Anmälningslista Löparfesten i Skanör Falsterbo 2018

Klasser (klicka för att visa anmälda)

EKO1/2Maran Män (132 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Klas Abelson 2 -
Fredrik af Winklerfelt 3 Team Focus
Björn Andersson 5 IS Göta
Filip Andersson 6 n/a
PerB Andersson 182 Tetra Pak IF
Stefan Antonius 10 -
Andreas Berg 13 Apladalens löparklubb
Henrik Berlin 14 -
Tom Bjorviken 183 Tetra Pak IF
Gustav Björk 16 SEB
nicklas carlstedt 19 -
Ivan Cavan 20 Runner Store
Mattias Claesson 22 -
Henrik Clerselius 23 -
Carl Vilhelm Crona 24 -
Ronny Dahl 26 -
Lars Delin 29 AXA
Alex Doyle 30 -
Joel Edholm 31 -
Anders Eliasson 33 Navåsens FK
Jonas Eliasson 34 Drakryggen IT
Martin Emanuelsson 35 -
Johan Emond 36 runners@axis
Dennis Eriksson 200 -
Roger Eriksson 37 Advenica
Klas Ernald Borges 38 -
Stefano Franzoia 41 Näset Triathlonklubb
Christian Frimann 42 -
Ludvig Grammimg 43 -
Andreas Gyllin 44 -
Marcus Hammarström 45 -
Bengt Hansen 46 Ramlösa
Felix Heintzenberg 47 Sundsgymnasiet
Erik Hellquist 49 -
Björn Hjelmström 51 Sundsgymnasiet
Andreas Hoff 52 Spegeln
Carl-Henrik Holmgren 54 -
Martin Holmqvist 55 Advenica AB
Vesa Hurskainen 197 Prefab Construction AB
Jörgen Jarl 57 Räddningstjänsten Syd
Marcus Jönsson 61 Vetlanda RK
George Karlsson Giouftsis 63 -
Mikael Karwat 64 REFCON
Johan Kinning 65 -
Henrik Knudsen 177 Furesø Løbeklub
Rune Kokholm 66 Donkey Republic
Ola kronqvist 67 -
Mattias Kronvall 68 -
Carl Larsson 71 Advenica
Johan Limås 72 SELA AB
Jens Lindquist 73 -
Lars Lindqvist 74 Björnstorps IF
Axel Ljungkrantz 77 -
Axel Ljungkrantz 78 -
Max Lundberg 79 SEB
Mikael Lundberg 80 -
Ola Lundberg 81 -
Roger Lundberg 82 -
Ronny Lundberg 83 -
Staffan Lundgren 85 Advenica AB
Henrik Magnisson 174 Apladalens löparklubb
AndersS Magnusson 186 Tetra Pak IF
Peter Magnusson 87 Magnusson & Magnusson Kompetensutveckling AB
Thomas Magnusson 88 Magnusson & Magnusson Kompetensutveckling AB
Fredrik Malmqvist 89 -
Angelino Markenhorn 90 -
Sebastian Mauritsson 91 Advenica
Markus Meijer 187 Tetra Pak IF
Sebastien Michel 92 -
Måns Modéer 93 Umara Sports Club
Tony Mohlin 95 Advenica AB
Marcus Morin 96 Solvikingarna
Fredrik Mårtensson 97 Advenica AB
Per Möller 192 -
Lars Nagy 98 Advenica AB
Per Neuman 99 Björnstorps IF
Kristian Nielsen 100 -
Bengt Nilsson 101 Kävlinge RC
Håkan Nilsson 102 Kävlinge RC
Tord Nilsson 103 Damstahl AB
Patrik Nyström 104 -
Patrik Nyström 105 -
Johan Nöjd 106 FK Göingarna
Lars Ohlsson 107 -
Karsten Olsen 180 Furesø Løbeklub
Erik Olsson 109 FK Åsen
Per Johan Olsson 110 REFCON
Jonas Palmqvist Svensson 112 -
Niklas Persson 194 -
Ulf Petersson 114 -
John Pramgård 117 Nordea
Thomas Pålsson 190 -
Magnus Ramstedt 188 Tetra Pak IF
Pekka Rantanen 119 -
Hans Rasmussen 120 -
Stig Rasmussen 179 Furesø Løbeklub
James Reader 122 -
Jørgen Ringgaard 176 Furesø Løbeklub
Tom Roodro 125 -
Jonas Rosdahl 195 Enaco
Niclas Samuelsson 127 Strömstad LK
Anton Sandberg 129 Inbrand AB
Martin Sandgren 130 Malmö Borgarskola
Robert Schoug 131 IFC Skurup
Fredrik Schultheiss 132 Björnstorps IF
Erik Senneby 133 -
Philip Serger 134 -
Torbjörn Siegert 175 Real FigoPirlo
Simon Stajdukar 201 -
Filip Strand 140 Lunds Lasaretts IF
Sven-Erik Strand 142 Lunds Lasaretts IF
Richard Ström 143 -
Carl Sunde 146 Donkeys Triathlon
Erik Sunde 147 -
Victor Sundgren 148 -
Jonas Svensson 198 -
Mikael Svensson 149 -
Runar Söderholm 150 -
Mattias Tilly 153 Aimpoint
Esad Tucek 154 -
Marc Tullgren 155 -
Björn Törnqvist 156 -
Mika Valkama 157 Heleneholms if
Daniel Waller 181 Skurup SBR
Martin Wanegårdh 161 -
Jim Wernersson 165 Assemblin Ventilation AB
Daniel Wierup 167 -
Herman Wikner 168 -
Johan Wittgren 170 -
Johan Wågstam 171 Lantmännen Maskin
Christoffer Zachrisson 172 SEB
Patrik Åkerman 173 -
EKO1/2Maran Kvinnor (70 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Jenny Granath 1 -
Charlotta Ambjörnsson Larson 4 IFC Skurup
Maria Andersson 7
Kerstin Andersson Kudo 8 Markaryds Friluftsklubb
Helena Andrén 9 Apladalens Löparklubb
Nevena Asenova 11 -
Sofie Bengtsson Granqvist 12 -
Victoria Björck Karlsson 15 -
Katrine Borgelin 17 EKOVENT AB
Ann Brisfors 184 Tetra Pak IF
Agnes Brol-Laska 18 -
