Anmälningslista Falkenberg stadslopp 18

Klasser (klicka för att visa anmälda)

Stadsloppet 10km Herrar (116 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Ort/Företag Ange lagnamn för deltagande i lagtävlingen
Erik Alexandersson 77 Värnamo Stafsinge sengångare
Robert Alexandersson 5 Hälle IF Hälle IF
Robban Andersson 92 Hammarby Friidrott -
Torbjörn Arvidsson 81 - -
Patric Aurell 152 PAu’s Musik & Produktion -
Elliot Axelsson 140 Falkenbergs Plåtslageri Falkenbergs Plåtslageri
Joakim Axelsson 138 Falkenbergs Plåtslageri Falkenbergs Plåtslageri
Anders Barkström 88 Essity -
Arild Bendiksen 117 Essity -
Lennart Bengtsson 30 Majornas IK -
Mattias Bengtsson 23 Autoservice -
Mattias Bengtsson 132 Essity Essity
Lars Bergman 53 Göteborg -
Joachim Bergquist 133 Falkenberg -
Karl Bjurström 153 Halmstad -
Joacim Boberg 84 Värnamo -
Henrik Borg 82 Lindome Outdoors -
Emanuel Brander 51 Halmstad -
Kristofer Brander 50 Halmstad -
Jakob Brandqvist 67 Morup -
Björn Carlsson 167 Härryda -
Oscar Carlsson 3 Hässellby SK Hässelby SK
Anders Cederholm 36 Falkenberg -
Claes Danielsson 31 FC IF -
mattias eirefelt 174 Stureby -
Peter Ejdestig 58 Fjärås -
Charles El Hajj 98 Essity Essity
Niklas Emanuelsson 111 Simlångsdalens IF -
Viggo Emilsson 102 Warberg innebandy förening -
Jimmy Erlandsson 33 Falkenberg -
Anders Fermheden 59 Fjärås -
Emil forster 44 Sundsvall Konungens lejon! #Sundsvall
Mikael Fransson 15 BKF Falkenberg -
Anders Grahl 1 Hälle IF Hälle IF
Andreas Gunnarsson 71 From Rydéns From Rydéns
Reine Gunnarsson 129 Dagdrivarklubben -
Daniel Gustafsson 142 Derome Skog Derome Skog
Sewerin Gustafsson 79 Värnamo Stafsinge sengångare
Kristian Gårdenfelt 62 Handelsbanken Handelsbanken
Alexander Heck 112 Continental Automotive AB -
Fouad Ibdafil 4 Hovslätts IK Hässelby SK
Frank Imkamp 47 Zürich -
Roger Jacobson 24 Falkenberg -
Anders Jarl 106 Hallandstrafiken -
Martin Johannsen 136 Danderyd Athletics -
Björn Johansson 29 Skararp -
Fredrik Johansson 6 Ullevi FK Ullevi FK
Henrik Johansson 78 Bor Stafsinge sengångare
Håkan Johansson 139 Falkenbergs Plåtslageri Falkenbergs Plåtslageri
Ingvar Johansson 101 Varberg -
Karl Anders Johansson 87 Falkenberg/Essity -
Kristoffer Johansson 104 Halland
Markus Johansson 35 Falkenberg -
Tobias Johansson 22 Falkenberg -
Sigge Johansson 94 Valinge -
Erik Juhlin 171 Svenssons Ur & Optik -
Patrik Karlsson 157 Essity -
Rikard Karlsson 19 Power functional training -
William Karlsson 95 Deutche Windtechnic AB -
Michael Kristensson 124 Essity -
Anton Larsson 56 Genarp -
Christoffer Larsson 96 Smeagård -
Daniel Larsson 121 Ingen -
Anders Lindberg 127 Saab -
Krister Lindén 13 LK tuppgök / ATRANVELO ATRANVELO
Fredrik Lovén 158 Falkenberg Allstars -
jonny lundström 168 falkenberg -
Jonas Lundström 93 Varbergs Gif -
Björn Lychou 128 Essity -
Mikael Magnusson 116 gruebäck -
Christoffer Nilsson 149 Boarp -
Stefan Nipstrand 65 Stockholm -
David Nordin 108 ÅF AB ÅF
Martin Nordlund 163 Fajans United Fajans United
Daniel Nowak 72 From Rydéns From Rydéns
Conny Ohlsson 28 I F K Göteborg -
Lars-Olof Olsson 25 Falkenbergs MK -
Mikael Olsson 115 gruebäck -
Peter Olsson 89 Falkenberg -
Ulf Pentéus 18 ATRANVELO ATRANVELO
Jakob Persson 166 Falkenberg -
