Anmälningslista Engelbrektsloppet 2019

Aktiviteter (klicka för att visa anmälda)

Engelbrektsloppet Tävling (112 anmälda)
Namn Förening (medlem i Svenska Skidförbundet) Förening övriga Lagnamn
Ernst Aberger Sya SK - -
Jan Allard Saab FF Järfälla - -
Jan Allard - saab IF -
Helena Andersson Västerås Skidklubb - -
Jens Andersson Umara SC - -
Sanna Andersson Stockholms RK - -
Fredrik Anefjäll - LSSK -
Stefan Ax ABB IF Ludvika - -
Ove Axelsson - Sunnersta AIF Uppsala -
Jenny Bergholtz - - -
Simon Blüchert Täby IS SK - -
Fredrik Bokfors Stockholms RK - -
Christer Borgman - Runan -
Anette Borgman-Parkeryd - Runan -
Mariana Borkowski Storådalens SK Lindecyklisterna -
Eva Brengdahl Björnstorps IF - -
Erik Dahlberg - - -
Thomas Dahlin - Försvarsmakten -
Pär Dahne Stockholms RK - -
Jerker Drottenmyr Visborgs OK - -
Rainer Dörenberg Föreningen Engelbrektsloppet - -
Edvin Ekblad AXA SC - -
Magnus Eklund Sundbybergs IK - -
Per Eriksson Handelsbankens IF - -
Johan Ewetz Turebergs IF - -
Peter Flodin AXA SC - -
Petra Fridman Strängnäs SK - -
Daniel Frisén Edsbyns SK - -
Bo Patrik Frisk - - -
Johan Furunäs IFK Mariefred - -
Andreas Ganz - TSG Schkeuditz -
Magnus Giers - Gagnef -
Tone Graver - ingen -
Christer Gustafsson Västerfärnebo AIK - -
Johan Gustafsson - - -
Johan Gustafsson Sätra IF - -
Patrick Gustafsson AXA SC - -
Mats Gustavsson Norbergs SK - -
Åse Gyllin Östansjö Sk - -
Ulf Haglund SK Skinnsberg - -
Fredrik Hammarqvist - Vendelsö IK -
Carina Hammarstrand - - -
Andreas Hedlund Vasaloppsklubben i Hedemora - -
Gudrun Hedlund Falu IK Skidklubb - -
Anastasia Heinonen - - -
Annika Henriksson Malungs IF - -
Bo Hesselgren Bålsta SK - -
Klara Holmgård Grava SK - -
Lars Holmgård Grava SK - -
Sofia Holmgård Grava SK - -
Joachim Hugosson Landsbro IF SK - -
Christian Hånberg AXA SC - -
Minna Janlöv Haikonen Uppsala Vasaloppsklubb - -
Andreas Jansson Storvreta IK Storvreta skidklubb. -
Sjur Jensen Vattenfalls IF Stockholm - -
Dan Jespersen - - -
Björn Johansson Östervåla IF - -
Ove Johansson - Fjärdhundra Sk -
Krister Jonsson IFK Mariefred - -
Henrik Junno 1Life IF - -
David Karlen - ABB IF -
Magnus Karlsson Lekeryd-Svarttorps SK - -
Johan Klöfver AXA SC - -
Ludwig Käkönen Norbergs SK - -
Martin Landgren - Falköpings AIK skidor -
Torsten Leukert - SV Dorfchemnitz -
Peter Liff IK Stern - -
Peter Liff IK Stern - -
Mathias Loqvist Fagersta Södra IK - -
Simon Lund Föreningen Engelbrektsloppet - -
Lars Lundeborg Turebergs IF SOK - -
Mikael Lundin Skanska IF - -
Tomas Lundin Skanska IF - -
Sven Lunnegård - - -
GERARD MAURICE - AEC -
Fredrik Mosell - - -
Anna Nyman - - -
Gunvor Näs Gillberga SK - -
Joakim Näs Gillberga SK - -
Mika Ojala - Ut Kolmården -
Jan Olofsson - - -
Lars Olsson - - -
Hans Pettersson Linköpings SK - -
Kenneth Pettersson IFK Sala - -
Robert Pira Norrala SK - -
Jarmo Rantakokko Storvreta IK - -
Mari Rosvall Sunnersta AIF - -
Christer Saarinen Rembo IK - -
ove savolainen Högbo GIF - -
Harry Schüssler Jädraås Allmänna IK - -
Anna Sjöberg - - -
Ylva Stach - - -
Petronella Steiner - IK Gandvik -
Rune Stewen - Nybro Ski -
Patrik Ström - Bålsta skidklubb -
Mikael Svanberg - - -
Lars Swanson - Solvikingarna -
Kristin Svensson Sätra IF - -
Richard Sylwander Bålsta SK - -
Mattias Södereng IFK Sala - -
Rolf Söderholm Sidensjö IK - -
Gustaf Thorslund - - -
Hemmo Tolvanen - - -
Hans Törnblom - - -
Hans-Erik Wahlund AXA SC - -
Fredrik Wallefors - - -
Magnus Wennerskog Strängnäs SK - -
Kalle Vidin - Clas Ohlson IF -
Rosemarie Wiktorsson - Tyringe -
