Anmälningslista Trosa stadslopp 2018

Klasser (klicka för att visa anmälda)

Herrar- Startgrupp 1 ( under 40min) (34 anmälda)
Namn Klubb/ort
Johan Abrahamsson Perus Vänner
kenth andersson Club Running Sweden
Erik Arumskog Enhörna IF
Henrik Arwidsson Hägersten
Erik Aschan Runday IF
Eric Bohlin Södertälje
Dominic Casarotti Stockholm
Mario Cortinovis Enhörna IF
Johan Falkenberg Bjäre Triathlon
Olof Friman Skellefteå AIK Friidrott
Christer Hansson Huddinge Ais
Torbjörn Hedström Nyköping
Leo Heemskerk Team CRS
Jan Johansson Löparklubben Nyköping Runners
André Lembke Nyköping
Tobias Liljedahl Tunafors SK
Johan Lindersson Enhörna IF
Starvin Marvin Stockholm
Jens Molin Södertälje Nykvarn Orientering
Peter Ness Enhörna IF
Per Nilsson LK Nyköpings Runners
Stefan Nilsson Enhörna IF
William Nordquist Trosa
Markus Nosko Team Nosko
Anders Nyström Club Running Sweden
Johan Ohlsson Enklaresport running club
Christoffer Olsson FK Studenterna
Michael Sundin Jordbro Runners
henrik svensson Göteborg
Victor Sättberger Enhörna IF
Sune Södergrann CRS (Club Running Sweden)
Nathan Tanner-Malmén Enhörna IF
Artur Walerych Springtime
Viktor Zackrisson Enhörna IF
Herrar- Startgrupp 2 (41-47min) (72 anmälda)
Namn Klubb/ort
Lennart Alexander Stockholm
Mikael Altinger Club Running Sweden
Tobias Anander Trosa
Göran Andersson Stockholm
Andreas Anjou AoT
Sebastian Appel Nykvarn
Hampus Axsäter Stockholm
simon bernestig Rubinen(trosa kommun)
Ulrik Bodin Karlsson Enhörna IF
Andreas Borg Södertälje
Peter Brandt Västerås
Greger Bäckström Team Gnestahälsa IF
Johan Camenius Västerås (Team Leijon)
Emil Cronholm Baumer&hair
Stefan Danielsson Täby
Anders Degselius Turebergs IF SOK
Adam Denlert Stockholm
Gunnar Edström Svillinge if
Fredrik Ekegren Västerås (Team Leijon)
Thomas Gotenstam Linköping
Filip Granstam Gnesta
Alfred Gustafsson Enhörna IF
Rolf Gustafsson Nynäs IK
Jari Hautala Thorslund SSAB Ox Runners
Mattias Hellberg Scania IF
Anders Hemmälin Stockholm
David Hillbom Saras Hälsokälla/Finspång
Kristian Holm Team Nordic Trail
Andreas Höglund Friskis&Svettis Trosa
Jesper Höglund Friskis&Svettis Trosa
Dick Jansson LK Nyköpings Runners
Ulf Johansson Facitresor
Johan Karlsson Bandhagska Idrottssällskapet
Tomas Karlsson Enköping
Attila Kert Budapest, Hungary
Henrik Kvarnlöt Enhörna IF
Tomas Lantto Karlskoga
Jan Lauritzen Oxelösund
Michael Leijon Trosa
Bo Lindh Enhörna IF
Johan Lundberg Södertälje
Tobias Lyåsen Team Fjällgazäll Vagnhärads Bilverkstad
Erik Löfgren Stockholm
John Löfgren Anna Holm Ateljé
Alfons Lööf Södertälje
Claes Mittjas Club Running Sweden
Tero Moisio Gnesta
Anton Ness Enhörna IF
Harald Nordby Strängnäs löparklubb
Stefan Nordgren Stockholm
Johan Parsons Huddinge
Tomas Pesonen Enhörna IF
Stefan Pinter Trosa
Göran Ragnarsson Lindesberg
Christoffer Raneklint Vasaparken
Motti Rapoport Täby
Joakim Råström Hägersten
Christer Schapiro Club Running Sweden
Henrik Schulz Tullinge
Tomas Sevelin Saras Hälsokälla
Per Sohlberg Stockholm
Andrejs Sokolovs Students of Goju Ryu
Tomas Svanerudh Club Running Sweden
