Anmälningslista Terräng SM 2017

Klasser (klicka för att visa anmälda)

Män 4 km (78 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Abraham Adhanom 405 Eskilstuna FI
Mahamuud Ahmed 454 Örgryte IS
Robert Alexandersson 406 Hälle IF
Desmond Amakye 407 Sävedalens AIK
Rasmus Bengtsson 408 Spårvägens FK
Kalle Berglund 409 Spårvägens FK
Jonathan Björnaes 403 Hässelby SK
Emil Blomberg 410 Hässelby SK
Adil Bouafif 411 Hässelby SK
Efrem Brhane 412 Västerås FK
Hampus Börjesson 413 Ullevi FK
John Börjesson 414 Spårvägens FK
Oscar Claesson 415 Sävedalens AIK
Ludvig Danielson 416 Tjalve IF Norrköping
Oskar Danielson 417 Tjalve IF Norrköping
Anton Danielsson 418 Malmö AI
Emil Danielsson 419 Dala-Järna IK
Nasir Dawoud 420 Eskilstuna FI
Oskar Djärv 421 IF Mantra Sport
Elmar Engholm 422 Hässelby SK
Joakim Eriksson 423 Spårvägens FK
Johan Fagerberg 424 Finspångs AIK
Estifanos Faid 425 Spårvägens FK
Samuel Fitsumbrhan 426 Hälle IF
John Foitzik 427 Spårvägens FK
Jonatan Fridolfsson 428 Sävedalens AIK
Robel Fsiha 429 Spårvägens FK
Amanuel Gergis 430 Turebergs FK
Daniel Gleimar 431 Spårvägens FK
Anders Grahl 432 Hälle IF
Simon Gudmundsson 433 Falu IK
Rickard Gunnarsson 434 Hässelby SK
Jonatan Gustafsson 435 KFUM Örebro
Marcus Gustafsson 436 Spårvägens FK
Edvin Hagberg 437 Turebergs FK
Alexander Holm 438 Tjalve IF Norrköping
Alexander Holmblad 439 Spårvägens FK
Tom Honig 440 IF Mantra Sport
Abdelhafiz Ibrahem 441 Sävedalens AIK
Andreas Jansson 442 Hässelby SK
Fredrik Johansson 443 IFK Växjö
Vidar Johansson 444 Sävedalens AIK
Niklas Johnsson 404 Huddinge AIS
Abdiqani Khadar 445 KFUM Örebro
Seare Kibrom 446 Tjalve IF Norrköping
Matt Kinane 447 Hässelby SK
John Kingstedt 401 Huddinge AIS
Jonas Leanderson 448 Malmö AI
Wille Levay 449 Spårvägens FK
Hugo Lindell 450 IF Mantra Sport
Robin Lindgren 451 Örgryte IS
Daniel Lundgren 452 Turebergs FK
Martin Lundqvist 453 IK Sisu
Akile Mehari 455 Hammarby IF
Awet Mengsteab 473 Örgryte IS
Bienvenue Musore 456 Hammarby IF
David Nilsson 457 Högby IF
Mikael Nilsson 458 Huddinge AIS
Johan Olsson 459 LK Roslagen
Henrik Petersson 460 Malmö AI
Fredrik Rosenqvist 461 Huddinge AIS
Napoleon Solomon 462 Turebergs FK
Martin Stjernlöf 463 Eskilstuna FI
Mathias Stjernlöf 464 Eskilstuna FI
Emil Svensk 465 Tjalve IF Norrköping
Alexander Söderberg 466 Spårvägens FK
Eric Torstensson 467 Ärla IF
Markus Waerme 468 Ullevi FK
Olle Walleräng 469 Spårvägens FK
Gustaf Westman 470 Örgryte IS
William Wickholm 471 KFUM Örebro
Nuray Yassin 472 Ullevi FK
Joel Zackrisson 474 Ullevi FK
Andreas Åhwall 475 Hässelby SK
Andreas Åkesson 476 Örgryte IS
Martin Öhman 477 Hässelby SK
Arvid Öhrn 478 IK Hakarpspojkarna
Björn Östenson 479 Ryssbergets IK
Män 12 km (44 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Abraham Adhanom 1210 Eskilstuna FI
Robert Alexandersson 1211 Hälle IF
Jonatan Alvaeus 1212 Upsala IF
Patrik Andersson 1213 Hälle IF
Adam Bills 1214 Hässelby SK
Mikael Bäcklund 1215 Högby IF
John Börjesson 1205 Spårvägens FK
Oscar Carlsson 1216 Hässelby SK
Oskar Danielson 1217 Tjalve IF Norrköping