Marlene Brorman 196 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Malin Cederholm 21 -
Helena Dahl 25 Nordea
Tintin Dahl 27 Nordea
Therese Danielsson 28 -
Yohani Daruis 178 Furesø Løbeklub
Camilla Edmén 32 -
Anna Feldt 39 -
Cecilia Forssman 40 -
Matilda Hellman 48 IF Vellinge Friskis&Svettis
Anna Hinton 50 -
Elin Hognert 53 Strömstad LK
Eva-Lotta Jansson 56 -
Gabriella Jansson 199 -
Ulrika Jeppsson 58 EKOVENT AB
Emma Johnstone 59 Räddningstjänsten Syd
Fredrika Jönsson 60 Solvikingarna
Anna Kanschat 62 -
Sandra Kubicek 69 -
Annelie Landgren 70 Peab IF
Lisa Lessmann 185 Tetra Pak IF
Britt-Marie Lind 191 GF Idrott
Lotta Lindskog 75 GF Idrott
My Lindskog 76 GFidrott Landskrona
Sara Lundberg 84 Björnstorps IF
Louise Lönnqvist 86 IFK Trelleborg
Sofie Mohlin 94 -
Christine Olsson 108 -
Annika Ossmer 111 -
Anna Petersson 113 Apladalens Löparklubb
Desiree Phexell 115 Sweden Runners
Randi Phinney 116 -
Johanne Radford 118 -
Annika Rasmusson 121 -
Corinna Richter 123 Heleneholms TriTeam
Josefina Robertson 124 Solvikingarna
Madelen Rydqvist 193 Team trelleborg triathlon
Ayse Salih 126 Näset Triathlonklubb
Marie Sandberg 128 Prefab Construction AB
Hanna Sjöberg 135
Jenny Sjöberg 136 -
Maria Sjöberg 137 runners@axis
Maj Stenmark 138 RuntimeException
Marina Stoltz 139 Heleneholms if
Joanna Strand 141 Lunds Lasaretts IF
Anna Suarez 144 Runacademy
Elina Sundberg 145 -
Erika Sörensson 151 runners@axis
Caroline Theander 202 -
Mathilda Thelander 152 -
Marie Wallenrodd 158 Näsets Triathlonklubb
Johanna Vallhagen 159 -
Maria Wallström 189 MBT TEST RUNNERS
Jenny Wanegårdh 160 -
Tenna Ware Nielsen 162 -
Sarah Warsi 163 -
Sarah Weibull 164 -
Marietta Westergren 166 -
Elin Wiström 169 -
Skanörsmilen Män (225 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Peter Ahlgren 301 Medkin AB
Joakim Ahlqvist 302 -
Oliver Ahlqvist 303 -
Johan Alfven 305 -
Pontus Altarac 307 -
Andreas Amnell 308 -
Bengt Anderson 648 -
Fredrik Andersson 309 Kungliga Filharmonikerna/Konserthuset Stockholm
Gert Andersson 640 MBT TEST RUNNERS
Johan Andersson 310 -
Lars Andersson 311 Mekanova AB
Marcus Andersson 313 -
Stefan Andersson 315 -
Peter Andreasson 318 Vellinge kommun omsorgsavdelningen
Johan Anell 632 Tetra Pak IF
Ludvig Anselmsson 320 Slemsäcken IF
Filip Appelgren 321 IFO
Asmeron Araya 655 Arbete och Etablering
Adam Arinbjarnarsson 322 Skanörs RO
Henrik Ask 323 -
Mazin Asoul 663 -
Davide Azzalin 661 -
Håkan Bill 330 Slemsäcken IF
Aron Björkvald 617 Gunnar Karlsen Sverige AB
Johan Björkvald 616 Gunnar Karlsen Sverige AB
Andreas Blomqvist 335 -
Augustin Boldrini 336 -
Martin Borgström 650 Borgström inst o byggnadstekn brandskydd
Kebret Brahne 338 Vellinge Kommun Arbete & Etablering
Mikael Bruun 340 Näset Triathlonklubb
Paul Bryland 341 -
Morten Buchard 629 Furesø Løbeklub
John Bäckman 342 -
Elias Carlsson 344 -
Fredrik Carlsson 345 -
Jan Åke Carlsson 643 Friskis&Svettis Vellinge
Antonio Ceballos 347 -
Felix Centre 348 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Gorjan Ceric 349 IFO
Mattias Dahlberg 354 Slemsäcken IF
Jens Dahlin 355 -
Magnus Dahlsjö 356 -
Anders Dahlskog 357 Stabbarpsgården
Karl Dannestam 570 Ekmans löpare i Lund
Jens Davidsson 618 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Pontus Davidsson 358 Heleneholms if
Jon Deliv 360 -
Christian Domini 361 -
Mattias Edelborg 362 Assemblin Ventilation AB
Joakim Edvardsson 363 Hässleholm Freeflow
Pavlos Efstratiadis 364 EXAL AB
Håkan Ehnroth 365 -
Alf Ek 368 Björnstorps IF
Magnus Ekblad 369 IFO
Andreas Elmblad 370 Farnell AB
Johan Elmblad 371 Farnell AB
Philip Engdahl 372 Assemblin Ventilation AB
Kjell Enqvist 373 Assemblin Ventilation AB
Rolf Erlandsson 649 Mitsubishi Electric
Juan Carlos Esquivel 374 Vellinge Kommun Arbete & Etablering
Tim Fagerström 376 Stockholmsurologerna
Patrik Fahl 377 Assemblin El AB
Jimmy Fast 379 Assemblin El AB
Bo Finsen 630 Furesø Løbeklub
Carl-Johan Forsberg 381 Panlink
Aron Fransson 382 -
Mathias Franzén 383 -
Mikael Franzén 384 IFO
Joakim Fromberg 646 Näset Triathlonklubb
Andreas Geniffke 387 -
Christopher Gracin 388 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Martin Graesén 389
Jonas Granström 390 -