Mårten Vinterbäck Storvreta IK - -
Per Zetterberg Järfälla Skidklubb - -
Anthony Österdahl Skuttunge SK - -
Engelbrektsloppet motion (356 anmälda)
Namn Förening (medlem i Svenska Skidförbundet) Förening övriga Lagnamn
Erland Almström - - -
Åsa Almström - - -
Martin Altnäs - - -
Martin Altnäs - - -
Hélena Ànderson-Frisk - - -
Anna Andersson - - -
Claes Andersson - Filipstads skidförening -
Ingrid Andersson - - -
Pernilla Andersson - - -
Susanna Andersson - - -
Susanne Andersson Åtvidabergs IF - -
Therese Andersson IK Jarl Rättvik - -
Tobias Andersson Fagersta BHK Team Zebra -
Åsa Andersson - RIF -
Joakim Andersson Heds IF - -
Marianne Anell - - -
Charlotta Ankarlilja - Motionsspår -
Annika Aregger Lundh Härlövs if - -
Annika Aregger Lundh Härlövs IF - -
Claes Aronsson - Rydöbruk -
Ulrika Arver - - -
Michael Augustsson - - -
Mattias Axbom Försvarets SK - -
Marie Axelsson - - -
Peter Axelsson - - -
Leif Bankefors - - -
Charles Bengtsson - Övre Månsänn Sportgille -
Johan Bengtsson - - -
Agneta Berg Umara SC - -
Magnus Berg - - -
Lars Bergdahl IK Stern - -
Susanne Berge - - -
Petter Bergman Vreta Skid o MK - -
Tommy Bergsröm - Åkersberga -
Lars Bergstrand - Vilhelmina IK -
Rickard Bergstrand - - -
Fredrik Bergström - - -
Patrik Bergström Berber Idrottssällskap - -
Per Bergström Djurgårdens IF AF - -
Johan Bergström - - -
Marika Bichis - - -
Margareta Björkander - Älmhult -
Anders Björklin - Valbo -
Casper Blicher Olsen - Københavns Skiklub -
Peter Blom - - -
Mikael Bohman - - -
Johanna Bolling - - -
Johannes Borgehammar - Accenture IF -
Melker Borggren - - -
RIchard Borgman - - -
Per Brinkenberg Skogsluffarnas OK - -
Ann Brisfors - Linköping -
Peter Brygt AXA SC - -
Malin Brännström - - -
Edmund Buck - Stockholm -
Edmund Buck - - -
Alexander Burton - Burton Sports Club -
Francis Burton - Burton Sports Club -
Jan Börjesson FK Friskus-Varberg - -
Ulrika Börjesson FK Friskus-Varberg - -
Paul Samuel Calara - - -
Bosse Carlbark - - -
Oskar Carlbark - - -
Jonas Carlson - Hvetlanda SK -
Mattias Carlson - Hvetlanda SK -
Erik Carlsson - - -
Janne Carlsson - - -
Jan Christer-Nilsson - - -
Marina Christmansson - - -
Jimmy Cordts - - -
Anders Dahlskog Björnstorps IF - -
Peter Devery - - -
Anna Drie - - -
Lena Droh - - -
Elma Durakovic IK Stern - -
Per-Olof Einarsson - Fagersta OK -
Elin Ekberg - -
Lena Ekberg - - -
Björn Ekenberg - - -
Carina Eklundh - - -
Jan Ekström - Ericsson Kista IK -
Jörgen Eliasson - T2 IF -
Owe Emanuelsson Spöland Vännäs IF - -
Fredrik Englund - - -
Johan Engman - Åminne Ski -
Karin Engström - - -
Anna Erikson - - -
Anna-Milena Eriksson - Nyköping -
Johan Eriksson Järfälla Skidklubb - -
Jonas Eriksson Karlslunds IF SF - -
Lars Eriksson Arvika IS - -
Mette Eriksson AXA SC - -
Patrik Eriksson - - -
Erik Eriksson - - -
My Eriksson Kåberg Heds IF - -
Magnus Ernfors - - -
Helen Ernving - - -
Pelle Evertsson - Säters Udda Sporter, Säter -
Janne Fernström - - -
Åke Fogelberg - Vreta Skid och Motion -
Elin Forsbeck - - -
Lisbeth Forsberg - - -
Mathias Forsgren AXA SC - -
Urban Fredriksson Bålsta SK - -
Gunnar Friberg - - -
Katarina Fridén - - -
Jan Frisk Västerås Skidklubb - -
Magnus Frödin Bolling - - -
Martin Genander - MTB Täby -
Peter Gerber - - -
Thérèse Giertta Augustsson - - -
Alasdair Gillingham - Walton-on-Thames -
pontus Granholm - - -
Sean Grant - Stockholm -
Sofia Grebius - - -
Erik Green Nybro Skidklubb - -
Liz Gref - - -
Gunilla Gunnarsson - - -
Ulf Gunnarsson - - -
Erik Gustafsson - - -