Mikael Ekvall 1218 Strömstad LK
Elmar Engholm 1219 Hässelby SK
Patrik Engström 1220 FK Studenterna
Johan Fagerberg 1221 Finspångs AIK
Samuel Fitsumbrhan 1222 Hälle IF
John Foitzik 1206 Spårvägens FK
Jonatan Fridolfsson 1223 Sävedalens AIK
Robel Fsiha 1209 Spårvägens FK
Anders Grahl 1224 Hälle IF
Marcus Gustafsson 1207 Spårvägens FK
Isak Hellström 1225 FK Studenterna
Alexander Holm 1226 Tjalve IF Norrköping
Niklas Johnsson 1202 Huddinge AIS
John Kingstedt 1201 Huddinge AIS
Robin Leanderson 1227 Spårvägens FK
Magnus Lindblom 1228 Huddinge AIS
Andreas Lundegård 1229 FK Studenterna
Daniel Lundgren 1230 Turebergs FK
Martin Lundqvist 1231 IK Sisu
Andreas McConville 1232 FK Studenterna
Mikael Nilsson 1233 Huddinge AIS
Anton Rehn 1234 Högby IF
Albin Ridefelt 1235 OK Linné
Fredrik Rosenqvist 1236 Huddinge AIS
Napoleon Solomon 1237 Turebergs FK
Nils Spetz 1238 Spårvägens FK
Alexander Söderberg 1203 Spårvägens FK
Olle Walleräng 1208 Spårvägens FK
Jonathan Weichbrodt 1239 Mölndals AIK
Nuray Yassin 1240 Ullevi FK
Joel Zackrisson 1241 Ullevi FK
Andreas Åhwall 1242 Hässelby SK
Andreas Åkesson 1243 Örgryte IS
Martin Öhman 1244 Hässelby SK
Björn Östenson 1245 Ryssbergets IK
Kvinnor 4 km (48 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Isabella Andersson 1401 Turebergs FK
Frida Aspnäs 1402 Spårvägens FK
Meraf Bahta 1403 Hälle IF
Lisa Bergdahl 1404 Sävedalens AIK
Malin Besson 1405 LK Roslagen
Madeleine Björlin-Delmar 1406 IFK Göteborg
Amanda Bohlin 1407 Tjalve IF Norrköping
Elin Borglund 1408 Sävedalens AIK
Maria Borglund 1409 Sävedalens AIK
Johanna Bäcklund 1410 Runacademy IF
Sara Christiansson 1411 Sävedalens AIK
Hanna Dickér 1412 Örgryte IS
Ronja Fjellner 1413 Örgryte IS
Sara Holmgren 1414 Sävedalens AIK
Elina Johansson 1415 Spårvägens FK
Fredrika Karlsson 1416 LK Roslagen
Frida Kristiansson 1417 Örgryte IS
Dace Landström 1418 Vallentuna FK
Johanna Larsson 1419 Örgryte IS
Madeleine Larsson 1420 Hässelby SK
Maria Larsson 1421 Örgryte IS
Louise Laursen 1422 IF Mantra Sport
Malin Liljestedt 1423 Spårvägens FK
Hanna Lindholm 402 Huddinge AIS
Samrawit Mengsteab 1424 Hälle IF
Hanna Michaëlsson 1425 Örgryte IS
Sanna Mustonen 1426 Hässelby SK
Amanda Nekby 1427 Runacademy IF
Jenny Nilsson 1428 Hässelby SK
Linn Nilsson 1429 Hälle IF
Cecilia Norrbom 1430 Spårvägens FK
Karin Olsson 1431 Täby IS
Nina Persson 1432 Örgryte IS
Lisa Ring 1433 IK NocOut.se
Maria Sandström 1434 Malmö AI
Frida Sjöberg 1435 LK Roslagen
Malin Sjöberg 1436 Runacademy IF
Linnea Smeds 1437 Spårvägens FK
Malin Starfelt 1438 Runacademy IF
Malin Strand 1439 Sävedalens AIK
Erika Svanborg 1440 Sävedalens AIK
Amélie Svensson 1441 Sävedalens AIK
Nathalie Tolvers 1442 Spårvägens FK
Ida Tryggveson 1443 Upsala IF
Liduina van Sitteren 1444 Örebro AIK
Sofia Öberg 1445 IFK Lidingö
Lisa Öhberg 1446 Spårvägens FK
Jessica Österberg 1447 Spårvägens FK
Kvinnor 8 km (38 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Johanna Anvell 808 Mölndals AIK
Frida Aspnäs 803 Spårvägens FK
Meraf Bahta 809 Hälle IF
Yoie Bohlin 810 Sportsgym SC