Oskar Grelck 628 Furesø Løbeklub
Johan Grönte 392 -
Roger Grönvall 393 Assemblin El AB
Thomas Gustafsson 395 -
Peter Györffy 396 -
Fredrik Haglund 620 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Stefan Hammartorp 398 -
Daniel Hansson 662 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Jonas Hansson 400 Malmö Gerillalöpare
Mårten Hedin 403 Hedin Exformation AB
David Henriksson 664 SEB
Jan Herbertson 404 Svedala Kommunala Idrottsförening (SKIF)
Mattias Herbst 405 -
Joakim Hindemith 406 -
Magnus Holm 408 -
Andreas Holmgren 409 -
Stefan Holmqvist 410 Axis Communications AB
Thomas Hult 412 Skanörs RO
Johan Hylén 414 -
Besnik Ismajli 656 Arbete och Etablering
Daniel Jankovic 415 Advenica
Jens Jansson 416 Boozt
Sebastian Johnsson 422 MOREL Scandinavia
Markus Jonsson 426
Martin Jussi 427 Team Lars
Marcus Justesen 428 -
Oskar Jönsson 430 Advenica
Mikael Karlberg 432 -
Daniel Karlsson 433 dunderform
Bangin Khalid 436 Vellinge Kommun Arbete & Etablering
Robel Kidane 437 Vellinge Kommun Arbete & Etablering
Hampus Kiotseridis 438 Barnläkargruppen Syd
Christofer Kraft 440 -
Volker Krüger 444 -
Eric Lacayo 446 Björnstorps
Johan Lantz 447 Assemblin El AB
John Lantz 448 Assemblin El AB
Thomas Larsen 449 -
johan larsson 450 -
Torbjörn Larsson 452 -
Victor Larsson 453 Nordea
Jan Laurin 454 Damstahl AB
Michael Lavesson 456 -
Gustav Leidstedt 457 Sundsgymnasiet
Eric Liljeblad 459 Näset Triathlonklubb
Andreas Lindblom 460 -
Björn Lindell 463 Näsets Triathlon
Nicklas Lindén 464 Sundsgymnasiet
Patrik Lindqvist 466 Assemblin El AB
Johnny Lindulf 468 Internminnet i Malmö AB
Magnus Lindulf 469 Internminnet i Malmö AB
Tobias Lindulf 471 Internminnet i Malmö AB
Thomas Lowén 472 -
Fredrik Lovén 473 -
Josef Luburic Licke 474 IFO
Björn Lundberg 476 Björnstorps IF
Johan Lundqvist 478 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Niklas Lundqvist 479 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Tomaz Lundstedt 480 -
Joacim Lyden 481 Hillhunters
Robert Löfström 484 -
Martin Lövdén 485 Sköldpaddorna IF
Isak Lövdén Ewerhard 486 Sköldpaddorna IF
Joakim Löwing 487 MOREL Scandinavia
Daniel Magnusson 488 Medkin AB
Johnny Magnusson 490 Medkin AB
Mats Magnusson 641 Heleneholms IF
Måns Magnusson 491 RuntimeException
Dennis Magnusson 492 Comsys AB
peter maigaard 493 -
Bengt Malmstrom 633 Tetra Pak IF
Mikael Michelini Truedsson 500 -
Jonas Molvén 501
Olof Munther 502 Sundsgymnasiet
Adam Månsson 503 -
Anton Månsson 504 -
Patrik Månsson 506 -
Johan Mårtensson 507 Assemblin El AB
Shitong Ni 634 Tetra Pak IF
Röhl Nicklas 508 -
Daniel Nilsson 510 Assemblin El AB
Erik Nilsson 511 -
Jonas Nilsson 512 Assemblin El AB
Jonas Nilsson 635 Tetra Pak IF
Richard Nilsson 637 Tetra Pak IF
Thomas Nilsson 513 Räddningstjänsten Syd IK
Mattias Nilsson Sjöberg 514 -
Tobias Nordström 516 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Joel Norén 518 -
Kirill Noskov 627 -
Henrik Nåslund 520 -
Mattias Ohlsson 522 -
Anders Olsson 523 -
Jonathan Olsson 524 -
Torbjörn Olsson 526 Ericsson AB
Anders Palklint 527 Tieto Sweden AB
Mattias Palm 528 -
Erik Pedersen 531 -
Anders Persson 533 Lövestad
Arne Persson 534 Assemblin El AB
Fredrik Persson 535 -
Fredrik Persson 536 Team Focus
Joakim Persson 537 -
Olof Persson 539 -
Patrick Perstenius 540 -
Fredrik Perulf 541 Södervång
Johannes Pettersson 544 Assemblin El AB
Henning Ploug 546 -
Lasse Press 548 Tyrens
Yahia Reza 553 Vellinge Kommun Arbete & Etablering
José Rodrigues 554 Assemblin El AB
David Roos 556 Triathlon Syd
Niclas Rothman 558 Rothman IT Consulting AB
Wiktor Rundqvist 639 MBT TEST RUNNERS
Erik Ryblom 559 -
Einar Samuelsson Torgny 660 -
Christian Sandell 561 -
Dawit Seabrook 564 Vellinge Kommun Arbete & Etablering
Daniel Selay 566 Vellinge Kommun Arbete & Etablering
Mikael Sigstedt 567 -
Fredrik Silfver 568 Above
Mats Sköld 613 Mekanova AB
Marcus Sollvén 572 -
Simon Sollvén 573 Team Velociped
Paul Stephenson 538 VFB I Malmö AB
Per Sunding 578 SFIF
Benjamin Svensson 579 -
Christofer Svensson 651 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Nils Tangvald 581 -
Lennart Tenland 582 Vellinge Friskis o Svettis
Marcus Titland 586 -
Johan Torstensson 587 -
