Anmälningslista Atea Mälarmaraton 2018

Klasser (klicka för att visa anmälda)

Herrar 21,1 km (239 anmälda)
Namn Förening
Joao Abrantes -
Abraham Adhanaom Eskilstuna friidrott
Thomas Adlerteg Westeros Trail Running Society
Nate Afrim -
Mattias Ahl Intersport
Tomas Aldrin Walter -
Mikael Alfredsson Specialfastigheter Sverige AB
Jan-Erik Almkvist Axa sports club
Sharokh Amirijoo -
Christer Andemark Team Nordmark
Jimmy Andersson -
Mats Andersson -
Niklas Andersson -
Oskar Andersson Team Nordmark
Peter Andersson -
Stefan Andersson Lonesome Runners
Tommy Andersson Brandthovda fritidsodlare
Tomas Aroseus Tunström -
Erik Aschan Team Lidingödubbeln
Mika Auvinen IK Westmannia
Marcus Bell CSKA Ribbakov
Stefan Bengtsson JobZone
Daniel Berg -
Håkan Berg Fibra
Magnus Berglund Gryta runners
Mikael Bergqvist IK Granit
Kristian Birath Sweco
Anders Blennå Tyresö
Erik Blomqvist -
Jon-Emil Blomstedt HMB Elit
Josef Bly Runacademy IF
Tobias Boogh -
Christopher Borrego -
Magnus Bosson Bålsta IK
Frederic Boussard -
Andreas Braneby Westinghouse
Carl Johan Brogårdh Atea Västerås
Tobias Burman Levay -
Thomas Carlberg -
Anders Carlsson Västerås
Janne Carlsson Västerås
claes cermenius -
Alexander Chalkias JobZone
Miroslaw Chamera -
Antoine Claisse -
Victor Dahl JobZone
Tomas Dahllöf Team Struppi
Erik Dahlquist VSS
Oscar Dalerstedt Mölndals AIK
Andreas Dalman -
Mamadou Diallo Eskilstuna FI
Enrique Diaz -
Nils Edlund -
Tore Ehlin Ehlin & Larsson
Anders Ekblad VLK
Niklas Eklund -
Richard Eklund KFUM Freden
Kenneth Ekman -
Anton Eliasson -
Christer Engwall Stallhagen Runners
mikael eriksson mötesplats löpning ludvika
Oskar Eriksson Oves Cross
Conny Evaldson Svalan
Matz Evensson Frösåker Flås
Håkan Fernström Arboga
Jakob Fors Trafikverkets Fritidsförening Västerås
Christian Fröjd VSK Fanatics
Glenn Furunäs Intersport
Barry Gibney Västerås löparklubb
David Gren Västerås LK
Oskar Grip Fredrikshofs FIF
Ramiro Grondona VGIF - Västgöta nations idrottsförening
Håkan Gunnarsson V-TAB AB
Matts Gunnarsson Runacademy IF
Niclas Gustafsson JobZone
Oscar Gustavsson Vallentuna-Össeby OL
Pär Gustavsson Hässelby SK
Magnus Göthlin -
Jonas Hagelbäck -
Ulf Haglund Atea Sverige AB
Ulf Hagman Västerås Stad
Niklas Hallgren Intersport
Robert Hallgren JobZone
Magnus Hammargren Ingen
Mikael Hansson -
Jacob Hellman Mercur Solutions AB
Niklas Henningsson Team Lidingödubbeln
Christer Hermansson -
Jimmy Hjorth Lonesome Runners
Marcus Hoffman Atea IFF
Anders Holmberg Glada motionärers löparförening
Niklas Holmström -
Jesper Holvandus Tjalve If norrköping
Andreas Huss FK Studenterna
Joakim Hägglund Lonesome Runners
Erik Högkvist Örebro AIK
Robert Hök Hökåsens IF
Ahmed Ibrahim Jatc omsorg AB
Jens Ingerlund JobZone
Alexander Izosimov -
Magnus Jacobsson Brogatan Northern Soul Club
Roland Jigelius -
Anders Johansson -
Christian Johansson IF Linnéa
Joachim Johansson -
Lennart Johansson -
Per-Erik Jonsson Fiskevik, Arvika
Patric Järleskog Axa Sports Club
Ismail Kakabaveh Västerås LK
Harri Kallunki -
Daniel Karlsson JobZone
Fredrik Karlsson Sweco