Maria Borglund 811 Sävedalens AIK
Johanna Bäcklund 812 Runacademy IF
Hanna Dickér 813 Örgryte IS
Ronja Fjellner 814 Örgryte IS
Malin Gibrand 815 FK Studenterna
Sara Holmgren 816 Sävedalens AIK
Linnea Ivarsson 817 IK Lerum Friidrott
Annelie Johansson 818 Hälle IF
Elina Johansson 802 Spårvägens FK
Frida Kristiansson 819 Örgryte IS
Johanna Larsson 820 Örgryte IS
Madeleine Larsson 821 Hässelby SK
Maria Larsson 822 Örgryte IS
Louise Laursen 823 IF Mantra Sport
Malin Liljestedt 806 Spårvägens FK
Hanna Lindholm 807 Huddinge AIS
Samrawith Mengsteab 824 Hälle IF
Hanna Michaëlsson 825 Örgryte IS
Sanna Mustonen 826 Hässelby SK
Amanda Nekby 827 Runacademy IF
Ida-Maria Nicklasson 828 Finspångs AIK
Karin Nilsson 829 Ullevi FK
Linn Nilsson 830 Hälle IF
Cecilia Norrbom 801 Spårvägens FK
Irina Nyberg 831 Hellas FK
Alva Olsson 832 IK Akele
Nina Persson 833 Örgryte IS
Lisa Ring 834 IK NocOut.se
Maria Sandström 835 Malmö AI
Malin Starfelt 836 Runacademy IF
Emma Stokland 837 Hälle IF
Malin Strand 838 Sävedalens AIK
Lisa Öhberg 805 Spårvägens FK
Jessica Österberg 804 Spårvägens FK
Män 22 år 8 km (33 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Edom Abraham 2201 Hässelby SK
Daniel Alemu 2202 Spårvägens FK
Heshlu Andemariam 2203 IF Start
Algirdas Bartkevicius 2204 IK Akele
Rasmus Bengtsson 2205 Spårvägens FK
Archie Casteel 2206 Spårvägens FK
Oscar Claesson 2207 Sävedalens AIK
Ludvig Danielson 2208 Tjalve IF Norrköping
Andreas Davidsson 2209 Högby IF
Erik Djurberg 2210 Hässelby SK
Daniel Eriksson 2211 Mölndals AIK
Anders Fox 2212 Spårvägens FK
Amanuel Gergis 2213 Turebergs FK
Martin Hammar 2214 LK Roslagen
Filip Helmroth 2215 IK Lerum Friidrott
Abdelhafiz Ibrahem 2216 Sävedalens AIK
Andreas Jansson 2217 Hässelby SK
Ville Johansson 2218 OK Kolmården
David Kjellén 2219 IF Göta Karlstad
Erik Lagerlöf 2220 IFK Lidingö
Wille Levay 2221 Spårvägens FK
Hugo Lindell 2222 IF Mantra Sport
Per Lindman 2223 Finspångs SOK
Mohammed Loukili 2224 IFK Lidingö
Awet Mengsteab 2233 Örgryte IS
Ahmed Mohmoud 2225 Strömstad LK
Alexander Nilsson 2226 Mölndals AIK
Gustav Nordling 2227 Spårvägens FK
Olof Nordling 2228 Spårvägens FK
Emil Ohlsson 2229 LK Roslagen
Dennis Olsson 2230 Spårvägens FK
Gabriel Steffensen 2231 Mölndals AIK
Daniel Steinbock 2232 LK Roslagen
P19 6 km (40 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Yassin Abdi 1901 Kungsängens FK
Rasmus Ahlgren 1902 Spårvägens FK
Mahamuud Ahmed 1926 Örgryte IS
Yaser Amiri 1903 Spårvägens FK
Albin Andersson 1904 Hammarby IF
Desbele Berihu 1905 Högbo GIF
Mowliid Dahir 1906 Ullevi FK
Axel Djurberg 1907 Upsala IF
Erik Eklund 1908 IK Lerum Friidrott
Daniel Ekström 1909 Ärla IF
Samuel Eriksson Lidbrink 1910 Spårvägens FK
Samuel Fitsumbrhan 1911 Hälle IF
Adam Forngren 1912 Ärla IF
Filmon Fshatsion 1913 Tidaholms SOK Sisu
Jonatan Gustafsson 1914 KFUM Örebro
Abdolah Hoseini 1915 Västerås FK
Husein Ibrahim 1916 Ullevi FK
Mohammed Ibrahim 1917 Åkersberga SK
Fathi Hassan Ismail 1918 Boden FI
Henry Jacobson 1919 Hammarby IF
Einar Johansson 1920 Eskilstuna FI