Fredrik Svensson IK Tun
Mats Svensson Borlänge
Fredrik Wahlbeck Nyköping
Nils Wancke Hänögatans Runners
Niklas Vejdal Nyköping
hector vera pulgar Rubinen (trosa kommun)
Tommy Åström Trosa
Kristofer Öhman Solna
Samuel Öhman - Lebender Solna
Herrar- Startgrupp 3 (över 47min) (60 anmälda)
Namn Klubb/ort
Richard Alm Trosabygdens OK
Rikard Axelsson Team William/Walter/Elsa
Håkan Birgersson BIM Idrott
Henrik Brandt Västerås
Per-Anders Broberg Tofsö
Erik Eidvall Stockholm
Patrik Enbom Finspång
Mikael Falk C.A.G
Niclas Fröjel Team Fröbo
Peter Gardell Club Running Sweden
Östen Groth Sollentuna
Patrik Gustafsson Scania IF
Carl Göranson Team Fröbo
Abdul Rahman Haj kassem Icatrossen
Kjell Hellsten Friluftsfrämjandet
Tobias Hellsten Örebro
Christer Henriksson Enköping
Magnus Hoffmann Trosa kommun
Robert Hurtig Emrud
Henrik Hylander Södertälje
John Håkansson Uppsala
Jens Hållbus Enhörna If
håkan häll enköping
Joakim Jader Norfolk
Kjell Jedbring Pershagen
Kenneth Johansson NCC IF Stockholm
Lars Johansson Camfil
Peter Johansson Kopparbo
Pelle Karlsson Orsa
Yngve Karlsson Södertälje
Carl-johan Kinnbo Huddinge
Jens Lagerström Holololu
Robert Lindahl Jagad
Göran Lindgren Tystberga
Björn Lithman Sille
Lukas Ljungcrantz Vegan Runners IK
Kjell Lundin Granlund
Leo Lundström Nyköping
Ola Mattsson Lidköping
Lars-Åke Månsson Stockholm
Toni Nordlund Södertälje
Mikael Rizell Trosa
Fredrik Ruthström Stockholm
Henrik Sjöberg Enköping
Carl Henrik Somp Tyresö
Mikael Strömblad Team Tigerbalsam
Pelle Svensson Eksjö
Robin Söhr trosa
Keith Tanner Ingen
Aris Triantafilloy Hägersten
Olle Tulldahl Huddinge
Kim Tyborn Älvsjö
Robin Tygesén BeardBroeHunting
Christoph Törnfeldt Trosa
Oscar Wahlström Vällingby
Håkan Weinborn Trosabygdens Bostäder/Trosa
Alf Willén Kottarnas Fan-Club Örsa.
Pierre Åkerlund Stockholm
Joel Östlind OK Klemmingen
Emil Östlund Vagnhärad
Damer-Startgrupp 1 (under 46min) (15 anmälda)
Namn Klubb/ort
Emma Axsäter Täby
Rebecca B. Fredriksson Norrköping
Emma Baumer Baumer&Hair
Helen Belfrage Ekerö
Isa Ericsson Team Fröbo
Julia Liv Gedin Springtime
Jenny Hammar Nykvarn
Sara Hillbom Saras Hälsokälla/Finspång
Sara Jelvegård Enhörna IF
Anna Jonsson FK Studenterna
Jenny Lindblom FAIK
Andy Milky Tumba
Carola Parling Friskis&Svettis Trosa
Sofie Spjutare Tumba
Petra Sporrong Hägersten
Damer- Startgrupp 2 (47-54min) (44 anmälda)
Namn Klubb/ort
Camilla Abrahamsson Vagnhärad
Marika Andersson Huddinge
Frida Andreasen Göteborg
Mikaela Axelsson Team William/Walter/Elsa
Anette Berg Södertälje
Helen Berglund Runday IF
E Maria Carlsson Team CRS
Cornelia Ceder Nyköping
Emma Denlert Täby
Eva Edström Fellingsbro
Eva-Lena Eirefelt Club Running Sweden
Nina Fagerholm Club Running Sweden
Jenny Forsberg Enhörna IF
Jenny Heemskerk Team CRS
Christina Hilgendorf Södertälje
Tove hugo Stockholm
Irén Johansson Tystberga
Jenny Johansson Vårberg
Emmy Karlsson Trosa
Linn Karlsson Södertälje
Rebecka Källquist Solna
Mariana Lind Årsta
Maria Lindblom Oxelösund
Claire Milin Vagnhärad
Pegah Modirassari Trosa