Magnus Karlsson -
Matthias Karlsson -
Pontus Karlström Sävedalens AIK
pertti kaski hallsta runners
Roland Kauntz Järfälla
Mattias Knabäck -
Janne Koivuperä Umara sports club
Bartosz Komenda JobZone
Joel Krigh -
Senthil Kumar Krishnaswamy -
Per Kunkell Västerås LK
Gustav Lake -
Niklas Landström Kiruna Atletklubb
Andreas Larson -
Christofer Larsson Hemlingby LK
Yann Le Moigne -
Mikael Leppänen mybuttkicker.com
Mathias Lewén IQ IF
Jonathan Lidén JobZone
Johan Lindberg Korpen Västerås
Robin Lindberg -
Jan Lindblom Runacademy
Daniel Lindefalk Ramirent
Andreas Lindell Brovallens IF
Mats Lindell Mälardalens Brand & Räddning
Johan Linder -
Mattias Lindevall Gryta Runners
Axel Lindgren VGIF - Västgöta nations idrottsförening
Bengt Lindgren Vallentuna FK
Magnus Lindgren Västerås Skidor
David Lindqvist Colting Borssén triathlonklubb
Carl Lindström -
Jonny Lingvall Angelica IF
Henrik Ljung -
Johan Ljung -
Johan Ljungdahl Runners Knee
Kjartan Lund Klagemuren
Lasse Lundgren Vattenfall IF
Thomas Lundström -
Niklas Långbacka -
Niklas Löfstrand IFK Sala
Andrew Maier -
Sami Maliniemi Hemlingby löparklubb
Fredrik Malmgren -
James Mannekutla ABB
Michael Manske Team Bar
anders molin -
Simon Mårtensson Valbo
Anders Nilsson 40-årsklubben
Pär-Arne Nissbro -
Nicklas Nordahl Västerås Cykelklubb
Robert Nordmark Lonesome Runners
Per-Fredrik Norlund SLDK
Petter Nyblom Asfaltsnötarnas LK
Johan Nyström Bubbelklubben
Björn Offerman Västerås Swimrun
Kenneth Olausson KOMP IF
Christoffer Olsson FK Studenterna
Daniel Olsson -
Jesper Pedersen Asfaltnöternas löparklubb
Morgan Persson -
Dan Pettersson -
Oskar Påsse -
Daniel Quai -
Stefan Qwick JobZone
Elias Rapp Västerås FK
Nils Rapp HMB Construction AB
Robin Redander -
Adam Rinneby Atea Västerås
Patrik Rommel -
Johan Roos -
Andreas Rundblad -
Peter Rydfjord Sweco
Carl-Johan Sandvik Lonesome Runners
Johan Segerström Atea Kista
Alexander Selin Springmask
Henrik Sendelbach Gille JobZone
Daniel Sirkett -
Måns Sjögreen Atea Västerås
Heinz Sjögren Heinz Sjogren Consulting
Mathias Skoglund -
Rolf Smeds JobZone
Martin Staf Västerås
Magnus Steiner Runacademy IF
Jakob Stenbacka Borlänge LK
Thomas Stevens IF Mantra Sport
Chris Stiebel -
Petri Stolt Oves cross
Jesper Ståhlbrand Stallhagen Runners
Mikael Suvero congere it-konsult
Eric Swärdh Bodens SK
Lasse Södergren Mälarvillan
Patrik Söderhjelm Umara Sports Club
Ola Söderlund -
Fredrik Söderström Öster Vrenninge IK
Björn Tano LK Gränslöst
Hans ter Veer FK Studenterna
Magnus Timber SMK Hedemora Enduro
Christoffer Tullbrink -
Magnus Ulfves -
Jonas Ullberg Perbellum Sportsällskap
Thomas Wahl Westeros TrailRunning Society
Joakim Wallin www.acc.se
Niklas Wallin -
Leif Wallinder Loime and fricks
Stefan Velin -
Henrik Westman Westeros Trail Running Society
Torbjörn Westman -
Marcus Widenfors -
Anders Wigstein Hemlingby LK
Joakim Wiik -
Kent Viitanen Team Struppi
Mattias Wikstrand -
Martin Wikström -
Marcus Vinten -
Greger Wrang -
Korphong Yordshewon -
Jonas Zachrisson -
Jakob Zimmermann FK Studenterna
Martin Zinner -
