Anmälningslista Engelbrektsommar 2018

Klasser (klicka för att visa anmälda)

Damer 21098m (5 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Emilia Brangefält Starkare Snabbare Smidigare -
Sanna Frisk Familjen Frisk -
Sanna Hed Asics Frontrunner -
Anna Lindgren Dalaporten OL -
Elin Tengbert Westeros trail running society -
Herrar 21098m (16 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Sebastian Aldén Brovallens IF -
Patrik Andersson Stora Enso Fors -
Micael Baudin Seco Tools -
Yavar Biranvand Västerås LK -
Per Christell Skeninge IK -
Andreas Finnberg Allerums GIF -
Matthias Holmstedt Mdh -
Johannes Håll Koh Lanta -
Gustaf Högberg ABB IF -
Per Högberg Marnes CK -
Anders Karlsson Setra Sportsclub -
Thomas Lundström Köping -
Jimmy Nyberg Norbergs CK -
Daniel Selarö Surahammar Sok -
Magnus Strömqvist Attunda OK -
Mikael Suvero congere it-konsult -
Damer Motion 22km (2 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Karin Arvelius Västerås Skidklubb -
Maria Enquist Högbo GIF -
Herrar Motion 22 km (7 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Edvin Anger IFK HEDEMORA SKIDOR -
Jonathan Bergman Fagersta Södra IK -
Per Broholm Broholm åkeri -
Peter Jannborg Västerås Skidklubb -
Conny Reuterham Hälsamann Stockholm -
Gunnar Sjöström Västerås Skidklubb -
Kåre Sörling Storvik -
Damer Motion 44 km (5 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Charlotte Andersson Rembo IK -
Jenni Ehn Gårdhage Norbergs SK -
Olivia Hansson Karlslunds IF -
Anna Jogrenius Stockholms RK -
Therese Nordlund Västerås skidklubb -
Herrar Motion 44 km (49 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Linus af Wåhlberg Ölands SK -
Larz Andersson Karlslunds IF -
Emil Arnlund Västerås skidklubb -
Oscar Askerlund Hällbybrunns IF -
Fredrik Bokfors Stockholms Rullskidklubb -
Erik Brisenheim Stockholms RK -
Robert Brundin Karlslunds IF SF -
Mats Carlson Brottby SK -
Antonio Cicchetti Västerås SkidKlubb -
Giuseppe Cicchetti Sci Club Gran Sasso Piana di Navelli (Italy) -
Daniel Ehn Norbergs SK -
Oskar Ekholm Karlslunds IF SF -
Lars-Erik Enquist Högbo GIF -
Mats Gustavsson Norbergs Skidklubb -
Magnus Haglund Åkersberga SK -
Viktor Hansson Brohyttans IF -
Christer Hördell Stockholms RK -
Linus Jansson Hällbybrunns IF -
Patrik Johansson Karslunds IF Skidor -
Daniel Jonsson Rembo IK -
Anders Karlén Engelbrektsloppet -
Edvin Kiellarson Ärla IF -
Erik Malmström Västerås -
Niklas Metsomäki Räddningstjänsten Norberg -
Jonas Nilsson Roslagsbro IF -
Carl Henrik Niper IKJ Haninge -
Fredrik Norman Göteborgs Skidklubb -
Jesper Nyström Falu Borlänge SK -
Daniel Olsson Garphyttans if -
Kent Persson Roslagsbro IF -
Per-olof Persson Norrbärke SK -
Mats Risberg IF Ski Team Skåne -
Nils Risberg Sundbybergs IK -
Lennart Romin Gävle Skidkamrater -
Lars Strandberg Norberg -
Per Söderberg Västerås -