Jennie Molin Nykvarn
Veronica Mustonen Friskis&Svettis Trosa
Helena Nosko Team Nosko
Julia Olsson AoT
Annica Pelz Tullinge
Åsa Pärlered Club Running Sweden
Maria Ragnarsson Vasaparken
Johanna Rizell Stockholm
Jessica Sandberg Nyköping
Avvai Singam Nyköpings OK/Trosa kommun
Jenny Sjökvist Nykvarn
Mia Sjönvall Stockholm
Annika Somp Tyresö
Melanie Svensson Stockholm
Lotta Wandell Ica Jätten
Maria Westling Sollentuna
Hanne Ytterdahl Nyköping
Christina Zetterman Club Running Sweden
Angelica Åström Eskilstuna BTK
Damer- Stargrupp 3 (över 54min) (37 anmälda)
Namn Klubb/ort
Jenny Ahlqvist Stockholm
Jenny Andersson Slk oxelösund
Ronja Andersson Nykvarn
Melanie Annis Kidderminster
Ingrid Benson Oxelvik
Malin Blom Sockergrisarna
Jessica Bromander Nyköping
Heike Emmrich Team Ultrasweden
Cecilia Enbom Finspång
Jennie Eriksson Nyköping
Jessica Fröjel Team Fröbo
Agnes Hjertaker Järna sk
Sofie Jacobsson Springande Tjejer
Therese Johnson Nyköping
Anna Jönsson Nykvarn
Linn Lagerström Holololu
Nora Laimani Mariefred
Maria Lichtscheidl Tullinge
Jenny Lindgren Nykvarn
Carin Magnusson Nykvarn
Carolyn Morison Ingen
Anette Nyberg Orsa
Charlotte Palmqvist Trosa
Maya Pettersson Norrköping
Pia Påhlson Trosa
Suzanne Pärlhamn Trosa
Birgitta Qvennerstedt Acando
Carina Rizell Friskis&Svettis Trosa
Johanna Ruthström Stockholm
Emma Schönberg Emrud
Anna Sevelin Saras Hälsokälla
Yvonne Sjöberg Enköping
Anneli Stenmark Kisa
Maaike Tysma Västerljung
Darlene Waters Norfolk
Sara Öman Trosa Kommun
Sara Önneby Lag Leguan
P14 (12 anmälda)
Namn Klubb/ort
Sam Annis Kidderminster
Oliwer Bodin Karlsson Hedebyskolan Klass 7A
Liam Hujanen Petersson Hedebyskolan Klass 7A
Linus Jansson SLK Oxelösund
Jesper Juntunen Hedebyskolan Klass 7A
Edvin Lans Hedebyskolan Klass 7A
Erik Lundell Pettersson Hedebyskolan Klass 7A
Filip Magnusson Hedebyskolan Klass 7A
Carl Malmkvist Enhörna IF
Elias Norberg Hedebyskolan Klass 7A
Mathias Svalberg Hedebyskolan Klass 7A
Philip Swidi Hedebyskolan Klass 7A
F14 (11 anmälda)
Namn Klubb/ort
Mira Bäck Hedebyskolan Klass 7A
Maja Grimberg Hedebyskolan Klass 7A
Isa-Lee Kirjavainen Hedebyskolan Klass 7A
Emelie Levenstam Hedebyskolan Klass 7A
Eima Mikuté Hedebyskolan Klass 7A
Emma Nyberg Hedebyskolan Klass 7A
Kylie Ponce De Leon Hedebyskolan Klass 7A
Renata Remese Hedebyskolan Klass 7A
Cornelia Rundqvist Ahrén Hedebyskolan Klass 7A
Filippa Östling Hellas FK
Ida Östling Hellas FK
P12 (30 anmälda)
Namn Klubb/ort
Maximilian Adolfsson Fornbyskolan Klass 4C
Tom Annis Kidderminster
Hampus Asperman Vitalisskolan Klass 5B
Dennis Asplund Vitalisskolan Klass 5B
Hobbe Bergström Fornbyskolan Klass 4C
Albin Brauer Vitalisskolan Klass 5B
Emir Cosovic Fornbyskolan Klass 4C
Leon Emtelin Vitalisskolan Klass 5B
Lowe Emtelin Vitalisskolan Klass 5B
Marcus Erlandsson Vitalisskolan Klass 5B
Kevin Essenberg Vitalisskolan Klass 5B
Lucas Friberg Johansson Fornbyskolan Klass 4C
Melvin Glantz Vitalisskolan Klass 5B
Isak Jagersten Fornbyskolan Klass 4C
Viktor Krona Vitalisskolan Klass 5B
Nils Löfgren Stockholm