Ludvig Johansson 1921 IFK Lidingö
Robel Kahisay 1922 Hässelby SK
Erik Karlsson 1923 Högby IF
Anton Ledell 1924 Huddinge AIS
Leo Magnusson 1925 Sävedalens AIK
Olle Meijer 1927 Malmö AI
August Mollén 1928 Tjalve IF Norrköping
Sebastian Nilsson 1929 Mölndals AIK
Gustaf Norlander 1930 Ärla IF
Daniel Nöu 1931 Täby IS
Miguel Palm 1932 Mölndals AIK
Elias Rapp 1933 Västerås FK
Abdullahi Rooble 1934 Ullevi FK
Olof Silvander 1935 IFK Lidingö
Stefan Stojanovic 1936 Hässelby SK
Medhane Tumzghi 1937 IK Lerum Friidrott
William Wickholm 1938 KFUM Örebro
Vasco Vilaca 1939 Västerås FK
Markus Ydreskog 1940 Linköpings GIF
P17 4 km (26 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Abdirizak Abdi 1701 Tjalve IF Norrköping
Mikael Andersson 1702 Säffle FIK
Ludvig Bjurelid 1703 Högby IF
Axel Boij Du Rietz 1704 Hellas FK
Harald Carling 1705 Falu IK
Love Carlsson 1706 Högby IF
Simon Carrington 1707 Högby IF
Gustav Edström 1708 Luleå FIF
Tobias Eknor 1709 Spårvägens FK
Hannes Hejdebäck 1710 Gefle IF
Abdi Khader 1711 KA2 IF
Max Kuuttanen 1712 Malmö AI
Alexander Larsson 1713 KFUM Örebro
Omar Mahamed Ismail 1714 Högby IF
Carl Malmström 1715 Kongahälla AIK
Henrik Möbius 1716 Malmö AI
Linus Nilssen 1717 IF Hagen
Linus Näslund 1718 Ärla IF
Wilhelm Olofsson 1719 IFK Umeå
Olof Qvant 1720 Malmö AI
Lukas Segersten 1721 Enköpings AIF
Merhawi Seyfu 1722 Hälle IF
Rasmus Tidestad 1723 IF Göta Karlstad
Axel Tööj 1724 IFK Skövde FIK
Joel Wahlqvist 1725 LK Roslagen
Erik Åberg 1726 Spårvägens FK
P16 4 km (21 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Hassan Abdiqadir 1601 Västerås FK
Elliott Anderstedt 1602 Höörs IS
Anton Axelsson 1603 Hässelby SK
Max Bechtel 1604 Hässelby SK
Fabian Berntsson 1605 Sävedalens AIK
Alexander Bucht 1606 Sävedalens AIK
Erik Bungerfeldt 1607 Hässelby SK
Oscar Eliasson 1608 Alingsås IF
Markus Engsner 1609 Sävedalens AIK
Melker Forsberg 1610 KFUM Örebro
Gustav Gahne 1611 AIK Friidrott
Jacob Klinth 1612 IFK Lidingö
Melker Lundström 1613 Åkersberga SK
Emil Magnell Millán 1614 Eskilstuna FI
Goytom Mengstu 1615 Sävedalens AIK
Mohamed Mohamed 1616 KA2 IF
Omar Nuur 1617 IFK Växjö
Tage Sköldfors 1618 IFK Lidingö
Melker Tillenius 1619 Sävedalens AIK
Josef Wallenlind 1620 Mölndals AIK
Alex Zemenfes 1621 IFK Växjö
P15 4 km (26 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Sharmarke Ahmed 1501 Hälle IF
Alexander Andersson 1502 Turebergs FK
Hampus Andersson 1503 Lidköpings VSK
Arvid Backteman 1504 IK Lerum Friidrott
Wilhelm Bergentz 1505 Thorengruppen TFC
Samuel Bergman 1506 Hässelby SK
Nils Bredin 1507 Hälle IF
Sebastian Christenson 1508 Turebergs FK
Anders Danielsson Frost 1509 Dala-Järna IK
Victor Gruber 1510 Turebergs FK
Erik Guander 1511 Sävedalens AIK
Emil Hallqvist 1512 Hälle IF
Olof Hedin 1513 Eksjö Södra IK
Anton Hermansson 1514 Högby IF
August Kallin 1515 Västerås FK
Oskar Karlsson 1516 SK Graal
Karl Källman 1517 Hässelby SK
Ville Larsson 1518 Sävedalens AIK
Ivan Magnusson 1519 Sävedalens AIK
Victor Möller 1520 Hässelby SK
Julius Mördrup 1521 IFK Lidingö
Noha Olsson 1522 Thorengruppen TFC