Mattias Petersson 38 IFK Halmstad -
Panithan Pummarit 122 essity -
Adam Rosenhöjd 156 GÖTEBORG -
Oskar Rydén 70 From Rydéns From Rydéns
Stefan Rydén 69 From Rydéns From Rydéns
Julio Schlack 123 Falkenberg -
Johannes Segermalm 120 Essity -
Henrik Selamis 39 Tröingeberg -
Hans Sjunnesson 14 Falkenberg -
Roger Sjunnesson 119 Essity Falkenberg -
David Sjöstrand 175 Metal Runners Långås Metal Runners Långås
Mathias Skoglund 177 Metal Runners Långås Metal Runners Långås
Daniele Solito 170 Binsell kranar -
Johan Sundgren 76 Värnamo -
Linus Sveningsson 143 Derome Skog AB Derome Skog
Bernt-Ove Svensson 16 BKF Falkenberg -
Jan-olof Svensson 90 Falkenbergs rr/essity -
Jonathan Svensson 114 gruebäck -
Mattias Svensson 26 Falkenberg -
Roger Svorén 125 Essity -
Torbjörn Södeliden 118 Essity -
linus Thomas 43 Askerund snäpporna
Mikael Toldbod 86 Essity -
Zackarias Toresson 161 Insula.se -
Jimmy Tossavainen 176 SOK Knallen Slocum
Emil Törning 107 Essity -
Fredrik Ulmhage 173 Tahult -
Henrik Unosson 137 Falkenbergs Plåtslageri Falkenbergs Plåtslageri
Bengt Waller 169 Borås -
Tobias Wennersten 113 gruebäck -
Hjalmar Werne 45 Sundsvall Konungens lejon! #Sundsvall
Oatrik Wetterqvist 73 From Rydéns From Rydéns
Jakob Widin 54 Turist -
Albin Wigholm 32 KS IF -
Andreas Åhwall 2 Hässely SK Hässelby SK
Stadsloppet 10km Damer (61 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Ort/Företag Ange lagnamn för deltagande i lagtävlingen
Johanna Andersson 57 Göteborg -
Jenny Bengtsson 105 Halland -
Lena Bengtsson 97 G. Bengtsson Plantskola, Halmstad -
Linda Bengtsson 110 OCT Halmstad -
Josefine Bergman 150 Hansagårds Camping -
Sara Bergquist 134 Falkenberg -
Emelie Boberg 85 Värnamo -
Ulrika Börjesson 146 Greif Sweden AB -
Nina Emilsson 100 Friskvågen -
Ellinore Enarsson 145 Sölvesborg -
Martina Eriksson 162 Glommen Muay Thai -
Malin Espersson 154 Lonesome Runners -
Julia Forsberg 165 Lund -
Petra Frank 83 Varberg -
Helena Galéus 37 Friskis och Svettis Göteborg -
Charlotte Gattzén 46 falkenberg -
Carina Gustavsson 103 Skrea -
Kicki Hadartz 60 Göteborg -
Jenny Halkjaer 109 Essity Essity
Paulina Halleröd 126 Essity -
Cornelia Hjertsson 20 T.O.T -
Erika Holmberg 34 Umeå
Sara Holmgren 7 Sävedalens AIK Sävedalens AIK
Anneli Janson 147 IK Ymer -
Karin Janson 148 Hydria IF -
Emma Karlsson 141 Falkenberg -
Louise Krasse 151 Hansagårds Camping -
Frida Kristiansson 8 Örgryte IS Örgryte IS
Emma Kårdal 66 Linköping -
Madeleine Larsson 10 Hässelby SK Hässelby SK
Marie Larsson 49 Falkenberg -
Lisa Latorre 52 Falkenberg -
Helen Lindén 17 LK tuppgök / ATRANVELO ATRANVELO
Maria Minssen 21 Lund -
Helen Mobjer 131 Falkenberg -
Karolina Nowak 75 From Rydéns From Rydéns
Helena Olofsson 135 Falkenberg -
Eleonora Olsmats 11 Turebergs FK Team Olsmats
Madelene Olsson 64 Slöinge -
Malin Olsson 63 Vinberg -
Monika Olsson 144 Falkenberg Attendo -
Marie Pehrsson 61 Vara -
Jessica Petersson 27 Falkenbergs RR -
Helena Riffer 41 Frankfurt Snäpporna
Johanna Riffer 48 Frankfurt Snäpporna
Louise Ringström 12 Spårvägens FK Spårvägens FK
Sara Runesson 80 - -
Hanna Rydén 74 From Rydéns From Rydéns
Anna Räntfors 130 Essity -
Beatrice Samuelsson 40 Friskis & Svettis Göteborg -
Sandra Sike'n 99 Svenljunga -