Sanna Gustavsson - Deloitte Stockholms IF -
Susanne Gustavsson - Nybro -
Jan Gustavsson SOK Viljan - -
Joakim Hallberg OK Alehof - -
Veronica Hammarstedt - Ransta -
Lars Hansson - Sweco IF -
Lena Hartung - Skogsökamraterna -
Magnus Hasselgren - 40-klubben -
Joakim Hassmer - - -
Matilda Hedberg - - -
Marika Hermansson - Lerum -
Björn Hesse - - -
Nils Hillert IFK Lidingö SOK - -
Eva-Marie Hoff AXA SC - -
Mårten Holmqvist - Ringarum -
Niklas Hult - - -
Mattias Hummeljut - - -
Katarina Hågfeldt-Collin - - -
Magnus Höijer - - -
Rebecca Ihrfors - FMV -
Eva Insulander - Team Power Women -
Mathias Insulander IFK Mariefred - -
Alexander Izosimov AXA SC - -
Alexander Izosimov AXA SC - -
Fredrik Jacobsson - Fredda40 -
Staffan Jakobsson IF Ski Team Skåne - -
Lars Jaktfalk - - -
olof jaltsén Växjö AIS - -
Martin Jansson - - -
Sofie Jansson - Domnarvet -
Jonas Jern Västerås Skidklubb - -
krister johansson - superstakarna -
Anna Johansson - - -
Camilla Johansson - - -
Karl-Göran Johansson Lidköpings VSK - -
Lennart Johansson Mariestads FK - -
Mikael Johansson - Motionsspår -
Sonja Johansson - - -
Thom Johansson IFK Mora SK - -
Ulrica Johansson Storvreta IK - -
Kerstin Johnson - - -
Stefan Johnson - - -
Erik Jonsson AXA SC - -
Sofie Jonsson 1Life IF - -
Thomas Juul - - -
Freddy Jönsson Hanberg - - -
Jenny Jörgensen - - -
Rikard Kalén Tjalve IF Norrköping - -
Sebastian Kallioniemi - Gävle -
tobias karlsson Domnarvets GOIF - -
Jörgen Karlsson - - -
Ulf Kjellin OK Kontinent - -
Paula Klaveness Kristinehamns OK - -
John Klervad - - -
Anna Klöfver AXA SC - -
Gunnar Klöfver AXA SC - -
Peter Knutar - Svevia Fagersta -
Marcus Knutsmark Halmstads Skidklubb - -
Britt-marie Korpi - - -
Peter Kubik - Solna -
Christer Kågström - - -
Michael Kågström - - -
sten källberg - - -
Lennart Källberg IF Rigor Bröndome IF -
Marcus Källman - - -
Gunnel Körner - Täby IS -
Johan Larsson - - -
Monica Larsson - - -
Sara Larsson - - -
Elias Leijon - - -
Gunnar Leijon - - -
R. Carl Lilja - Nacka Värmdö -
Samantha Liljegren - - -
Stefan Liljeholm AXA SC - -
Jimmy Liljenberg - Tetra Pak IF -
Lillian Lindau - Försvarsmakten -
Maria Lindberg - - -
Jonas Linder - - -
Mathias Linder - - -
Ingvar Lindgren - - -
Harald Lindkvist - Tyresö -
Unn Lindkvist - - -
Catarina Ljungwaldh - - -
John Lund - - -
Ingrid Lyxell - Axa sportklubb -
Anna Lööw - - -
Markus Magnell - Tyresö -
Kjell Magnusson - - -
Bo Malmborg - - -
Josef Malmborg - - -
Angelica Malmgren - Örsundsbro -
Andreas Marcetic - - -
Mats Marcus IFK Hedemora SK -
Cecilia Massi - - -
Eva Matsson - RIF -
Jenny Matsson Tjalve IF Norrköping - -
Ann Melitshenko - - -
Tor Mellbye - Länsförsäkringar IF -
Jan Mickos Järfälla Skidklubb - -
Tommy Millberg - - -
Urban Modig - - -
Sten Mogard - - -
Elin Monie - - -
Fredrik Mårlind - - -
Karin Mårtensson - Gotlands Bro OK -
Jan-Olof Neandhers - - -
Maj-Britt Neandhers - - -
Love Neihoff - - -
Katja Nenzelius - - -
Sofia Nenzelius - - -
Anne-Lie Nielsen - - -
elisabeth Nielsen - - -
Nanna Nielsen - - -
Peter Nielsen - - -
Carl Johan Nilsson IBM Club Sweden - -
Helene Nilsson Västerås Skidklubb - -
Johanna Nilsson - Team kallsup -
Oliver Nilsson - Väsby SS Triathlon -
Linda Nordh - - -
Jan Nordström - - -
Thomas Nordvall Röbäcks SK - -
Stefan-Steffo Norman - - -
Alexander Norrman AXA SC - -
Siri Ohrankämmen - Väsby SS Triathlon -
Kajsa Olofsson - - -
Kenny Olsson - - -
Lars Olsson - - -
Mathias Olsson - Ånsundsgård Nyköping -
Johanna Ossiansson IK Stern - -
mikael pagroth - - -