Samuel Olsson 1523 Hässelby SK
Michael Rosenqvist 1524 Mölndals AIK
Melwin Strömqvist 1525 Högby IF
Victor Wahlgren 1526 Mölndals AIK
Kvinnor 22 år 6 km (18 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Isabella Andersson 2251 Turebergs FK
Kerstin Axelsson 2252 Hässelby SK
Linn Bengtsson 2253 IFK Växjö
Lisa Bergdahl 2254 Sävedalens AIK
Elin Brink 2255 Mölndals AIK
Sara Christiansson 2256 Sävedalens AIK
Jessica Edlund 2257 Umedalens IF
Tsega Fsiha 2258 Eskilstuna FI
Carolina Johnson 2259 Linköpings GIF
Frida Michold 2260 Set Sail IF
Mathilda Ogden 2261 Upsala IF
Filippa Ramberg 2262 Hammarby IF
Moa Rothman 2263 Västerås FK
Angelica Strandberg 2264 IFK Umeå
Amélie Svensson 2265 Sävedalens AIK
Linn Söderholm 2266 Sävedalens AIK
Ida Tryggveson 2267 Upsala IF
Olivia Weslien 2268 IF Göta Karlstad
F19 4 km (19 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Kristina Axelsson 1951 Sya SK
Beatrice Brink 1952 IF Kville
Malin Dahlbäck 1953 Åkersberga SK
Sara Dädeby 1954 Hovslätts IK
Amanda Gottfridsson 1955 Halmstad OK
Alice Greberg 1956 Mölndals AIK
Sofia Johansson 1957 Linköpings GIF
Vilma Jonsson 1958 IFK Lidingö
Emma Magnusson 1959 Mölndals AIK
Elin Marcusson 1960 Trångsvikens IF
Wilma Marcusson 1961 Trångsvikens IF
Eleonora Olsmats 1962 Turebergs FK
Ebba Olsson 1963 Umedalens IF
Linnea Palm 1964 Falu IK
Julia Samuelsson 1965 Högby IF
Alexandra Simonsen 1966 Mölndals AIK
Linnea Smalström 1967 Sävedalens AIK
Jennifer Wikström 1968 Umedalens IF
Sandra Wikström 1969 Umedalens IF
F17 4 km (12 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Linn Alness-Borg 1751 IFK Lidingö
Mimmi Andersson 1752 IFK Växjö
Emilia Bentayeb 1753 Täby IS
Emelie Eriksson 1754 Stora Skedvi IK
Filippa Hörnberg 1755 Hässelby SK
Ztella Krywult 1756 Hässelby SK
Vy Nguyen 1757 Ärla IF
Caroline Olsmats 1758 Danderyds SK
Ella Olsson 1759 Sågmyra SK
Amani Salman Ismael 1760 Malmö AI
Linnea Sennström 1761 Hässelby SK
Klara Tvede-Jensen 1762 IFK Lidingö
F16 4 km (20 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Julia Arnhult 1651 IFK Lidingö
Ellinor Aurell 1652 Ängelholms IF
Ebba Berglin 1653 KA2 IF
Lovisa Bivstedt 1654 Hässelby SK
Emma Danarp 1655 Västerås FK
Gaël de Coninck 1656 Sävedalens AIK
Alexandra Gullberg 1657 Sävedalens AIK
Liva Gustafsson 1658 Spårvägens FK
Amanda Ivehammar 1659 Linköpings GIF
Linnea Johansson 1660 IK Akele
Emelie Kardell 1661 KA2 IF
Hilda Lindberg 1662 Västerås FK
Wilma Nielsen 1663 Göteborgs KIK
Felicia Niklasson 1664 Sävedalens AIK
Frida Nöu 1665 Täby IS
Melinda Prick 1666 IFK Växjö
Almida Thörjesson 1667 Kyrkhults SK
Elsa Wallenius 1668 Västerås FK
Lotta Weyhenmeyer 1669 IF Thor
Tilda Östberg 1670 Friskis & Svettis Borlänge
F15 4 km (20 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Alice Berg 1551 Turebergs FK
Ida Blom 1552 SLK Oxelösund
Ulrika Bredin 1553 Sävedalens AIK
Ebba Broquist 1554 IFK Lidingö
Linnéa Ericsson Bäckvall 1555 Turebergs FK
Tilda Eriksson 1556 Västerås FK
Saga Fältenhag 1557 Högbo GIF
Alma Holmberg 1558 IFK Lidingö
Anja Jagesten 1559 Björnstorps IF