Jacob Söderqvist Team pumpen -
Mats Thunwall Fagersta Södra IK -
ulf uddbäck Gävle SK -
Henrik Wallin AB Karl Hedin IF -
Fredrik Wallström Naprapat Walle SK -
Ronny Wedin Norbergs Skidklubb/Team Pumpen -
Joakim Wicksell Östervåla if -
Patrik Wicksell Storvreta ik -
Mattias Wikström Karlslunds IF SF -
Stefan Virtanen Nässjö Ski -
Per Ågren Västerås skidklubb -
Stefan Åhlén Norberg ck -
Jan Östlund Högbo GIF -
Damer 10km (7 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Jennifer Andersson Fors IK -
Karin Arvelius Västerås Skidklubb -
Anna-Lotta Eriksson Runacademy IF -
Jenny Holgersson IK Westmannia Köping -
Kerstin Malmström Engelbrektsloppet -
Eva Neselius Behandlinscentret -
Frida Södermark Tjalve IF -
Herrar 10km (15 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Nils Andersson Rembo IK -
Tommy Andersson Fors ik -
Antonio Cicchetti Västerås SkidKlubb -
Giuseppe Cicchetti Sci Club Gran Sasso Piana di Navelli (Italy) -
David Drummond -
Adrian Eriksson Setra sports club -
Johan Fagerberg Tjalve IF Norrköping -
Erik Grånäs SSAB Merox -
Torbjörn Johansson Umarasportsclub -
Daniel Lindholm Falu IK -
Mattias Lundblad ingen -
Raimo Nygård Backa Sala -
Anders Richardsson Falu IK -
Erik Roos Ingen -
erik swedlund Köpings cykelklubb -
Damer 5km (38 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Maria Björkman Hammarby IF -
Karin Broström Brandt Norbergs OK -
Lisse-Lotte Bylund Ingen -
Sara Eklind Norberg -
Susanne Ekman Tjalve GOIF -
Ann Eriksson Östanbjörka runners -
Katarina Erkkonem Privat -
Anna Forsberg Fagersta -
Anna Hermansson Fagersta -
Lena Höglund Sala -
Marielle Isaksson Norberg -
Elin Johansson Ingen -
Linn Jörestig Fagersta -
Åsa Kruys IF Thor -
Linnéa Kunosson Ingen -
Kira Lankinen ingen -
Ninni Laurila Smedjebacken -
Éva Lundmark Bålsta -
Annelie Lundwall Krylbo AIS -
Anita Nordenström Domnarvets GoIF -
Linnea Palm Falu IK -
Sara Pettersson Karbenning goif -
Leila Pylkkänen Ingen -
Margareta Rainer Gävle -
Karin Sand Fagersta -
Angelica Sandqvist Norbergs kraftsport -
Anette Strand Östhammars mk -
Jessica Strömqvist Attunda OK -
Linda Strömqvist Attunda OK -
Sara Strömqvist Attunda OK -
Cecilia Sundberg Ingen -
Pia Sundelin Vegan Runners ik -
Hanna Svensson Tjalve IF Norrköping -
Louise Söder Tjalve IF Norrköping -
Nicole Sörensen Falu IK -
Åsa Wallén Ekeby -
Marie Wigg Axa SC -
Maria Örn Säter -
Herrar 5km (30 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Kjell Andersson Östhammars mk -
Mattias Andersson Ingen klubb -
Yavar Biranvand Västerås LK -
Patrik Eklind Norberg -
Robert Ekman Ingen -
Alex Eriksson Vindeln runners -
Joel Gulin Kennel Greatires -
Jonas Hammarberg Ingen -
Joakim Holmberg Tjalve IF -
Philip Isaksson Norberg -
Jakob Jansson Östersunds SK -
Jonas Kärner Tjalve IF -
Ingvar Larsson Tjalve IF Norrköping -
Johan Lepik Team Gladtjärn -