nicklas trenneman 589 -
Niels Tusøe 626 Furesø Løbeklub
Jan-Fredrik Wahlin 591 -
Matz Wahlin 592 -
Lars Wallin 594 -
Benjamin Weaver 595 Malmö Löparförening
Fredrik Wegbratt 596 Vellinge kommun - utbildningsavdelningen
Daniel Wext 597 -
Nils Vilhelmsson 599 Byggnadsfirman Otto Magnusson AB
Carsten Winther 652 -
Peter von Lingelsheim 602 Vonne AB, Vellinge
Ronny Wüthrich 604 EKOVENT
Stefan Zaar 605 -
Tim Zander 606 Assemblin El AB
Adnan Zeciri 607 -
Jim Ziegler 603 -
Robert Zubkowicz 608 -
Mattias Åberg Hernmo 609 -
Mikael Åstenius 619 HENT Sverige AB
Christopher Öberg 612 Skanörs RO
Skanörsmilen Kvinnor (141 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Caroline Ahrend Björkman 304 Skanörs RO
Caroline Almgren 306 IFO
Malin Andersson 312 -
Sandra Andersson 314 Mekanova AB
Stina Andersson 316 Stora Hammars skola
Susanne Andersson 317 -
Tina Andkjær Buchard 622 Furesø Løbeklub
Jette Andkjær Nielsen 621 Furesø Løbeklub
Hanne Ansbjerg 319 -
Karin Ask 324 Växjö AIS
Angelica Aspegren 325 -
Lotta Barkenhammar 326 -
Marianne Beckmann 327 -
Sara Bergendahl 328 -
Josefine Berglund 329 Internminnet i Malmö AB
Ida Bjelkne 331 Vellinge kommun omsorgsavdelningen
Ulrika Björck 332 Näset Triathlon
Erika Björk 333 SEB
Kajsa Björkestrand 334 Runacademy IF
Linnea Björkvald 615 Gunnar Karlsen Sverige AB
Margareta Björkvald 614 Gunnar Karlsen Sverige AB
Julia Blomdahl 657 Arbete och Etablering
Annelie Bosdotter 337 Farnell AB
Eleonor Brandt Hjertstedt 339 -
Sania Bäckström 343 -
Lina Carlsson Byttner 346 Vellinge kommun omsorgsavdelningen
Ellinor Christensson 350 Södervång
Isabelle Claren 351 -
Annika Clerselius 352 -
Caroline Dahlberg 353 -
Karin Degrell 359 -
Heidi Dida Falk 625 Furesø Løbeklub
Hanna Ehrlin 366 Nordea
Sylwia Ejnarsson 367 -
Ylva Ekblad 631 Tetra Pak IF
Karolina Evenås 375 -
Emma Fall 378 -
Helene Feldmann 380 -
Ida Frejinger 385 -
Jessica Fridlund 386 SwedenRunners
Anna Groth-Rasmussen 391 -
Anna Gustafsson 394 Skanör-Falsterbo församling
Monica Hallworth 658 Arbete och Etablering
Gunilla Hammarberg 397 -
Marie Hannerstig 399 -
Maja Haskå 401 -
Ellinor Hedin 402 Stora Hammars skola
Jonna Heinze 642 -
Malin Hjort 407 -
Fahrije Hoti 411 IFO
Josefin Hylander 413 -
Sofie Jeppsson 417 -
Mira Jhaveri Winther 653 -
Cathrine Jiborn 418 Sundsgymnasiet
Sine Jochumsen 419 -
Malin Johansson 420 -
Maria Johansson 421 -
Sofia Johnsson 423 -
Ulrika Johnsson 424 -
Veronika Johnsson 425 -
Sofia Järemo 429 -
Nadira Karic 431 IFO
Malin Karlsson 434 -
Melina Katkic 435 NordAxon AB
Anna Kraft 439 -
Molly Krautmeyer Stein 441 -
Alexandra Krettek 442 -
Victoria Krüger 443 -
Elin Kudo 445 -
Johanna Larsson 451 -
Jennifer Laurin 455 -
Susanna Lidman 458
Caroline Lindblom 461 -
Lina Lindblom 462 IFO
Alicia Lindmark 465 -
Maria Lindroth 467 -
Jenny Lindström 666 -
Jenny Lindström 665 -
Sandra Lindulf 470 Internminnet i Malmö AB
Eva Lundahl 475 IFO
Boel Lundell 477 -
Carolina Lyngh 482 -
Annika Löfstedt 483 Skanörs RO
Eva Magnusson 489 -
Jeanette Malmberg 494 -
Susanne Malmgren 495 -
Anna Matson 496 -
Sarah Maximilian 497 -
Aldijana Mehanovic 498 Mpya Finance
Seka Mehanovic 499 -
Malin Månsson 505 -
Djenabu Naucler 644 Friskis&Svettis Vellinge
Anne-Lehman Nielsen 509 Farnell AB
Lene Nielsen 624 Furesø Løbeklub
Elisabeth Nordström 515 Skanörs RO
Jenny Norén 517 -
Annette Norling 519 -
Caroline Odevall 521 -
Eva Olsson 645 FK Åsen
Marie Olsson 525 Södervång
Eva Palova 529 -
Therese Paulsson 530 -
Angie Pelinder 638 Tetra Pak IF
Erika Perhult 532 -
Siv Peters 542 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Anita Petrakis 543 EKOVENT
Tine Pezo 545 -
Maria Ponsler 547 -
Astrid Pärsson 549 Runner Store
Anna Radelius 550 -
Carina Rasmusson 551 Axa Sports Club
Josefin Ravn-holm 552 -
Tine Ringgaard 623 Furesø Løbeklub
Diana Roik 555 Stora Hammars skola
Caroline Rosvall 557 -
Soledad Sanchez 560 -
Karin Scherman 562 -
Anja Schölin 563 -
Ida Segerholm 565 -
Lisa Sjungare 569 -
Karin Sjöstedt 654 MPGI
Maria Sköld 571 Mekanova AB
Aiyada Sorntao 574 -
Anna Sunde 575 -
Malin Sunde 576 SKFs Friluftsklubb
Sandra Sundin 577 IFO
Anja Söderberg 580 -
lisbeth theisen 583 -
Sara Thorberg 584 -