Josefine Johnsson 1560 Eskilstuna FI
Malin Jonson 1561 Mölndals AIK
LIna Karlsson 1562 Lidköpings IS
Kajsa Kassman 1563 IK Akele
Carolin Larson 1564 IFK Lidingö
Julia Lindblad 1565 Sävedalens AIK
Signe Lindqvist 1566 Tjalve IF Norrköping
Johanna Mickels 1567 Eskilstuna FI
Maja Ottosson 1568 Mölndals AIK
Alva Strandberg 1569 IFK Göteborg
Lisa Wreeby 1570 Sävedalens AIK
M 35 8 km (11 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Fredrik Berglund 3501 Enhörna IF
Andreas Berthagen 3502 IF Mantra Sport
Erik Bowallius 3503 FK Studenterna
Marcus Brandt 3504 IF Mantra Sport
Mikkel Knif 3505 Hammarby IF
Martin Larsson 3506 IF Mantra Sport
Anders Lindahl 3507 Uppsala LK
Mika Repo 3508 Huddinge AIS
Thomas Stevens 3509 IF Mantra Sport
Nuray Yassin 3510 Ullevi FK
Martin Öhman 3511 Hässelby SK
M 40 8 km (23 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Robert Berg 4002 Enhörna IF
Patrik Engström 4003 FK Studenterna
Ulf Eriksson 4001 Huddinge AIS
Jimmie Espling 4004 FK Studenterna
Erik Framme 4005 Hälle IF
Fredrik Gustavsson 4006 FK Studenterna
Johan Gustavsson 4007 Tjalve IF Norrköping
Tomas Jennerstål 4008 LK Roslagen
Björn Johansson 4009 LK Roslagen
Ulf Johnson 4010 LK Roslagen
James Last 4011 Borlänge LK
Mathias Lindgren 4012 IF Mantra Sport
Joakim Lindh 4013 Uppsala LK
Christian Lindström 4014 Hammarby IF
Daniel Nilsson 4015 FK Studenterna
Tomas Olsson 4016 Högby IF
Joakim Pihlstrand-Trulp 4017 Hammarby IF
Henrik Pilvinge 4018 IK Akele
Jerker Rosander 4019 LK Roslagen
Anders Soovik 4020 Kongahälla AIK
Anders Sundström 4021 Sundbybergs IK
Fredrik Swahn 4022 IF Mantra Sport
Nathan Tanner-Malmén 4023 Enhörna IF
M 45 8 km (23 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Mattias Arvidsson 4501 Fredrikshofs FIF
Magnus Burling 4502 Fredrikshofs FIF
Christer Friberg 4503 Björnstorps IF
Marcus Grindange 4504 Turebergs FK
Patrik Hentschke 4505 Tullinge FI
Krister Hällgren 4506 Team Ultrasweden LK
Mattias Karlgren 4507 Runacademy IF
Martin Larsson 4508 Huddinge AIS
Jörgen Lindh 4509 LK Roslagen
Birger Lycken 4510 Huddinge AIS
Anders Magnusson 4511 IF Hagen
Mikkel Mördrup 4512 IFK Lidingö
Michael Niklasson 4513 LK Roslagen
Jörgen Olsson 4514 Umedalens IF
Niclas Rydell 4515 IF Mantra Sport
Peter Schmitt 4516 Huddinge AIS
Niclas Sjögren 4517 Runacademy IF
Fredrik Sohlberg 4518 Fredrikshofs FIF
Mikael Söderström 4519 Vallentuna FK
Martin Törnqvist 4520 Turebergs FK
Rickard Westergren 4521 IK Wilske
Johan Wieck 4522 Hammarby IF
David Wijk 4523 Högbo GIF
M 50 8 km (21 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Torbjörn Ahlström 5004 LK Roslagen
Jörgen Axelsson 5005 TC Running Stockholm
Anders Dahl 5006 Högbo AIK
Björn Fagerström 5007 Mölndal Outdoor IF
Torbjörn Folkesson 5008 LK Roslagen
Sören Forsberg 5009 Örebro AIK
Anders Hansson 5010 Solvikingarna
John Helldén 5011 Sundbybergs IK
Lars Holmgren 5012 Hammarby IF
Börje Holst 5013 Borlänge LK
Patrik Jinghall 5003 Hässelby SK
Ulf Johansson 5014 Enhörna IF
Peter Lagerlöf 5015 IFK Lidingö
Simon Lefvert 5016 FK Studenterna