Tiago Lönnkvist Vitalisskolan Klass 5B
Love Lövbom Vitalisskolan Klass 5B
Charlie Malmkvist Enhörna IF
Cazper Mars Vitalisskolan Klass 5B
Benjamin Mujanovic Fornbyskolan Klass 4C
Ludwig Nygren Fornbyskolan Klass 4C
Henry Ruthström Stockholm
Emil Sahlström Vitalisskolan Klass 5B
Ezrom Samson Fornbyskolan Klass 4C
Elias Timrén Vitalisskolan Klass 5B
Maxemilian Törnkvist Angestav Vitalisskolan Klass 5B
William Westerberg Vitalisskolan Klass 5B
Victor Zhao Fornbyskolan Klass 4C
Kevin Ågren Fornbyskolan Klass 4C
F12 (27 anmälda)
Namn Klubb/ort
Isabella Andersson Väsby friidrottsklubb
Frida Arnesson Fornbyskolan Klass 4C
Maxime Axsäter Täby
Linnea Behrnetz Kyrkskolan
Anna Tuva Vendela Berglund Vitalisskolan Klass 5B
Lena Blaszczak Fornbyskolan Klass 4C
Lovisa Borg Enhörna IF
Carmen Cernjul Spårvägens FK
Olivia Dunkhols Vitalisskolan Klass 5B
Tuva Eriksson Åby Oilers
Isabella Gyllenhammar Vitalisskolan Klass 5B
Elvira Halsius Fornbyskolan Klass 4C
Matilda Hellberg Nyköping
Tova Hellberg Nyköping
Fanny Johnsson Vitalisskolan Klass 5B
Hanna Lappalainen Vitalisskolan Klass 5B
Frida Magnusson Fornbyskolan Klass 4C
Ines Molin Södertälje Nykvarn Orientering
My Nordfeldt Gytare Fornbyskolan Klass 4C
Vera Nyman Vitalisskolan Klass 5B
Jenny Nyström Erlandsson Vitalisskolan Klass 5B
Wilma Olsson Fornbyskolan Klass 4C
Melina Ortner Fornbyskolan Klass 4C
Hanna Stenholm Fornbyskolan Klass 4C
Evelina Stenström Vitalisskolan Klass 5B
Ameli Thorell Vitalisskolan Klass 5B
Saga Törnqvist Vitalisskolan Klass 5B
P10 (7 anmälda)
Namn Klubb/ort
Loke Blomkvist Västerljung
Georg Carlgren Stockholm
Isak Käck Solna
Viktor Lichtscheidl Tullinge
Hector Pettersson Enhörna IF
Gustav Stenström Trosa
Hugo Strandberg Huddinge
F10 (9 anmälda)
Namn Klubb/ort
Linnea Andersson Parsons Huddinge
Elsa Benedek Trosa
Felizia Friberg Nyköping
Tilda Hylander Atletismo Arona (ESP)
Signe Karlsson Bandhagska Idrottssällskapet
Alice Kyllergård Huddinge
Svea Srömvall Enhörna IF
Julia Wiselander Huddinge
Vendela Åström TVSK
Knattar 6-8 år (39 anmälda)
Namn Klubb/ort
Sophie Ahlqvist Stockholm
Oliver Andersson Väsby friidrottsklubb
Lucas Andersson Parsons Huddinge
Elvira Andrén Lundvall Järna
Léon Axsäter Täby
Anton Benedek Trosa
Ella Benson Oxelvik
Sixten Blomkvist Västerljung
Albert Carlgren Stockholm
Simon Falkenberg IFK Aspudden-Tellus
Oliwer Forsse'n Hölö
Ludwig Gardevåg Nykvarn Fotbollsklubb NSK P- 10
Jakob Grapenqvist Nacka
William Gustafsson Scania IF
Alva Hagelind - Öhman Solna
Fabian Hill Trosa
Klara Hill Trosa
Sture Karlsson Bandhagska Idrottssällskapet
Xander Kuusisto Täby kyrkby
Alvar Kvarnlöt Enhörna IF
Olle Kvarnlöt Enhörna IF
Amélie Kyllergård Huddinge
Mira Käck Solna
Alfred Liljedahl KSK Kvicksund
Hugo Liljedahl KSK Kvicksund
Alfred Lind Årsta
Valdemar Lind Årsta
Charlie Lindholm Ica trossen
Emil Lövgren Enhörna IF
Ellen Nilsson Gislaved
Ester Nilsson Gislaved
Felix Nosko Team Nosko
Doris Ruthström Stockholm
Alicia Sandlund Granlund
August Somp Tyresö
Amalia Tonelli Sollentuna
Lucas Willén Kottarnas Fan-Club Örsa.