Susanne Thun 585 -
Yvonne Torstensson 588 -
Elisabeta Truedsson Michelini 590 -
Hannele Tuovinen 647 -
Marina Walker 593 -
Carolina Weiss 636 Tetra Pak IF
Linda Wext 598 -
Elin Winquist 600 -
Marlene Vintenius 601 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Sofia Åberg Hernmo 610 -
Catharina Åkerman 611 Sundsgymnasiet
Veronica Öjfelt 659 Arbete och Etablering
Here We Go 5an Män (95 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Christian Adler 902 -
Vincent Adler 903 -
Abdhul Amiri 1160 -
Mustafa Amiri 908 Vellinge Kommun Arbete & Etablering
Shir Amiri 1159 -
David Antell 912 -
Mirhab Asoul 1158 -
Fadi Bakar 1157 -
Fredrik Berggren 915 -
Daniel Billgren 918 EKOVENT AB
JOHANNES BJÖRKSTRAND 1138 BUNKEFLO FASTIGHETER AB
Noel Borgelin 923 EKOVENT AB
Thomas Borgström 924 -
Michael Brändström 928 EKOVENT
Christoffer Carlsson 931 -
Elliott Carlsson 932 -
Tobias Claesson 933 Advenica
Arton Cuni 935 EKOVENT AB
Dion Cuni 936 EKOVENT AB
Matts Dahlkwist 940 Björklinge SOK
Loke Dahlström 941 -
Oskar Damkjaer 1166 -
Tobias Eberstål 943 Malmö Long Distance Runners
Anders Evenås 952 -
Per Fagerholt 1117 Furesø Løbeklub
Patrik Faijerson 954 -
Wincenth Fought 955 -
Patrik Franke 1155 Arbete och Etablering
David Grubb 959 -
Johan Gyllenberg 1143 EKOVENT AB
Christian Hagman 962 Stora Hammars skola
Peter Hansson 1148 Björnstorps IF
Adrian Hass 966 EKOVENT
Harry Hass 968 EKOVENT
Lars Hindberg 974 -
Otto Hindemith 976 -
Johan Hinton 1136 -
Henrik Hjort 978 -
Karl Hjort 979 -
Orphee Hodanu 980 -
Johan Hultgren 983 -
Stig Jellhede 1116 EKOVENT AB
Alexander Johansson 1115 EKOVENT AB
Bertil Jönsson 989 -
Mikael Karlsson 995 Björnstorps IF
Murteza Khawari 997 Vellinge Kommun Arbete & Etablering
Fredrik Lamotte 1004 -
Magnus Lind 1008 -
Patrik Lindén 1010 -
Andreas Lindskog 1152 Arbete och Etablering
Olle Lindström 1156 -
Rasmus Lundqvist 1140 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Arturo Lööw 1153 Arbete och Etablering
Daniel Malmqvist 1020 Skanska Rental
Alfred Murmark 1025 Kämpinge gymnastikförening
Tom Murmark 1026 Kämpinge gymnastikförening
Kristian Möller 1031 -
Lukas Möller 1032 IK Finish
Johan Nilsson 1035 -
Staffan Nilsson 1036 Nordea
Robert Nord 1149 -
Claes Nordin 1037 Sundsgymnasiet
Lennart Olsson 1042 Kustjoggarna
Erik Paulics 1044 Team Paulics
Mats Persson 1050 EKOVENT
Simon Persson 901 Höörs IS
Jonny Pettersson 1154 Arbete och Etablering
Cai Remitz 1137 Triathlon Syd
Martin Reuterhäll 1056 -
Bismellah Rezai 1057 Vellinge Kommun Arbete & Etablering
Reine Rosqvist 1060 -
Daniel Rossi 1125 Tetra Pak IF
Svenanders Rudefalk 1061 -
August Sandborgh 1066 -
Henrik Sandborgh 1067 -
Lukas Sandborgh 1068 -
oliver schultz 1070 -
peter schultz 1071 -
Gustav Schyllert 1072 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Axel Schön 1073 -
Micke Sjöstrand 1077 -
Nils Stjärnfäldt 1079 Skanör Falsterbo montessori
Axel Svegerud 1084 -
Niklas Svensson 1088 -
Michael Wahlgren 1165 EKOVENT AB
Peter Wallqvist 1096 -
Anders Vennerstrand 1098 Scanscot Technology
Theo Vennerstrand 1099 Scanscot Technology
Isak Wettergren 1100 -
Patrik Wulff 1135 -
Jan Wärmlind 1105 Blåvitt
Bengt Zetterberg 1141 NB Kyl & VVS Konsult AB
Krzysztof Zygmunt 1107 Björnstorps IF
Magnus Åkesson 1110 -
Per Östling 1113 Skåneinstallatören
Here We Go 5an Kvinnor (174 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Agneta Algander 904 Björklinge SOK
Anna Alinder 905 Tångvallaskolan
Emelie Almén 906 -
Martina Alvarsson 907 Vetlanda
Fatima Amiri 1164 -
Nargis Amiri 1162 -
Shekib Amiri 1163 -
Fie Andersen 1118 Furesø Løbeklub
Elin Andersson 909 Sweden Runners
Jenny Andersson 1132 Herrestorp
Johanna Andersson 910 Stryker
leia antell 911 -
Amy Berg 913 Stora Hammars skola
Malin Berger 914 Södervång
Susanna Berggren 916 -
Jessika Bielsten 917 -
Sara Björklund 919 -
Johanna Björnsson 1147 -
Helen Blomgren 920 Sweco Systems AB
Anni Bondesson 921 -
Susanna Bondéus 922 Skanör Group
Madeleine Boström 925 -
Therese Bruce 926 -
Karin Bråberg 927 Sundsgymnasiet
Louise Böss 929 Salong Annelie
Jenny Carlén 930 -
Louise Cruce 934 -
Marie Cuni 937 EKOVENT AB
Matilda Cuni 938 EKOVENT AB
Melina Cuni 1144 EKOVENT AB