Lennart Palm Rembo IK - -
Anders Parmér - Tyresö -
Helene Pellas Rembo IK - -
Fredrik Perlaky Föreningen Studentidrott Luleå Försvarsmakten -
Mikael Persson - - -
Lise-Lotte Petersson - - -
Tomas Petterson - - -
Lasse Pettersson Umara SC - -
David Petö - Accenture IF -
Anders Pileus Folksamskamraterna - -
Malin Preimer Linköpings SK - -
Patrik Preimer Linköpings SK - -
Patriq Ramdert - Solna -
Maria Ribbenmalm - - -
Cecilia Righammar - Försvarsmakten -
Gustaf Risling Sundbybergs IK - -
Roger Rivell Hägersta GF Köpingskamraterna -
Ingela Robertsson - - -
Max Robinson AB Karl Hedin IF - -
Andreas Sandahl AXA SC - -
Ronny Sandell Heby AIF - -
Jessica Segerholm - Deloitte -
Malin Selin - - -
Jessica Sellberg AXA SC - -
Alborz Sigrevi Öregrunds IK - -
Jonas Sjödahl - - -
Anette Sjögren - - -
Anders Sjölander - - -
Björn Sjöstrand - - -
Jan Sköldberg IK Westmannia Friidrott - -
Martin Smedendahl Göteborgs SK - -
Alan Smith - - -
Richard Stagen - - -
Anne-Lie Stanzé Svensson - - -
Lena Steen Stagen - - -
Erik Stomrud Nybro Skidklubb - -
Jan Stridh Skogsluffarnas OK - -
Ida Strålberg - - -
Johan Ström - Kanotisterna Södertälje -
Karin Stål Svärdsjö SOK -
Laila Sundberg - - -
Dan Sundbäck - - -
Jenni Sundbäck - - -
Gustav Sundgren - Stockholm -
Kristina Svanfeldt - Stora Vika -
Jeanette Svensson - - -
Johanna Svensson Vreta Skid o MK - -
Mimmi Svensson - Värnamo -
Niclas Svensson - 40-klubben -
Per Svensson - Ludvika kommuns IF -
Marie Sveronius - - -
Stefan Söderlund ABB IF Ludvika - -
Jeanette Söderman IKJ Haninge IKJ Haninge -
Bernt Södersten - - -
Björn Söderström Röbäcks SK - -
Henrik Thielfoldt - - -
Torbjörn Thulin - - -
Annette Tiilama - - -
Fredrik Tiilama - - -
Eric Tisell - - -
Jörgen Tisell Sundbybergs IK - -
Taeda Tomic - - -
Erik Torkelsson - Malmö -
Linda Tufvesson - - -
Stian Tvedt - - -
Sabina Wahlberg - - -
Angelica Wahlstedt - - -
Fredrik Wahlstedt - - -
Göran Wahlstedt Astrazeneca IF Astrazeneca IF -
Jimmy Wallin - - -
Thomas Weissl - - -
Joakim Wennlo - - -
Ulrika Vestberg - - -
Jakob Westberg - - -
Björn Westman - - -
Margaretha Wibeck Sealine AK - -
Daniel Widéen - - -
Kristina Widsing - - -
Ulf Wikell - - -
Tomas Wiklund Gräftåvallens SK - -
Kennet Wilhelmsson - - -
Alex Villman - - -
Johan Vinhede - Räddningstjänsten Ljungskile -
Stefan Winkler AXA SC - -
Fredrik Virdehed - - -
Kay Wiss - - -
Maria Visti - - -
Hanna Wolf - Kölsta IF -
Henrik Wolf - - -
Wictor von Walden 1Life IF - -
Simon Wounder Alnö Race Team Föreningen - -
solvig zander - - -
Helena Zebergs - Team Sportia -
Victoria Zeeck Västerås Skidklubb - -
Rene Zwiebler - - -
Stephan Åkervall Lidköpings VSK - -
Sami Ångerud - Umarasportsclub/Kvicksund -
Åsa Årman - Ik stern -
Anette Ås-Sjölund - - -
Maria Åstrand - - -
Marcus Ödling - - -
Maria Ödling - - -
Linda Österlund - - -
Per Österström - - -
Kalle Östgren - - -
Isak Östman - Vikingstad -
Kristinaloppet Tävling (42 anmälda)
Namn Förening (medlem i Svenska Skidförbundet) Förening övriga Lagnamn
Camilla Alvesson - Hemocue -
Helena Andersson - Kunskapsskolan -
Maria Backteman - - -
Emelie Dahlsten - - -
Susanne Elfving - - -
Tina Freby Hjort Attunda OK Axa sports club -
Louise Gellin - - -
Lina Gottfriedz - - -
Elisabeth Gottlind - - -
Sarika Granström Liljegren - - -
Laila Gunnarsson OK Kroppefjäll - -
Carina Hammarstrand - - -
Sofia Hellman - - -
Susanna Henriksson - - -
Ida Hofstedt - Täby OK -
Nathalie Jensen - Tomelilla -
Lena Johansson - - -
Sandra Johansson - - -