Jörgen Martinsson 5017 IK Wilske
Mikael Nilsson 5018 Linköpings GIF
Anders Rehn 5019 Högby IF
Roger Sernemyr 5020 Uppsala LK
Ola Slättengren 5021 Högby IF
Dan Wedin 5001 Hässelby SK
Marcus Österberg 5002 Hässelby SK
M 55 8 km (18 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Javier Cabello 5503 Turebergs FK
Johan Engholm 5504 Hässelby SK
Håkan Eriksson 5505 Malungs SoFK
Lasse Hansson 5506 Turebergs FK
Patrik Karlsson 5507 Skavsåret IF Team Järfälla
Roger Leanderson 5508 Team Blekinge LF
Martin Lundmark 5509 Turebergs FK
Gunnar Michold 5510 Set Sail IF
Roger Reinhold 5511 Spårvägens FK
Alex Seminov 5501 Hässelby SK
Peter Strömbom 5512 Ulricehamns FK
Göran Säfverblad 5502 Hässelby SK
Hans Säll 5513 Turebergs FK
Morgan Sällström 5514 Västerås LK
Sune Södergrann 5515 IF Linnea
Mikael Tennare 5516 LK Roslagen
Anders Toll 5517 Uppsala LK
Per-Olov Åberg 5518 Eskilstuna FI
M 60 4 km (17 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Halvar Albertus 6001 Majornas IK
Leif Andersson 6002 Borlänge LK
Tomas Andersson 6003 Vilsta IK
Tore Axelsson 6004 SK Bore
Gunnar Bengtsson 6005 Majornas IK
Lars-Erik Carlsson 6006 IF Göta Karlstad
Anders Eriksson 6007 Majornas IK
Lars Hagström 6008 Spårvägens FK
Mikael Karlsson 6009 Björnstorps IF
Ove Larsson 6010 Järvsö IF
Göran Lindqvist 6011 Hemlingby LK
Lars Lindqvist 6012 Björnstorps IF
Lars Lundqvist 6013 IK Sisu
Tauno Mertala 6014 IF Start
Ingvar Olofsson 6015 IF Linnéa
Jerry Olsson 6016 Björnstorps IF
Håkan Steen 6017 Värmdö IF
M 65 4 km (21 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Bo Andersson 6501 Genarps IF
Magnus Bergh 6502 Heleneholms IF
Alex Bonn 6503 Vallentuna FK
Ola Bryngelson 6504 Fredrikshofs FiF
Mamadou Diallo 6505 Eskilstuna FI
Hans Eriksson 6506 Eksjö Södra IK
Roland Jansson 6507 Uppsala LK
Lennart Jonasson 6508 Vilsta IK
Bo Larsson 6509 Järvsö IF
Kjell Larsson 6510 Vilsta IK
Kerry Linell 6511 Björnstorps IF
Carl-Gustaf Nilsson 6512 Högby IF
Torvald Pääjärvi 6513 Järvsö IF
Anders Risling 6514 FK Studenterna
Kurt Samuelsson 6515 IK Akele
Björn Suneson 6516 Vallentuna FK
Lars Söderberg 6517 Vallentuna FK
Armas Tamminen 6518 IK Westmannia
Jörgen Thorsell 6519 Falu IK
Håkan Åman 6520 Brännans FF
Benny Östlund 6521 Borlänge LK
M 70 4 km (10 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Kai Abrahamsson 7001 IFK Lidingö
Kjell Björk 7002 Hemlingby Lk
Lars-Eric Bränfeldt 7003 Täby IS
Jack Grönroos 7004 OK Alehof
Anders Hansson 7005 Vilsta IK
Sture Karlsson 7006 Smögens IF
Mauri Männikkö 7007 Kungsörs SK
Bo Semmelhack 7008 Eskilstuna FI
Hans Sundgren 7009 Dalregementets IF
Per Wennberg 7010 Hemlingby LK
M 75 4 km (5 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Torgny Englund 7501 Eskilstuna FI
Jan Förberg 7502 Hammarby IF
Åke Jonson 7503 Heleneholms IF
Arne Lekström 7504 Vallentuna FK
Åke Leverin 7505 Väsby IK
M 80 4 km (1 anmäld)
Namn Startnummer Förening
Ulf Samuelsson 8001 IFK Linköping
K 35 4 km (12 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Isabell Ahlström 3551 LK Roslagen