Magnus Lindberg Ockelbo SK -
Örjan Lundberg Pålsboda GOIF -
Anders Lundholm Karbenning GoIF -
Dick Lundmark Bålsta -
Patric Lundwall Krylbo AIS -
Melwin Löwdahl NOK -
Tommy Norman FMIF -
Jimmy Nyberg Norbergs CK -
Daniel Näkne Tjalve IF Norrköping -
Kenth Pettersson Karbenning goif -
andreas roiha fagersta atletklubb -
Magnus Rydin Västerås FK -
Ronny Wedin Norbergs Skidklubb/Team Pumpen -
Mattias Åslund Folkare Mk -
Mattias Änstgård Avesta OK -
Jimmy Öhman Österfärnebo IF -
Flickor 1,5km 10-12år (11 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Leia Andersson Norberg -
Frida Arenvang Wedevågs IF -
Ella Bermsjö Norberg -
Mira Forsberg Family M -
Celicia Frisk Familjen Frisk -
Emily Kruys IF Thor -
Basit Niazi Norbergs BK -
Änglah Ruutikainen Högby Alpina SLK -
Nellie Stenmark NAIF -
Sophie Strijker Norbergs OK -
Henny-Linnea Walldén Norbergs OK -
Pojkar 1,5km 10-12år (8 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
William Backman Andersson Fsik -
Noel Fargve NAIF -
Charlie Holm Naif 06 -
Otto Lindstedt Norbergs SLK -
Assar Magnusson Norbergs OK -
Nick Stenmark NAIF -
August Svebeus Lindesberg -
Nils Svebeus Lindesberg -
Flickor 1,5km 7-9år (16 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Tuva Arvelius Västerås Skidklubb -
Idde Fargve NAIF -
Lovis Fargve NAIF -
Bianca Faxén Kylsborunners -
Celine Frisk Familjen Frisk -
Tyra Heidenborg Norberg -
Stella Holm Norberg -
Ellen Isaksson Norberg -
Ila Johanson Norberg -
Ava Johansson Norberg -
Ellinor Kruys IF Thor -
Isabelle Lindstedt Fagersta -
Anja Nordenström Domnarvets GOIF -
Molly Pettersson - -
signe winqvist norbergs ok -
Hilma Wood Fagersta -
Pojkar 1,5km 7-9år (20 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Liam Andersson Norberg -
Isak Borgström - -
Lukas Broström Brandt Norberg -
Ville Carlén Västerås -
Kasper Erlandsson Norberg -
Albin Henriksson Skogslund -
Jonathan Hällström Fagersta -
Oliver Karlsson Norberg -
Silas Karlsson Norberg -
Mio Khiaosri Naif -
Loah Källund NAIF -
Kewin Larsson Kungsörs SK -
Viktor Lundberg KFUM Örebro Friidrott -
August Metsomäki Räddningstjänsten Norberg -
Lucas Rask NAIF -
Melvin Stenmark NAIF -
Jonathan Ström Norberg -
Neo Wallin Norberg -
Sixten Westelindh Fagersta -
Elis Wood Fagersta -
Superknatte 0,7 km 0-6år (56 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn
Hanna Arenvamg Wedevågs if -
Ebba Backman-Andersson - -
Vera Binning Norberg -
Vera Carlén Västerås -
Clara Dömstedt Norberg -
Isabella Edwertz Avesta -
Edvin Eklind Norberg -
Isak Erlandsson Norberg -
Tilde Fernström Norberg -
Mindra Florén Palonto Ingen -
Nova Forsberg NAIF -
Edvin Grånäs Naturknuten -
Ville Hallin Norberg -
Aron Hammarberg Ingen -
Tora Hammarberg Ingen -
Lucas Heidenborg Norberg -
Arvid Henriksson Skogslund -
Abbe Hult Fagersta -
Freja Höijer Norberg AIF -
Elliot Jansson Xxx -
Wilja Jansäter Ingen -
