Tove Grip 228 Trastvägen trailrunners
Henrik Gröning 279 -
Fredrik Gussing 284 Trastvägen trailrunners
Alice Gustafsson 257 -
Freija Haas 293 -
Anette Hagman 242 Team Nordic Trail
Per Hagman 254 Axa Sports Club
Rickard Hallengren 222 Friskis och Svettis Gävle
Anna-Karin Hammar 285 Trastvägen trailrunners
Patrik Hammar 286 Trastvägen trailrunners
Jonas Hed 304 Sundsvall
Kajsa Hedin 218 Sundsvalls OK
Fredrik Hellqvist 302 Brånan Boys & Girls
Jina Henriksson 275 -
Josefin Hjelte 329 BeAktiv
Susanna Hjort 309 -
Henrik Holmström 205 -
Daniel Hultgren 303 -
Tomas Håkki Eriksson 312 Fränsta IK
Lotta Högberg 249 -
Annicka Istemo 244 (Ange Förening)
Richard Jackson 272 -
Tobias Jakobsson 273 -
Bruno Janvier 338 -
Robert Jonasson 253 SWECO IF
Anders Jonsson 276 -
Kristina Jönsson 246 -
Thomas Jönsson 247 -
Anna-Lotta Karlsson 252 -
Daniel Kjellberg 300 -
Emil Kjellberg 299 -
Kicki Källström 282 Sundsvall OK
Rebecca Landquist 294 -
Albin Larsson 214 (Ange Förening)
Nicolas Lavigne 202 Gävle OK
Teresa Leifsdotter 336 -
Markus Lejon 270 Stöcke TS järnet
Stefan Lind 212 -
Magnus Lindberg 225 Hägglunds Ski Team SK
Karin Lindgren 315 Clüb Fetknöpp
Rickard Lingensjö 278 -
Åsa Lundberg 291 Nordanstigs friidrott
Fredrik Lööw 238 -
Gudrun Lööw 240 -
Gunilla Lööw 239 -
Johanna Molin 288 -
Anna Nilsson 298 -
Jessica Nordin 236 (Ange Förening)
Mattias Nordin 341 Umeå
Weronica Nordin 235 Trastvägen trailrunners
Jenny Norring 327 -
Bernhard Nyström 271 -
Camilla Näslund 256 -
Jonas Olevik 207 Sundsvalls OK
Helena Olsson 217 (Ange Förening)Team KJ
Tomas Olsson 333 BeAktiv
Anders Ottosson 215 PostNord
Lovisa Ottosson 321 Åsarna IK
Ulla Persson 323 Friskis & Svettis Sundsvall
Daniel Rehnström 328 Mora triathlonklubb
Johan Renström 265 Öbacka LK
Daniel Ritzén 251 Team Nordic Trail
Mårten Rodmark 342 Umeå
Anja Rubach 206 IfK Umeå
Henrik Rydback 307 -
Henrik Sahlén 334 Sundsvall
Henrik Sandström 233 -
Daniel Sandvik 316 Fränsta IK
Benjamin Selling 260 Härnösands OK
Erik Sjöblom 226 Sundsvalls OK
Erika Sjödin 330 Sundsvalls OK
Leif Sjödin 322 -
Anton Sjöström 237 La Sportiva Sweden
Kalle Sjöström 208 Team Sjöström
Cecilia Skalberg 345 Team Nordic Trail
Jimmie Ström 313 Fränsta IK
Henrik Svanström 221 -
Jenny Swartz 204 Frösö IF
Patrik Svensson Gillstedt 230 Smashing BK
Fredrik Söderholm 203 (Ange Förening)
Ida Thunberg 280 Runacademy IF
Johan Thunberg 305 -
Caroline Thurgren 318 -
Roger Tjernström 243 (Ange Förening)
Malin Tuvesson 223 Sundsvalls OK
Niklas Tuvesson 224 Djupvik Extrem Runners
Frida Unge 259 -
Johanna Viberg 308 -
Hans Wikman 269 Kovlands IF
Maria Wikstrand Bodin 250 -
Rasmus von Schoultz 320 -
Oskar Åkerlund 267 Team Nordic Trail
SUT 12k (66 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Malin Andersson 418 Vännäs OK
Åsa Arencrantz 447 -
Malin Berg 459 Peab IF
Peter Björklund 460 Friskis & Svettis
Inga-Lill Blind 453 Dorotea IF
Fanny Burman 426 TeamFaKir
Ingrid Byggningsbacka 452 Dorotea IF
Ante Carlsson 446 -
Marika de Vahl 419 Sundsvalls OK
Stefan Edlund 404 -
Therese Elmqvist 439 -
Johan Engman 451 Håknäs IF
Anna-Maria Eriksson 463 -
My Eriksson 428 -
Linda Forslund 448 -
Andreas Forsmark 434 Runacademy IF
Annelie Forssberg 421 Forssberg pro trail runners
Lina Frænell 445 -
Johanna Fridsén 429 Dagsbergs IF
Sara Gradling 464 -
Agnes Gradling Sjöström 466 -
Aline Gradling Sjöström 465 -
Christine Grafström 427 Team FaKiR
Leif Haagensen 414 Uppsala
AnnaKarin Haglund 406 Sundsvalls OK
Malin Hedlund 436 -
Martin Hellberg 435 -
Helene Henriksson 438 -
Mary Humberstone 415 -
Helena Jakobsen 441 Friskis&Svettis Sundsvall
Michael Jakobsen 442 Friskis&Svettis Sundsvall
Unni Jensen 457 VMB Run
Marie Jonsson 420 Friskis&Svettis Sundsvall
Rebecka JONSSON 425 Färila trailrun
Marie Karlsson 431 -
Lena Larsson 462 -
Elin Lundberg 461 -
Anna Lövkvist 403 -
Richard Mårtensson 440 -
Helena Nerg 412 Lonesome Runners
Linda Nordensson 433 Lucksta IF Skidor
Björn Norman 444 Stelman
Roger Norman 443 Stelman
Ingela Normelli 456 VMB Run
Johan Nyberg 405 -
Susanna Nylén 410 Lonesome Runners
Rickard Nylund 409 -
Elin Olofsson 424 -
Hans Opel 430 SOK
Matilda Selander 458 Peab IF
Sanna Sjöberg 432 Njurunda OK
Carina Sondell 417 -
Eva Sondell 416 -
Lars Stenquist 408 Team XLENT
Helene Sundqvist 422 -
Anders Sundström 455 VMB Run
Maria Syd 450 -
Sara Söderholm 407 -
Annelie Sörlin 437 -
Jerker Ullerstam 413 -
Jenny Unander 402 -
Anna Wedin 411 Lonesome Runners
Therese Wedin 401 IF Strategen
Maria Åman 449 -
Mattias Ångström 454 VMB Run
Malin Änges 423 -
SUT 4k (1 anmäld)
Namn Startnummer Förening
Lova Karlsson 601 Alnö race team