Virve Jouhten - Team Köykkyrin kiertäjät -
Eva Karlsson - - -
Karin Karmhed - - -
Cecilia König - Maribergs IK -
Maria Lindberg IFK Mariefred - -
Åsa Lindevall - - -
Kim Lindqvist - - -
Annica Liss Carlson - - -
Lena Ljungdahl - - -
Niina Mäntyniemi - Team Köykkyrin kiertäjät -
Kirsi Mäntyniemi-Sipilä - Team Köykkyrin kiertäjät -
Anna Nelson OK Kroppefjäll - -
Alexandra Nilsson - - -
Lisa Nørøxe - - -
Maria Pahlin - - -
Anu Skog - Team Köykkyrin kiertäjät -
Cecilia Stålman - - -
Kajsa Sundholm - - -
Carola Sundström - - -
Pernilla Svedén - - -
Johanna Torstensson - - -
Margaretha Wibeck Sealine AK - -
Elina Widén OK Borgen - -
Agnes Åström - - -
Kristinaloppet Motion (189 anmälda)
Namn Förening (medlem i Svenska Skidförbundet) Förening övriga Lagnamn
Malin Adolfsson - - -
Annika Alenius - - -
Anna Almlöf - Bromma -
Elvira Almlöf - Bromma -
Amelie Alte - Bromma -
Elin Alte - Bromma -
gunilla andersson - - -
Ingrid Andersson - - -
Dannielle Armandt - - -
Maria Bartholdson - - -
Filippa Beiming - - -
Mylene Beiming - - -
Charlotte Bendix - - -
Jeanette Berg - Stockholm -
Veronica Bergsander - - -
Anita Björkenlid - Uppsala -
Ulrika Björkman - - -
Katarina Blom - Gislaved -
Karin Blomquist - Kuporna -
Linda Blücker - - -
Catrine Bonnedahl - Uppsala -
Anne Kristine Braaten Adeklev Sigtuna OK - -
Linnéa Brinkälv - - -
Anna Broden - HemoCue -
Marika Bökman - Enskede -
Monica Caneman - Lidingö -
Merja Carlberg - HemoCue/Mariefred -
Katarina Carlström - Ängelholm -
Maria Carlström Puhakka - - -
Camilla Claesson 1Life IF - -
Sabina Claesson - - -
Cecilia Claesson - - -
Felicia Colliander - - -
Sibelle Colliander - - -
Catrin Dath - Uppsala -
Madeleine Drosback Martin - Ässen IK -
Pernilla Edgren - - -
Louise Ehrenborg - - -
Johanna Elmqvist Vahlberg - Linköping -
Erika Erdhage - - -
Carina Eriksson - Burseryd -
Maria Eriksson - Lindesberg -
Sandra Eriksson - Aktivare Liv Västervik -
Eva Erkers Löfstrand - - -
Astrid Erwall - - -
Barbro Fagerlund - - -
Emma Fahlstedt - - -
Anna Feldt - Hemocue/Örebro -
Christina Fernlund - Solna -
Carolina Filer - - -
Alexandra Florinus - - -
Anette Folke IF Rigor Bröndome IF -
Jainy Fornstedt - - -
Cecilia Fransson - Team snigel -
Caroline Fredne - mariebergs Ik -
Alice Fritshammar - - -
Kristina Gidlund - Sundbyberg -
Anna Gjerde - Helsingborg -
Susanne Grahn Gamleby OK - -
Cecilia Grimelius - Vällingby -
Gabriella Grimelius - Hässelby -
Annett Gunnarsson - - -
Sandra Gunnarsson - - -
Emma Guse - Växjö Löparklubb -
Annika Gustavsson - Invidzonen -
Margareta Hansen Emmerberg - Malmö -
Elin Henriksson - - -
Carina Hertzberg - HemoCue/Ängelholm -
Marit Hichens-Bergström - Ishigakigruppen -
Terece Hjerpe - Vittaryd -
Karin Hofstedt 1Life IF Täby OK -
Susi Hofstetter - Föreningen Enterprise -
Mona Holopainen IK Westmannia Friidrott - -
Maria Hultenmo - - -
Daniella Hultgren - - -
Helena Hyttfors Jonsson - - -
Karolina Härle - Kuporna -
Anna Jacobson - Kuporna -
Katarina Jacobsson - Karlskrona -
Beatrice Johansson - - -
Cassandra Johansson - Åkersberga -
Elsa Jonsson - - -
Elma Josic - - -
Anna Jönsson - - -
Anne-Marie Karlsson - Stockholm -
Elisabeth Karlsson - CK uni -
Jonna Karlsson - - -
Anette Kilander - - -
Lovisa Kjellen - - -
Tina Kjellen - - -
Amelie Kjellin OK Kontinent - -
Gunilla Kjellin OK Kontinent - -
Eleonora Klockner - - -
Eva Lenard - Åkersberga -
Åsa Leufven - - -
Liselotte Liljenberg - - -
Caroline Lindblad - Trollebo IF -
Kristina Lindblad - Trollebo IF -
Louise Lindblad - Trollebo IF -
Eva Linde - - -