Lisa Dahl 939 Stora Hammars skola
Bojana Djordjevic 1123 Tetra Pak IF
Anna Eberstål 942 -
Jessica Edelborg 944 Assemblin Ventilation AB
Eva Ek 945 Björnstorps IF
Johanna Ekblad 946 EKOVENT
Karin Ekblad 947 EKOVENT
Agneta Ekelin 948 -
Ann-Sofie Elmblad 949 Farnell AB
Johanna Engström 950 EKOVENT
Amalia Espinoza 951 Skanörs RO
Linda Faijerson 953 -
Josephine Frebelius 956 Stryker
Lina Friberg 1161 Bjärehovskolan
Kristina Frisell 957 -
Camilla Granström 958 -
Annica Gullberg 960 Skanörs RO
Jill Gullberg 961 dunderform
Therese Hagman 963 Skanörs RO
Karina Hamming 964 Sundsgymnasiet
Frida Hansson 1145 Salong Annelie
Linda Hansson 965 -
Caroline Hass 967 EKOVENT
Yvette Hass 969 EKOVENT
Anja Hedin 970 -
Lina Hellmo 971 -
Felicia Helm 972 -
Marianne Hemström 973 Södervång
Lotta Hindemith 975 -
Tina Hindemith 977 -
Mikaela Hoff 981 Spegeln
Annelie Hultberg 982 Salong Annelie
Johanna Hultgren 984 -
Matilda Hultgren 985 -
Erika Håkansson 986 -
Jill Håkansson 1128 MBT TEST RUNNERS
Caroline Ingelsson 1121 Furesø Løbeklub
Emma Johansson 987 -
Pia Jutendahl 988 Tångvallaskolan
Sofia Jönsson 990 Tångvallaskolan
Sofia Jönsson 1135 -
Pernille Jönsson Järemo 991 -
Medina Kahrimanovic 992 Sundsgymnasiet
Christina Karlmander 993 Södervång
Birgit Karlsson 994 Motionsföreningen ENTUSIASTERNA
Camilla Kellgren 996 -
Helen Knutsson 998 -
Sofia Kociski Ebbesson 999 Tångvallaskolan
Jeanne Kortz 1000 Södervång
Duaa Kosara 1001 Vellinge Kommun Arbete & Etablering
Zeinab Kosara 1002 Vellinge Kommun Arbete & Etablering
Susanne Laine 1003 Skanör-Falsterbo församling
Helena Lamotte 1005 -
Anette Larsson 1006 Södervång
Kicki Lerstorp 1007 Skanörs RO
Hedda Lidgard 1146 NTK
Sofia Lindberg 1009 Råå Puls
Anja Lindfors 1011 EKOVENT AB
Anna Lindskog 1012 -
Ann Lundberg 1013 Skanörs RO
Patricia Lundberg 1139 Tyrens
Astrid Lundqvist 1014 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Elsa Lundqvist 1015 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Vilma Lundqvist 1016 Ventilation Entreprenad ab VEAB
Emma Lundström 1017 -
Ellinor Lövdén Ewerhard 1018 Sköldpaddorna IF
Frida Malmborg 1019 -
Petra Marksell 1021 -
Saba Martinsen 1022 House of SAKI
Annica Merkel 1023 EKOVENT AB
Hanna Merkel 1024 EKOVENT AB
Lisa Murmark 1027 Skanörs RO
Emma Månsson 1028 Salong Annelie
Ingrid Månsson Sandborgh 1029 -
Annelie Möller 1030 -
Melika Najar 1033 -
Emma Neglén 1034 Stora Hammars skola
Helena Nord 1151 -
Matilda Nord 1150 -
Sara Nordlöv 1038 -
Caroline Nyström 1039 -
Annika Olsson 1040 EKOVENT AB
Emma Olsson 1041 -
Emma Palm 1043 -
Charlotte Persson 1045 -
Ellen Persson 1046 EKOVENT AB
Emmy Persson 1047 -
Lena Persson 1048 EKOVENT
Maria Persson 1049 EKOVENT
Anna Petersson 1051 Näset Triathlonklubb
Annelie Petersson 1052 Salong Annelie
Lene Ploug 1053 -
Judita Rashiti 1054 Stryker
Jessica Rasmussen 1055 -
Liva Karla Ringgaard 1120 Furesø Løbeklub
Renata Rodrigues 1124 Tetra Pak IF
Anette Rosengren 1058 Malmö Gerillalöpare
Bodil Rosqvist 1059 -
Gabriela Rossi 1122 Tetra Pak IF
Christina Rydén 1062 -
Blanka Röhl 1063 -
Camilla Sahlin 1064 -
Anja Sandberg 1065 Stryker
Maria Sandborgh 1069 -
Helle Schønecker 1119 Furesø Løbeklub
Maria Schörling 1074 -
charlotte sjödahl 1075 -
Michaela Sjöstedt 1076 Stora Hammars skola
Elinore Skog 1134 -
Alicja Soupgui 1078 -
Annie Strand 1080 -
Camilla Strandberg 1081 Skanörs RO
Christel Sture Palm 1082 Södervång
Anna-Karin Svedin 1083 Sundsgymnasiet
Julia Svegerud 1085 -
Susanne Svegerud 1086 -
Annelie Svensson 1129 MBT TEST RUNNERS
Charlotte Svensson 1087 -
Cecilia Swärd 1089 Sundsgymnasiet
Nina Sörem 1090 Stora Hammars skola
Catarina Sörensen 1167 -
Sara Thenfors Linderoth 1091 Tångvallaskolan
Liv Tornquist 1092 -
Monica Tuvner 1133 Herrestorp
Cathrine Tyrenius 1130 Herrestorp
Lisa Törnqvist 1093 -
Vivian Usui 1126 Tetra Pak IF
Viktoria Wallin 1094 -
Charlotta Wallqvist 1095 -
Emilia Wallström 1127 MBT TEST RUNNERS
Karolin Wennerbeck 1097 Björnstorps IF
Therese Wettergren 1101 Stora Hammars skola
Nina Wie 1131 Herrestorp
Gabriella Wikander-Johansson 1114 EKOVENT AB
Alexandra Winklerfelt 1102 Team Focus
Madeleine Wüthrich 1103 EKOVENT
Mina Wüthrich 1104 EKOVENT