Simon Zmrzlak Västerås Swimrun
Anders Ågren -
Fredrik Åkermark -
Johan Åkesson -
Pontus Åkesson -
Joakim Östergaard Mercur Solutions AB
Henrik Östergren -
Damer 21,1 km (130 anmälda)
Namn Förening
Fjola Adalsteinsdottir -
Hannah Aliyar -
Alexandra Appelgren Sundberg Team Nordmark
Karin Arvelius Västerås Skidklubb
Annelie Backlund Atea Västerås
Johanna Blahusch Friskis & Svettis
Linda Boija -
Tina Bokenstrand -
Kristina Bornström -
Jessika Breding -
Camilla Broberg -
Marja Bryntesson Team Snigel
Lena Bäckman Fagersta
maria cermenius -
Sofia Ehlin Ehlin & Larsson
Agneta Emmoth -
Emma Engwall Stallhagen Runners
Cecilia Eriksson Norbergs OK
Emeli Fahlén -
Carola Folkjern -
Filippa Folkjern Dalaportens OL
Anna-Karin Frih Örebro AIK
Sara Fällman -
Sandra Giuricici -
Gabriela Gorupec -
Frida Granath Pettersson AXA Sportsclub
Christina Greis Dahlberg Västerås FK
Christine Gunnarsson Lonesome Runners
Malin Gårdensjö -
alexandra hadzinikolic -
Therese Hansson -
Pia Heldesjö -
Anja Hellstrand Sweco
Pernilla Henry -
Erica Hermansson -
Mona Holopainen IK Westmannia
Marie Hägg -
Jessica Högberg Team Högberg
Erica Ingvarsson Sätra IF
Annika Johansson Johanneslunds IF
Sofia Johansson -
Titti Johansson Korpen
Emma Juslin IK Fyris Triathlon
Agnieszka Juszkiewicz -
Kristina Jönsson -
Jessica Karlsson -
Moa Karlsson -
Annika Kieri -
Karin Kihlman Nordh -
Petra Knutsson Team Nordmark
Åsa Källberg Fibra
Mikaela Lagerlöf -
Linda Larson -
Elin Larsson Frösåker Flås
Johanna Larsson -
Ligia Larsson Sweco
MARIA LARSSON HÄLLEFORS LK
Åsa Larsson Lindqvist -
ulla lindberg Friskis Svettis
Amanda Lindberg -
Erika Lindholm -
Emma Lindström -
Malin Lundgren -
Emma Lundin -
Louise Luttropp -
Christina Långbacka -
Hanna Löfdahl Team Stupid
Ebba Magnusson -
Helene Malmgren -
Frida Michold Team Forimp
Anna Molander -
Ulrika Molander Lonesome Runners
Charlie Morgon Frösåker Flås
Nina Muhonen Springande tjejer
Anna-Lena Nilsson Västerås
Inga Nilsson -
Bodil Nolén Hela Barkarö springer
Worrada Nookuea -
Annika Norberg -
Elin Norberg -
Helena Nordh Gryta Runners
Petra Nordling -
Malin Nordström -
Catherine Norén -
Ylva Nygren Lonesome Runners
Åsa Nylander FK Studenterna
Kadi Palm Marathontjejer
Ylva Pekkari -
Agneta Persson SMOL Strängnäs
Susanne Persson Kolbäck
Lena Ramstedt SSOK Surahammar
Jenny Rangford Montgomery -
Lisa Remahl Bubbelklubben
Karolina Rinneby Atea Västerås
Hanna Roininen -
Maria Röjeteg -
Maria Rönnkvist -
Miina Saarna -
Linda Salminen -
Åsa Samuelsson -
Ambra Sannino -
Anna Siggelin -
Maria Strömqvist -
Emma Svanström -
Ann Svennberg -
Sara Svennberg Jakobsson Lonesome runners
Sandra Thorsell -
Caroline Tshiabu -
Rebecka Tulkiewicz -
Nina Uhlén -
Marie Ulfves -
Anna Ullberg Team Nordmark
B V -
Caroline Wahlstrand Team Högberg
Eva Westerberg -
Anna Vestman -
Karin Widebäck -
Sara Willforss -
Sandra Vindelstam -
Annette Wisen -
Jenny With Intersport
Emelie Writler -
Siw Wåle TSM
Astrid Wärngren Eskilstuna trailklubb
Ying Yang N/A
Eva Zakrisson -
Elin Zimmermann Ik Fyris triathlon