Majken Johansson Norberg -
Elias Jonsson Rembo IK -
Liam Jonsson Rembo IK -
Dante Karlsson Norberg -
sanna Karlsson Norberg -
Elsa Kvist Kylsborunners -
Nomi Kvist Kylsborunners -
Liam Källberg Ingen klubb -
Elias Lindberg Norberg -
Leo Lindgren Norberg -
Liv Lindgren Norberg -
Saga Lindgren Brovallens IF -
Oskar Lundberg Ekeby -
Frans Magnusson Norbergs OK -
Jonatan Mroczek Inget -
Clara Nilsson Törnqvist - -
Fiona Normark Ingen -
Ofelia Normark Ingen -
Malin Pettersson - -
Tilda Pettersson Team Pettersson -
Wilda Pettersson Team Pettersson -
Lowe Rask Norberg -
Mille Rask Öjersbo -
Elvin Redlund Ingen -
Loui Redlund Ingen -
Svea Ruutikainen Högby Alpina SLK -
Sigrid Sandberg Bäckström Norbergs OK -
Valter Sandberg Bäckström Norbergs OK -
Svea Spolander Linder norbergs ok -
Caspian Ström Norberg -
Winston Wallén Sjöhagens IK -
Nemi Wallin Norberg -
Edith Winqvist norbergs ok -
Fina Åhlqvist Team Åhlqvist -
Zacharias Åhlqvist Team Åhlqvist -
Öppen 5x5km (28 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn Sträcka 1 Namn Sträcka 2 Namn Sträcka 3 Namn Sträcka 4 Namn Sträcka 5 Namn
Jonas Abrahamsson - Tjalve IF Norrköping Lag 2 Jonas Kärner Johan Carlsson Jonas Abrahamsson Joakim Holmberg Ingvar Larsson
Jessie Ahlkvist - Bruketboxen Martin Strand Elin Dovås Veli-Matti Loikkanen Mathias Wester Jessie Ahlkvist
Marie Andersson - Halvarsbenning Lag 2 - - - - -
Niklas Bergquist - Flängans Idrottssällskap Niklas Bergquist Ann-Sofie Forsmark Joacim Wallner Vilgot Wallner Tobajs Bergquist
Lina Bäckström - Norbergs OK 1 Magnus Sandberg Lina Bäckström Jan-Åke Holm Pia Johansson Jimmy Koivisto
Mathias Forsberg - Forssellstrappan Mathias Forsberg Lars Strandberg Jens Johansson Henrik Svedberg Peder Ljungqvist
Mattias Hedlin - Gymmix 1/Fagersta kommun Anna-Lena Henrysson-Lång Fia Viktorsson Dileepa Waththanayaka Wasala Herath Mudiy Benny Christiansen Jens Andersson
Mattias Hedlin - Gymmix 2/Fagersta kommun Matts Lång Anna Eriksson Gunilla Stridh Victor Mazetti Erica Johansson-Görhagen
Mattias Hedlin - Gymmix 3/Fagersta kommun Dennis Görhagen Petra Westelindh Staffan Lund Samuel Rydberg Ulrika Lindkvist
Lars Holm - 20- Klubben Ove Olsson Gunnar Munktelius Gunnar Klingberg Jan Andersson Uhro Hakso
Simon Holmberg - S.H Sprinklerservice AB Patrik Hellström Malte Eriksson Adam Brandt Simon Holmberg Urban Hellenius
Johan Jonsson - Seco springer Viktor Törner Christer Hultelid Johan Jonsson Joakim Bergström Magnus Vesterlund
Oskar Karlsson - Norbergs OK 2 Oskar Karlsson Niclas Larsson Melwin Lövdahl Lasse Svensson Abraham Amanuel
Linus Larsson - Team nid Alfons Julle Linus Pontus Alfons
Göran Lindqvist - Hemlingby LK Män 1 Anders Hallberg Alexander Lindskog Mounir Touzani Per Hållström Erik Hållström
Göran Lindqvist - Hemlingby LK Män 2 Kjell Björk Göran Lindqvist Mikael Persson Fredrik Qvarfort Johan Skäringer