Kristina Zaric 1106 -
Sanna Zetterberg 1142 NB Kyl & VVS Konsult AB
Malgorzata Zygmunt 1108 -
Katarina Åberg 1109 -
Pernilla Åström Alemo 1111 Södervång
Kristina Önnerhag 1134 -
Marika Österman 1112 -
Here We Go 5an Promenad/Stavgång Män (12 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Jussi Andersson 1406 Skanörs RO
Tomoko Helmerts 1465 Herrestorp
Lennart Jakobsson 1418 -
Ola Kronfält 1422 Sundsgymnasiet
Jørgen Larsen 1454 Furesø Løbeklub
Marcus Nilsson 1434 Tångvallaskolan
Kennet Persson 1438 Skanörs RO
Niclas Pettersson 1439 Skanörs RO
Johan Rydberg 1462 Herrestorp
Rikard Sverud 1445 Skanörs RO
Johan Westerlind 1451 Skanörs RO
Maunu von Lueders 1452 -
Here We Go 5an Promenad/Stavgång Kvinnor (53 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Alicia Adler 1401 -
Pernilla Adler 1402 -
Michaela af Winklerfelt 1403 Tångvallaskolan
Camilla Ahlborg 1404 Tångvallaskolan
Viveca Ajerstam 1405 Skanörs RO
Veronice Barros 1407 Stora Hammars skola
Tessan Bergkvist 1408 Stora Hammars skola
Birgitta Byttner 1409 -
Rita Carlsson 1410 -
Carina Christensen 1411 Skanörs RO
Emma Cronholm 1412 Tångvallaskolan
Janne Dalhus 1457 Furesø Løbeklub
Mari Edström 1413 Skanörs RO
Åsa Egle 1414 Skanörs RO
Helle Fagerholt 1456 Furesø Løbeklub
Birthe Göransson 1415 Skanörs RO
Alexandra Hall 1416 -
Pia Hemzelius 1417 Skanörs RO
Tanya Karlsson 1419 Stora Hammars skola
Anna Karlstrand 1420 Skanörs RO
Anne Kettel 1464 Furesø Løbeklub
Tina Kofoed-Nielsen 1460 Furesø Løbeklub
Susanne Korsholm 1455 Furesø Løbeklub
Emelie Kristensson 1421 Stora Hammars skola
Lilly Kullberg 1423 Skanörs RO
Susanne Leet 1424 Skanörs RO
Anne Lindberg 1425 Stora Hammars skola
Marita Lindfors 1426 -
Anitha Lindqvist 1427 Stryker
Pia Lundén Hansen 1428 Stora Hammars skola
Martina Malmros 1429 Skanörs RO
Ulli Mitkowski 1430 Stora Hammars skola
Karin Muller 1431 Friskis
Agneta Möller 1432 Stora Hammars skola
Anne Nemhed Wansland 1433 Skanörs RO
Sussi Nielsen 1458 Furesø Løbeklub
Annica Olson Westerlind 1435 Skanörs RO
Sara Olsson 1436 Stora Hammars skola
Kristina Parnerup 1437 Skanörs RO
Åse Prytz 1440 Skanörs RO
Karin Scherstein 1463 Herrestorp
Caroline Smith Molnar 1441 Tångvallaskolan
Benthe Steffin 1459 Furesø Løbeklub
Åsa Stävsjö 1442 Stryker
Jenny Swane Mårtensson 1443 Stora Hammars skola
Pernilla Sveinbjörnsson 1444 Skanörs RO
Åsa Tedestål 1446 Skanörs RO
Grethe Teilmann Toustrup 1461 Furesø Løbeklub
Susanne Tindberg 1447 Tångvallaskolan
Camilla Tornberg 1448 Tångvallaskolan
Kornelia Veleva 1449 Skanörs RO
Cecilia Westerdahl 1450 Tångvallaskolan
Jessica Öberg 1453 Stora Hammars skola
Papricaloppet Flickor 4 år eller yngre (31 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Maria Ahlgren 4001 -
Filippa Berglund 4002 -
Nella Berhin 4003 -
Felicia Bermsten 4056 -
Alice Fahlin 4004 -
Magdalena Gräff 4005 Ewa Home
Rozalia Hodanu 4006 -
Maja Hägerklint Hägerklint 4007 -
Elsie Isgren 4008 Malmö OK
Uma Jacobson 4057 -
Astrid Kjellström 4009 -
Ebba Liljeblad 4010 Team EbCob
Moa Lindén 4011
Lena Lindström Wetterland 4012 -
Agnes Ljungqvist 4013 -
Hedda Lovén 4014 -
Linnea Lydén 4015 -
Matilde Menegus 4016 -
Alva Millnert 4051 -
Ellen Olsson 4017 -
Vilma Persson 4018 -
Lilly Ramel 4019 -
Amanda Romberg 4020 -
Alice Sandell 4021 -
Edith Strand 4022
Harriet Sundberg 4023 -
Vilma Tolf 4054 -
Veronica Tureniec 4024 -
Ayla von Lueders 4025 -
Leonora von perglas 4026 -
Louise Österman 4027 -
Papricaloppet Pojkar 4 år eller yngre (26 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Bob Almén 4031 -
Sam Andersson 4049 -
Lennox Angelovska 4036 -
Alberto Asenov 4037 -
Baltzar Ehrenborg 4030 -
Emil EJNARSSON 4047 -
Viktor EJNARSSON 4046 -
Sixten Ekman 4045 Rosa Tigrarna
Alexander Faijerson 4033 -
Billie Gustafsson 4029 -
Elliott Heinze 4053 -
Oscar Jardal 4040 -
John Jonasson Nåslund 4041 -
David Kelly 4035 -
Kasper Liljegren 4050 -
Svante Lindgren 4034 -
Henry Lindskog 4052 -
Sixten Mohlin 4039 -
Eric Molven 4055 -
Love Mårtensson 4042 -
Ludvig Persson 4038 -
Sam Ramstedt 4043 -
Jack Rantanen 4028 -
Tycho Sundberg 4032 -
Sigge Zachrisson 4048 -
Marius Ziegler 4044 -