Saga Willén Kottarnas Fan-Club Örsa.
Cornelia Åström TVSK
Knyttar 0-5år (33 anmälda)
Namn Klubb/ort
Nicole Alsbjer Vagnhärad
Alice Benson Oxelvik
Edith Borg Södertälje
Ida Brodin Sundholm Trosa
Leo Brodin Sundholm Hoppis skuttis/Friskis svettis Trosa
Lisbet Carlgren Stockholm
Joel Ebersson lidingö
Vildah Ekstrand Lundgren Sundbyberg
Ludwig Engström Trosa/Boo
Oliwia Engström Trosa/Boo
Thilde Forsse'n Hölö
Lukas Gustafsson Scania IF
Heidi Hagelind - Öhman Solna
Lotta Hansson Rönninge
Melvin Hult Trosa
Miranda Kukkonen Vagnhärad
Ludvig Lagerhorn Spånga
Oscar Lagerhorn Spånga
Sami Lauronen Björkviks snickeri
Ingrid Lind Årsta
Louie Lindholm Ica trossen
Arik Mianoor London
Sebastien Modirassari Trosa
Theodore Modirassari Trosa
Alvar Molin Södertälje Nykvarn Orientering
Iris Nilsson Gislaved
Ellen Nisserud Trosa
Alex Nosko Team Nosko
Linnea Piechal Trosa
Natali Sandlund Granlund
Elly Ställ vagnhärad
Alma Tonelli Sollentuna
Vidar Widinghoff Göteborg
Stavgång (5 anmälda)
Namn Klubb/ort
Kim Andersson Vagnhärad
Susanne Björnsson Trosa
Yvonne Jonsson Trosa
Sven-Ola Komstadius IFK Tumba
Margareta Öhman Solna
Jogging (51 anmälda)
Namn Klubb/ort
Lova Andersson Hedebyskolan Klass 8A
Susanne Andersson Oxelösund
Moa Askebäck Black Army
Ingmar Bertram Solna
Emil Igor Blaszczak Hedebyskolan Klass 7A
Johanna Brandt Västerås
Lisen Bäck Hedebyskolan Klass 8A
Ellen Carlgren Stockholm
Ingemar Eriksson Ingemar Eriksson Projekt/Byggledning
Lina Eriksson Trosa
Malin Eriksson Trosa
Ellen Forssén Hedebyskolan Klass 8A
Marie-Louise Frisberg Rönninge
Maja Granstam Gnesta
Ingela Gustafsson Trosa
Malin Hellqvist Ica Trossen
Marie Henriksson Enköping
Anna Holm Anna Holm Ateljé
Eghert Holm Vagnhärads Volleybollklubb
Ylva Houltz Stockholm
margareta häll enköping
Gunnar Jansson Friluftsfrämjandet
Maria Jarsman Jogersögänget
Benjamin Johansson Nynäs IK
Tova Johansson Hedebyskolan Klass 8A
Erik Johnsson Järfälla alpina
Oskar Johnsson Black Army
Jere Juntunen Hedebyskolan Klass 8A
Tina Karlsson Bandhagska Idrottssällskapet
Ulrika Kyllergård Huddinge
Sigrid Löfgren Stockholm
Lise-Lott Mobäck-Johnsson Järfälla alpina
Viktor Olofsson Hedebyskolan Klass 8A
Christer Olsson Rönninge
Nils Persson Stockholm
Carl Rowland Jogersögänget
Björn Rådberg Trosa
Ann-Marie Sjöberg Enköping
Linn Stafrin Hedebyskolan Klass 8A
Christina Ställ trosa kommun
Line Sundberg Hedebyskolan Klass 8A
Lukas Söderström Hedebyskolan Klass 8A
Mika Söderström IFK Lidingö
Alvas Thor Hedebyskolan Klass 8A
Samuel Thorngren Hedebyskolan Klass 8A
Robin Wallberg Hedebyskolan Klass 8A
Clara Westin Hedebyskolan Klass 8A
Ulrika Widegren Stockholm
Malin Wiselander Huddinge
Tommy Åström Trosa
William Öberg Hedebyskolan Klass 8A