Johanna Lindgren Norbergs CK - -
Ewa Livmar - - -
Ellen Luijkx - Enskede -
Annika Lundekvam - - -
Maja Lundqvist - - -
Åsa Lundqvist - Kuporna -
Jenny Lärka - - -
Victoria Lönn - - -
Eva Malmros Olsson - - -
Maria Melcher - - -
Anna Mellegård - Friskis & Svettis -
Charlotta Millbourn - Danderyd -
Kristina Modin - - -
Sofie Modin - - -
Anna Nilsson - Kuporna -
Ellinore Nilsson - - -
Ulrika Norburg - - -
Linnea Norrman - - -
Ing-Marie Nylander - HemoCue/Sundvall -
Johanna Nyren - - -
Alina Nyström Brevens IF - -
Linnéa Nyström - - -
Linda Näfver - - -
Katarina Odemark AXA SC - -
Birgitta Olvenmo - Farsta -
Anna-Karin Pantzar - - -
Christina Persson - - -
Lotta Persson - Stockholm -
Siv Persson - Gamla Larsbo SK -
Carin Pettersson - Team Elsa -
Margå Pettersson - - -
Lena Putman-Cramer - - -
Åse Pärlefalk Brevens IF - -
Ann-Louise Rask - - -
Katharina Robertsson Reimer Täby IS SK - -
Marie Rudberg - Stockholm -
Anna-Karin Schröder - - -
ida simonsson - - -
Maria Sjö - - -
Caroline Sjökvist - - -
Amra Sjöstrand Zolic - - -
Maria Skjöldebrand Hedström Mälarö SOK - -
Cristina Skoghagen - ÄSSEN IK -
Sara Sohlberg - - -
Annika Starwing - HemoCue AB Ängelholm -
Johanna Stenström - Invidzonen -
Iva Stepan - - -
Ida Stjärnström - - -
Maria Strand Gustbée - - -
Anita Stridh - Baggetorps IF -
elisabeth Sundberg - Ässen IK -
Kristina Sundberg - Köping -
Pia Sundelin - Vegan runners ik -
Marieann Svanberg - Upplands-Väsby -
Petra Svanberg Person - - -
Christine Svedjestrand - Huddinge skidklubb längd -
Elisabet Svensson - - -
Pia Svensson - - -
Sara Svensson - TFK -
Amanda Sörensen Möller - Åkersberga -
Kristina Tegnér - - -
Henriikka Tihinen - - -
Silke Tindrebäck - - -
Margareta Tjernström - - -
Marie Trägårdh - - -
Katarina Törnberg - Trafikverkets fritidsförening -
Anna Uddhammar - Täby -
Yvonne Uddhammar - Uppsala -
Ulrika Wahlberg - Enköping -
Malin Walz - Linköping -
Åsa Wanbro 1Life IF Jag genomför ingen klassiker men kan inte välja annat alternativ nedan -
Charlotta Weinhofer - - -
Isa Welander - - -
Malin Wengle - - -
Susanne Wennberg - - -
margareta wennhager Brevens IF - -
Anna Karin Werner - - -
Emmy Vesterberg - Lindesberg -
Karin Westerberg - - -
Ida Westin - - -
Nathalie Wetterstrand - - -
Petra Widén - - -
Catharina Widmark - - -
Carola Wigren Lingvall - Norrham Hamrångebygdens IF skidor -
Hanna Wikman - Gamla Larsbo SK -
Ann-Kristina Åberg IFK Hedemora SK - -
Jessica Åhlander - Aktivare Liv Västervik -
Anette Åhlund OK Nolaskogsarna - -
Anna Öjersson - - -
Engelbrektshalvan (84 anmälda)
Namn Förening (medlem i Svenska Skidförbundet) Förening övriga Lagnamn
Jan Abrahamsson - - -
Fredrik Alm Västerås Skidklubb - -
Sune Andersson - Brunna Road Runners -
Ylva Andersson - - -
Kristina Blomquist IFK Lidingö SOK - -
Mats Blomqvist - Strandgalleriet IF -
Stig-Göran Blomqvist - - -
Bengt Brandel - Motionsklubben Hyttan, Riddarhyttan -
Sofia Brandt - - -
Marina Bredesen Hede SK - -
Helena Dahlblom-Blomqvist - - -
Lotta Diegmann Nybro Skidklubb - -
Mats Djupsjö - - -
Thea Djupsjö - - -
Rainer Dörenberg Föreningen Engelbrektsloppet - -
Fredrik Ekelöf - - -
Inger Ekelöf - - -
Annika Eklund Andersson - Brunna Road Runners -
Malin Ellertson - Stockholm -
Gert Ericsson - Skogås -
Jens Eriksson - - -
Lovisa Eriksson - - -
Anneli Eriksson Dunér - - -
Pernilla Fahlström - - -
Peter Falk - - -
Linda Fennrup - - -
Eskil Fredriksson - Ingen -
Linda Gillan - - -
Joakim Gustavsson - Team Gustavsson -
Mats Gustavsson Norbergs SK - -