Malin Strand 9 Sävedales AIK Sävedalens AIK
Emma Svensson 159 Derome Skog Derome Skog
Caroline Tham Johansson 164 Lund -
Johanna Thomas 42 Askersund Snäpporna
Jane Thompson 172 SAS Løbeklub -
Fiona Toresson 160 Varberg -
Ann Willbrink 68 Kristdemokraterna Team KD
Jennie Wolfhagen 155 Falkenbergs Plåtslageri Falkenbergs Plåtslageri
Linnea Väliharju 91 Bjärred -
Christina Vänerö 55 Falkenberg -
Stadsloppet 5km Herrar Motion (18 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Ort/Företag Ange lagnamn för deltagande i lagtävlingen
P-A Berg 2006 Juventus FC -
Daniel Bernhardt 2011 Kristdemokraterna Team KD
Robert Czajczynski 2001 T.O.T -
Filip Gedeck 2028 Kungälv -
Samuel Hanson 2010 Kristdemokraterna Team KD
Martin Jakobsen 2025 Essity -
Dennis Johansson 2002 Falkenberg
Viggo Klasson 2027 Falkenberg -
Markus Mill 2029 Falkenbergs Plåtslageri Falkenbergs Plåtslageri
Peter Olausson 2000 T.O.T -
Jakob Persson 2009 Falkenberg -
Oscar Pettersson 2003 Sharkhunters FBG Coach Sharkhunters FBG
Allan Thompson 2033 SAS Løbeklub -
Isac Toldbod 2031 Tottenham -
Simon Unelind 2008 Ugglarp -
Theo Westin 2007 Juventus FC -
Kari Vikman 2004 Sharkhunters FBG Sharkhunters FBG
Tim Vikman 2005 Sharkhunters FBG Sharkhunters FBG
Stadsloppet 5km Damer Motion (18 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Ort/Företag Ange lagnamn för deltagande i lagtävlingen
Fanny Andersson 2035 - -
Sara Andersson 2022 Essity -
Helena Biske 2012 Olofström -
Zara Biske 2013 Olofström -
Therese Borg 2021 Göteborgstullens idrottsförening -
Elin Elmqvist 2024 Falkenberg -
Georgia Ferris 2014 Kristdemokraterna Team KD
Maria Grönlund 2015 Laholm -
Anna Hedberg 2016 Laholm -
Angelica Hermansson 2026 Essity -
Thelma Holgersson 2034 Falkenbergs IK -
Maja Strandberg 2017 Falkenberg -
Sara Svensson 2018 Genarp -
Maria Thilmann 2023 Essity Hygiene and Health AB -
Eva Thompson 2032 SAS Løbeklub -
Pernilla Unelind 2019 Ugglarp -
Ida Maria Vikman 2020 Sharkhunters FBG Sharkhunters FBG
Linda Östensson 2030 Fritsla -
Miniloppet 2,1km Pojkar 13 födda 05-06 (2 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Ort/Företag
Måns Brandqvist 3101 Falkenbergs IK
ivan thomas 3100 Askersund
Miniloppet 2,1km Flickor 13 födda 05-06 (1 anmäld)
Namn Startnummer Förening/Ort/Företag
Thea Grangeus 3102 Falkenbergs IK
Miniloppet 2,1km Pojkar 11 födda 07-08 (2 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Ort/Företag
Colin Nowak 3300 From Rydéns
Emil Vänerö 3301 Skepplanda
Miniloppet 2,1km Flickor 11 födda 07-08 (2 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Ort/Företag
vera börjeskog 3302 Huddinge AIS
Bianca Holgersson 3303 Falkenbergs IK
Miniloppet 2,1km Pojkar 9 födda 09-10 (3 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Ort/Företag
nils börjeskog 3503 Huddinge AIS
Sigge Kallfors 3502 Aneby SK
Harry Svensson 3500 Genarp
Miniloppet 2,1km Flickor 9 födda 09-10 (2 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Ort/Företag
Meja Grangeus 3504 Falkenbergs IK
Evelina Nilsson 3501 Falkenbergs IK
Miniloppet 2,1km Pojkar 7 födda 11 och senare (2 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Ort/Företag
Mateo Nowak 3700 From Rydéns
Love Vänerö 3701 Skepplanda