Papricaloppet Pojkar 5-6 år (36 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Hjalmar Blomberg 3001 -
Axel franzoia 3021 -
Melker Friberg 3071 -
Simon Geniffke 3035 -
Lucas Granström Zaar 3027 -
Otto Hallberg 3051 -
Sixten Hellman Palm 3069 -
Carl Isgren 3052 Malmö OK
August Jardal 3032 -
Hugo Jedvik 3023 -
Vilton Jeppsson 3008 -
Lukas Jönsson Björklund 3022 -
Jacob Liljeblad 3057 Team EbCob
Charlie Magnusson 3058 -
Viking Millnert 3064 -
Gustav Ramel 3004 -
Eric Ramstedt 3050 -
Melvin Sandberg 3043 -
Ludvig Sandell 3045 -
Ludvig Sigeholt 3067 -
Albert Stein 3009 -
Hjalmar Strandberg 3068 EKOVENT AB
Ludvig Svanlind 3031 -
Viktor Sverremo 3059 -
Viktor Tolf 3066 -
Eric Treijner 3054 -
Max Walfrid 3039 -
Liam Widinghoff 3041 Ängdala skolor
Arvid Wikborg 3025 -
Ebbe Wikborg 3024 -
Tristan von Lueders 3048 -
Oscar von perglas 3006 -
Vincent Zaar 3026 -
August Zachrisson 3061 -
Kennet Zygmunt 3038 -
Victor Önnerlid 3047 -
Papricaloppet Flickor 5-6 år (34 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Sofia af Winklerfelt 3030 -
Estelle Andersson 3070 -
Alexandra Ehrenborg 3005 -
Elsa Fahlin 3033 -
Mennie Faijerson 3013 -
Izabelle Friberg 3010 -
Märta Annemark Goldkuhl 3034 -
Clara Hammartorp 3046 -
Lotten Hannerstig 3003 -
Li Hansson 3042 -
Matilda Hellmo 3011 -
Isabell Hägerklint 3017 -
Lovisa Jangvert 3019 -
Vera Jensen 3062 -
Saga Jeppsson 3007 -
Olivia Laurell Fjellbo 3029 -
Emelie Liljegren 3015 -
Alma Ljungqvist 3020 -
Molly Martinsen 3049 -
Ella Menegus 3014 -
Tyra Modér 3036 -
Selma Möller 3055 -
Märta Nilsson 3037 -
Clara Nordenström 3044 -
Maja Nydesjö 3065 -
Ebba Persson 3028 -
Klara Stjärnfäldt 3060 Skanör Falsterbo Montessori
Heidi Strandberg 3002 -
Olivia Tureniec 3056 -
Molly Vilén 3016 -
Iris Winquist 3040 -
Wilma Wändel 3018 -
Amanda Zeime 3012 -
Laura Ziegler 3053 -
Papricaloppet Pojkar 7-12 år (53 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Axel af Winklerfelt 2118 -
Alexander Andersson 2126 -
Elvin Andersson 2125 -
Fredrik Berglund 2102 -
Elias Bermsten 2150 -
Anton Bertilzon 2129 -
Ellis Bill 2111 -
Vilhelm Björk 2142 -
Ted Blomberg 2145 -
Joel Borgström 2153
Rasmus Clerselius 2103 -
Sebastian Corrigan Förnvik 2120 -
Vincent Engström 2137 -
Isak Evenås 2112 -
Kevin Gramming 2151 -
Svante Hallberg 2134 -
Ludwig Heinze 2149 -
Filip Hellman Palm 2110 -
Melvin Holm 2124 -
Carl Johansson 2119 -
William Johansson 2146 EKOVENT AB
Albert Jonasson Nåslund 2121 -
August Kjellström 2115 -
Leo Lindén 2133 -
Felix Magnusson 2139 -
Anton Melin 2114 -
Noah Mölle 2135 IK Finish
Arvid Nilsson 2122 -
Hannes Nilsson 2131 -
Wille Nilsson 2130
Simon Nordlöv 2101 -
Emil Norén Nilsson 2105 -
Emil Norén Nilsson 2106 -
Charlie Nornemark 2143 -
Melvin Nornemark 2144 -
Johan Paulics 2132 Team Paulics
Calle Persson 2128 -
elias perstenius 2117 -
Knut Perulf 2107 -
Ville Roodro 2136 -
Leo Rychter 2148 -
Elliot Salih 2152 Näset Triathlonklubb/IK Finish
Marc Sanchez Barkenhammar 2113 -
David Sjöberg 2108 -
Ludvig Sjöberg 2109 -
Kajetan Soupgui 2127 -
Herman Stein 2104 -
Adam Stenberg 2116 -
Ludvig Sverremo 2141 -
Lucas Wallenrodd Gren 2140 -
Filip Zygmunt 2123 -
Ludvig Åstenius 2147 EKOVENT AB
Rasmus Österman 2138 -
Papricaloppet Flickor 7-12 år (40 anmälda)
Namn Startnummer Förening/företag
Minna Alvarsson 2033 Vetlanda RK
Andrea Andersson 2019 -
Ines Antell 2027 -
Neele Bill 2005 -
Ella Björk 2034 -
Matilda Borgström 2028 -
Isabelle Clerselius 2002 -
Saga Evenås 2007 -
Astrid Friberg 2040 -
Stella Annemark Goldkuhl 2014 -
Aurora Hagström 2020 -
Greta Hannerstig 2001 -
Dora Hansson 2021 -
Linnéa Herbst 2023 -
Hedda Hjort 2006 -
Tilde Holm 2018 -
Tilde Hylén 2017 -
Filippa Jangvert 2009 -
Electra Karlsson 2012 -
Adriana Kelly 2008 -
Vilma Lundberg 2024 -
Hanna Lövdén Ewerhard 2010 Sköldpaddorna IF
Victoria Majeryk 2038 -
Maja Malmgren Persson 2035 -
Leia Niemi 2013 -
Jennifer Nord 2039 -
tilde perstenius 2011 -
Molli Sandberg 2022 -
anna schultz 2003 -
Vilda Sjöberg 2025 -
Linnea Skog 2026 -
Olivia Stein 2004 -
Ebba Tenghagen 2036 -
Ida Walfrid 2015 -
Ida Wallenrodd Gren 2032 -
Emmy Wettergren 2031 -
Alva Winklerfelt 2029 Team Focus
Maja Winklerfelt 2030 Team Focus
Vera Winquist 2016 -
Li Wärmlind 2037 -