Helena Zinner -
Lena Ågren -
Laila Öjefelt -
Herrar 42,2 km (99 anmälda)
Namn Förening
Arne Amundsen IFK SALA
Peter Andersson VLK
Rickard Andersson IF Linnéa
Peter Bergermark Väsby SS Triathlon
Patrik Bergman -
Christer Bergström -
Shiro Biranvand Fagersta
Yavar Biranvand Västerås LK
Ian Bird-Radolovic -
Daniel Björkbacka Running Pirates
Mikael Björkbacka CityWolfs SC
Magnus Blomdahl Friskis & Svettis Stockholm
Staffan Borgstedt Västerås LK
Carl-Johan Burström -
Erik Bäcklund Västerås Allmänna KLubb
Patric Calås -
Niclas Dia SOK Knallen
Ulf Engstrand Uppsala LK
kent åke eriksson arvika Löparklubb
Stelios Eriksson -
Alexander Fedyushkin VCK / ABB
Tim Flinth Skoghalls löparsällskap
John Forsell -
Lars Forsman -
Leif Glavå -
David Gustafsson Västerås swimrun
Fredrik Gustafsson -
Oscar Hammar -
Marcus Hansander Team Ultrasweden LK
Göran Hansson Sweco
Tony Hedlund Luleå LDK
Peter Helin Västerås
Björn Hellström VLK
Henrik Hillborg -
Ross Hobcraft Frösåker Flås
Matthias Holmstedt -
Magnus Holtsby Fibra
Peter Hyttinen IFK Hedemora Skidor
Henrik Johansson -
Torbjörn Johansson -
Bengt Johnsson -
Mikael Karlborg -
Leif Karlsson Solvikingarna
Martin Karlsson -
Sigvard Koplimäe Vattudalens LDK
Fredrik Kristensson -
Mathias Kvick -
Erik Källberg Västerås LK
Jone Källsäter Stockholm
Kristian Larsson Atea Våsterås
Howard Leamon -
Lars Leonardsson Stockholm Långdistansklubb
Mats Liljegren Team Skavsåret IF
Magnus Liljerås Östansjö Sk
Krister Lind Borlänge
Patrik Linder -
Robin Lindgren Västerfärnebo aik
Daniel Lindholm Falu IK
Johan Lindhult -
Peter Lindroth -
Per Lundén Västerås
Mattias Lövkvist Mediastrategi
Mikael Maschmann -
Patrik Matsson Solvikingarna
Magnus McKay -
Niklas Mylfalk Hammarby IF Friidrott
Mirza Nalic Ärla IF
Jörgen Nilsson Vi Som Springer
Magnus Nilsson Strängnäs löparklubb
Martin Nilsson Sweco
jOjo Norell -
Daniel Nutley -
Kent Olsson Lifetime runners
Sverker Olsson Uppsala löparklubb
Henrik Pfeiffer -
Timo Pohto Team-O
Ulf Ring Arlanda-Märsta SK
Jan Rosenström -
Anders Rudolf Runacadamy
Stig Samuelsson Tjalve IF
Curt Sandberg Arlanda-Märsta SK
Lukas Segersten Eskilstuna FI
Fredrik Sjöberg ATEA IFF
Jonas Stridsberg IFK Sala
Jonathan Svedung -
Mattias Svensson Gävle
Joakim Säterborn Sigtuna Stads Löp&Triathlonklubb
Magnus Söderman Sala
Henrik Tanskanen Fibra
Gert-Inge Tapper Scania Road Runners
Anders Törnell Fibra
Merko Vaga -
Christer Wahl Rocklunda Runners
Lars Wallinder Ericsson SIK
Ilich Vera Westeros Trail Runing Society
Felix Viitanen -
Henrik Wolauz Skåpafors IF
Bin Xin -
Daniel Överfjord Västerås LK
Damer 42,2 km (19 anmälda)
Namn Förening
Rose-Marie Amini Uppsala LK
Emma Andrén -
My Aronsson -
Karin Artursson Uppsala LK
Gunilla Axelsson Uppsala LK
Victoria Borg Team ultrasweden LK
Karin Eklund Ifk Sala
Maria Eliasson Korpen Västerås
Lena Eriksson -
Elin Genneby IFK Sala
Karin Gunnelin Atea
IngMarie Johansson Örebro AIK
Sabine Leiwert -
Susanne Nilsson Team Ultrasweden LK
Therese Olsson -
Laura Seppänen -
Maria Skoglund Västerrås
Mia Svensson -
Elin Wiström -