Anders Gårdman - Friskis&Svettis Linköping -
Herman Haglund Visborgs OK - -
Ewa Hammarsteröpm - - -
Björn Hasselgren - Bromma -
Erik Heribertson - - -
Åsa Heribertson - - -
Doris Hoppstock - Rhöner WSV -
Gert Hoppstock - Rhöner WSV -
Ola Isaksson - - -
Sophie Isaksson Hallstedt - - -
Lars Jacobsson Norbergs SLK - -
William Jacobsson - - -
Susann Jokinen - - -
Marcus Jönsson Vallas - Stockholm -
Johan Kedhammar - Friskis&Svettis Stockholm -
Daniel Klasson - Linköping -
Jenni Klasson - Linköping -
Annett Kummer - WSV Schmiedefeld -
Matthias Kummer - WSV Schmiedefeld -
Christoffer Larsson 1Life IF - -
Gabriella Lhådö - Team Gustavsson -
Clara Lundin - Falu HK -
Stefan Lundin Norbergs SLK - -
Maria Madison - Team Madison -
Annika Mattsson Västerås Skidklubb - -
Emil Mattsson Västerås Skidklubb - -
Thomas Nagel - Skogshem & Wijk -
Lars Nielsen Linköpings SK - -
Henrik Nilsson - - -
Marita Nilsson - - -
Ola Nyberg Norbergs CK - -
Julia Pelander Djupsjö - - -
Linnea Pelander Djupsjö - - -
Ulla-Karin Ramde - Forserums skid och orienteringsklubb -
Per Redelius - - -
Adrian Rudberg - Bromma -
Henk Schaake - Team Madison -
Malin Sjöstrand - - -
Per Sjöstrand - - -
Henric Stjernquist - Team Danviksklippan -
Mattias Stjernquist - Danviksklippan -
Sofie Stjernquist - - -
Erik Stomrud Nybro Skidklubb - -
Jenny Svennbeck - - -
Stefan Södervall - - -
Kåre Sörling - Storvik -
mats tholander - Friskis&Svettis Linköping -
Barbro Wijma - - -
Klaas Wijma - - -
Lena Viktorsson - - -
Mikael Viktorsson - - -
Camilla Wirth - - -
Mats Öberg - - -
Pär Öberg - - -
Engelbrektsloppet 45 (189 anmälda)
Namn Förening (medlem i Svenska Skidförbundet) Förening övriga Lagnamn
Ernst Aberger Sya SK - -
Sara Abrahamsson AXA SC - -
Linda Ahlberg - - -
Ingela Ahnfeldt - - -
Cecilia Aldor - Skogshem & Wijk -
Erik Andersson - - -
Helen Andersson Sol Tranås - -
Peter Andersson - IFK Sala -
Sofie Andersson - - -
Johanna Appelquist Mälarö SOK - -
Anna Aronsson - - -
Elin Aronsson - - -
Karin Aronsson - - -
Klas Arvidsson - - -
Marie Aurell - - -
Hanna Axelsson - - -
Sofia Bagå - - -
Thorsten Behr - - -
Christoffer Beiming - - -
Pontus Bengtsson - - -
Urban Berg - - -
Alison Berglund - - -
Therése Berglund Gryvik - - -
Katharina Birath - - -
Kerstin Björk Gävle SK - -
Mari Björklund - - -
Klara Björkqvist - - -
Elias Blomstrand - -
Karin Boström - - -
Kristina Burestad Sundbybergs BK - -
Jessica Ceder - - -
Frida Cederholm - Börje SK -
Åsa Cederholm - Börje SK -
Åsa Cekr Andersson - Bäcktorp SK -
Kristina Dahl - - -
Oloph Demker - - -
Rebecca Dieden - - -
Peter Dittmar - Rhöner WSV -
Gunilla Dreifeldt - Böskolans fighters -
Annelie Edman - - -
Cecilia Ekberg - - -
Johan Ekberg - - -
Veronica Ekdahl - - -
anna elgstrand - - -
Fredrik Elgstrand - - -
Lennart Eliasson - - -
Kristina Engstrand - - -
Elin Erikson - - -
Patrik Eriksson - - -
Anders Erlandsson - - -
Gustav Erlandsson - - -
Hedvig Erlandsson - - -
Sofia Erlandsson - - -
Viktor Erlandsson - - -
Frida Ferngren - - -
Katarina Fick - - -
Jacob Forsberg - - -
Ing-Marie Fredlund Svenning - - -
Robert Fredriksson - - -
Sandra Frimann-Clausen - - -
Inger Gammelgård - -
Johanna Gauffin - - -
Lennart Gimbergsson - Domsjö -
Alexander Gjärdman - Engelbrekts -
Linda Greek - - -
Anna Gunnarsdotter - - -
Kajsa Gunnarsson - KorsnäsKorpen Gävle -
Sigrid Gustafsson - - -
Anna Hadenius - - -
Patrik Hadenius - - -
Christer Hagberg - - -
Leo Hagberg - - -
Patrik Hagman - - -
Tomas Hammar IK Nocout.se - -
May-Lill Hansen - - -