Carola Eriksson 3552 LK Roslagen
Johanna Eriksson 3553 Motala AIF
Therese Forsberg 3554 Runacademy IF
Sofia Gåvsten 3555 Uppsala LK
Karin Hübinette 3556 LK Roslagen
Annelie Johansson 3557 Hälle IF
Malin Mellberg 3558 LK Roslagen
Karin Nilsson 3559 Ullevi FK
Veronika Nordal 3560 Uppsala LK
Emelie Ovenholm 3561 Turebergs FK
Therese Thunström 3562 Runacademy IF
K 40 4 km (16 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Pernilla Berg 4051 Spårvägens FK
Sara Bertilsson 4052 Björnstorps IF
Katarina Bivstedt 4053 Hässelby SK
Maria Eriksson 4054 IF Start
Annika Faager 4055 Björnstorps IF
Cecilia Lindberg 4056 Spårvägens FK
Anna Lindh 4057 LK Roslagen
Jenny Lyck 4058 Uppsala LK
Karin Magnusson 4059 IF Hagen
Åsa Pyka 4060 Runacademy IF
Gunnel Rundström Schütz 4061 AXA SC
Marianne Smedmark 4062 LK Roslagen
Anja Tjärdal 4063 Spårvägens FK
Suzanne Viklund 4064 Hammarby IF
Mona Wolfram Almèn 4065 Vilsta IK
Frida Össmar 4066 Högby IF
K 45 4 km (15 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Karin Arthursson 4551 Hässelby SK
Charlotta Bergström 4552 Turebergs FK
Marie Dasler 4553 IF Start
Anne Ellström 4554 IF Göta Karlstad
Anna Johansson 4555 Huddinge AIS
Agneta Ledin Näslund 4556 Trångsvikens IF
Lena Lindeberg 4557 Uppsala LK
Camilla Lindström 4558 Högby IF
Karina Mördrup 4559 IFK Lidingö
Anna Pettersson 4560 IF Start
Esther Regadera 4561 Runacademy IF
Jennie Sandberg 4562 LK Roslagen
Karin Spjuth 4563 IK Hakarpspojkarna
Frida Säfström 4564 LK Roslagen
Susanne Wahlqvist 4565 LK Roslagen
K 50 4 km (11 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Catharina Eriksson 5051 Huddinge AIS
Rosita Karlsson 5052 Högby IF
Viveka Lindberg 5053 Hemlingby LK
Katarina Löf-Hagström 5054 Spårvägens FK
Åsa Nylander 5055 FK Studenterna
Marie Olsson 5056 Björnstorps IF
Lotta Ottosson 5057 Uppsala LK
Ursula Turtinen 5058 Ärla IF
Anna-Stina Wanby 5059 Högby IF
Helene Vivenius 5060 Vallentuna FK
Kerstin Wåhlén 5061 IF Göta Karlstad
K 55 4 km (10 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Annika Berzén 5552 LK Roslagen
Åsa Edman 5553 Roma IF
Lotta Frenander 5554 Uppsala LK
Monica Kingstedt 5551 Huddinge AIS
Camilla Persson 5555 Högby IF
Annika Rybäck 5556 Björnstorps IF
Karin Schön 5557 IF Kville
Gunnel Tolfes 5558 Turebergs FK
Karin Wåhlstedt 5559 Järvsö IF
Eleonor Öström 5560 IF Kville
K 60 4 km (6 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Ulla Karnebäck 6051 Turebergs FK
Katarina Nilsson 6052 Högby IF
Lubov Pospeshina 6053 IFK Skövde FIK
Kerstin Sjökvist 6054 Uppsala LK
Ewa Wahlberg 6055 Uppsala LK
Lilly Wize'n 6056 Roma IF
K 65 4 km (4 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Maria Björkman 6551 Hammarby IF
Annica Bryngelson 6552 Fredrikshofs FiF
Britt Hellmark 6553 Lidköpings IS
Inga-Lill Schrewelius 6554 Hemlingby LK
K 70 4 km (3 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Gunilla Juthback 7051 Hemlingby LK
Ulla Littenheim 7052 Uddevalla IS
Eva Widelund 7053 Iggesunds SK
K 75 4 km (1 anmäld)
Namn Startnummer Förening
Viveka Rüffel 7551 LK Nyköpings Runners