Göran Lindqvist - Hemlingby LK Mixed Ragnar Oskarsson Linda Lindberg Lena Man Lars Qvarfort Irmeli Johansson
Hans Lundberg - Team Lundberg Kristofer Lundberg Elias Lundberg Fanny Lundberg Tove Lundberg Hans Lundberg
Hugo Norberg - Centralskolans skol IF Hugo Norberg Lisa Karlsson Martin Winqvist Jennie Hultebring Ståhl Mattias Lundin
Daniel Näkne - Tjalve IF Norrköping Lag 1 Henrik Sparrnäs Fredrik Stenström Filipsson Magnus Sandström Daniel Näkne Johan Fagerberg
Andersson Per - Halvarsbenning Lag 1 - - - - -
Mattias Rehnström - Epiroc Anders Carlsson Mattias Rehnström Shubhesh Aggarwal Fredrik Gabrielsson Tran Ho
Björn Rudberg - Vargen Kommer Jakob Ylikauppila Björn Rudberg James Westlin Kaj Andersson Anton Andersson Kratz
Tobias Rydgren - Rydgrenarna Alexander Rydgren William Rydgren Michael Rydgren Susanne Rydgren Tobias Rydgren
Fredrik Swahn - IF Mantra Sport Alexander Engen Martin Larsson Andreas Berthagen Linus Johansson Fredrik Swahn
Ronny Wedin - Avesta OK Mattias Änstgård Patrik Kvarnström Jesper Nyström Jacob Söderqvist Ronny Wedin
Kenneth Östberg - Sossarna i Norberg Alexander Alkhtid Daniel Dahlin Johan Klingberg Johan Klingberg Kenneth Östberg
Jennifer Östby - Team Smébacken Andreas Östby Clas Westlund Jennifer Östby Jonatan Pettersson Ninni Laurila
Damer 5x5km (6 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn Sträcka 1 Namn Sträcka 2 Namn Sträcka 3 Namn Sträcka 4 Namn Sträcka 5 Namn
Anna Eritz - Friskare Norberg Åsa stigers Nalin Azizpoor Eva Dickfors Von Knorring Therese Fernström Anna Eritz
Anneli Jacobsson - Nck Bikeladies Sofia Eriksson Christine Jansson Anneli Jacobsson Veroniva Sundh Inger Järviken
Göran Lindqvist - Hemlingby LK Dam 1 Ann-Britt Nilseng Sofie Högberg Emma Hållström Anna Berggren Viktoria Norberg
Göran Lindqvist - Hemlingby LK Dam 2 Ellen Clavebro Gullan Björnström Kristina Lund Maria Hållström Ingela Andersson
Hanna Svensson - Tjalve IF Norrköping Dam Frida Södermark Louise Söder Susanne Ekman Ewa Danlycke Hanna Svensson
Sari Ylitalo - Fusion Sari Ylitalo Laura Ylitalo Fredrika Karlsson Moonika Ylitalo Sara Pettersson
Ungdom 3x1,5 km (8 anmälda)
Namn Klubb/Organisation Lagnamn Sträcka 1 Namn Sträcka 2 Namn Sträcka 3 Namn
Henrik Arenvang - Brodalen Friidrott, Lindesberg August Svebeus Nils Svebeus Frida Arenvang
Idde Fargve - NAIF-brudarna Lovis Nellie Idde
Noel Fargve - NAIF-grabbarna Linus Dahlberg Noel Fargve Mio Forsberg
Malte Forsberg - NAIF P09 Malte Forsberg Loah Källund Leon Forsberg
Johan Kallman Norbergs OK Norbergs OK 2 Melwin Löwdahl Marta Abraham Delina Abraham
Annika Pettersson - Karbenning GOIF Isak Borgström Pixie Skansfors Erik Welander
Staffan Sahlberg - Krylbo IF P09 Rasmus Hibell Albin Andersson Love Sahlberg Linder
Annelie Spolander - Norbergs OK 1 Assar Magnusson Signe Winqvist Henny Linnea Walldén