Magnus Hasselrot - - -
Caroline Heldtander - Stockholm -
Astrid Hellberg - - -
Laila Hellberg Rosenberg IF Ski Team Skåne - -
Beatrice Herpel - Nacka -
Susi Hofstetter - - -
Katarina Holmström - - -
Åsa Hytting Krantz - Saltsjö-Boo -
Christina Högblom - - -
Peter Ivarsson FK Snapphanarna - -
Göran Jacobsson - - -
Åsa Jacobsson - - -
Daniel Johansson Zinkgruvans IF - -
Robert Johansson Västerås Skidklubb - -
Susanne Johansson Hemsö IF - -
Ilke Jonsson - - -
Märta Karlsson - - -
Elisabeth Kidbjörk - - -
Dennis Korell Ärla IF - -
Åke Krantz - Nacka Värmdö Skidklubb -
Nicole Krol - SVOAIF -
Cecilia Krusing - Jönköping -
Hanna Langlet - SVOAIF -
Mikael Langryd - - -
Anna Larsson - - -
Björn Larsson - - -
Rikard Larsson - - -
Adam Lemchen - Saltsjö-Boo -
Gabriella Lemchen - Engelbrekt -
Åsa Lilja Arcona IF 100% proffs -
Ellen Lindgren - - -
Lucy Lindgren - - -
Thomas Lindgren AXA SC - -
Agneta Lindkvist - - -
Tobias Lindqvist - - -
Maria Lundin Johnson - - -
Susanne Löfås Hällman Dellner IK - -
Lubica Macakova - - -
Anna Magnusson - - -
Darek Marciniak - - -
Andreas Marcström - - -
Malin Marcström - - -
Linnéa Mattsson - KorsnäsKorpen -
Hanna McCarthy - - -
Maitiu McCarthy - - -
Gustav Norbäck - - -
Therese Nordén - Brandbergen -
Sofia Nordqvist - - -
Karin Nordström - - -
Malin Nordström - - -
Birgitta Nylund - Hadenius vänner -
Per Nylund - Hadenius vänner -
Alexandra Olsson - - -
Birgit Olsson - - -
Göran Olsson - - -
Mattias Olsson - - -
Susanne Olsson - KorsnäsKorpen Gävle -
Charlotte Orrfors Täby IS SK - -
Emelie Palmén - - -
Helén Persson - - -
Linda Petersson - Böskolans fighters -
Johnny Pettersson IKJ Haninge -
Måns Pettersson - - -
Linn Pudas - - -
Ulla-Karin Ramde Forserums SOK - -
Hulda Rintamäki - - -
Niklas Roos af Hjelmsäter AXA SC - -
Ulrika Roos af Hjelmsäter AXA SC - -
Hanna Rosenqvist - - -
Katarina Rosenqvist - - -
Jessica Roström Almåsa AK - -
Mats Rydgård - - -
Märit Rydgård - - -
Camilla Salén - - -
Fredrik Salén - - -
Kristina Schön - - -
Annette Sigfrids Pettersson - - -
David Sittenfeld - - -
Johan Sittenfeld - - -
Jessica Siwe - - -
Alexander Sjöholm - - -
Mats Skog - - -
Martin Smedendahl Göteborgs SK - -
Anna Sollander - - -
Ellen Storck - - -
Martin Strand - - -
Göran Sundberg NCC IF Stockholm - -
Jonas Sundqvist - Team halvdana -
Pernilla Sundqvist - Team halvdana -
Catarina Svensson - Veberöd -
Marianne Svensson - Veberöd -
Camilla Tageson - - -
Lennart Tapper - - -
Martin Ternert - - -
Camilla Thorsén - Team halvdana -
Karin Törnquist - - -
Peter Wahlberg - - -
Ville Valakari - - -
Kia Wallberg Hjorth - - -
Anne-Marie Welin Zinkgruvans IF - -
Berit Werner-Erichsen Vandrarringen - -
Odd Werner-Erichsen Vandrarringen - -
Mattias Vesterlund - - -
Karin Westholm Vandrarringen - -
Helene Wiberg - Ekerö -
Gertie Viebke - - -
Karin Wikström - - -
Ia Williamsson - - -
Anna Zlatkovic - - -
Martin Zottler - - -
Fredrik Åkerblom - - -
Nina Öberg - - -
Åsa Öhlund - Handelsbanken IF -
Helena Öigaard AXA SC Sis if -
Engelbrektsstafetten Motion (12 anmälda)
Namn Förening (medlem i Svenska Skidförbundet) Förening övriga Lagnamn
Ellen Andersson - - Spillkråkorna
Sten-Håkan Andersson - - Spillkråkorna
Björn Arntsen - - Brutal Village
Anna Bister Carlsson - - FAS77
Fredrik Jansson - - Brutal Village
Fredrik Johansson - - Team Pumpen
Robert Johnson - - Spillkråkorna
Daniel Jonsson - - Team Pumpen
Johan Klinga - - Team Pumpen
Tobias Lundberg - - Brutal Village
Sara Redén - - FAS77
Frida Schartau - - FAS77