Anmälningslista Fjällturen 2019

Aktiviteter (klicka för att visa anmälda)

Herrar 58km Sport (10 anmälda)
Namn Förening
Björn Becksmo Team Skoda Cycling
Mikael Forsberg Gävle
Mikael Henriksson Alnö Race Team
Anders Holmberg -
Thomas Jansson Almby IK
Mika Laukka Ok Hammaren
Uwe Rode -
Anders Södergren Team Fjällturen
Filip Wistrand -
Andreas Öhlund -
58km motion (48 anmälda)
Namn Förening
Carl-Fredrik Bernmar Tullinge SK
Tomas Björk FMCK Umeå
Åsa Björk FMCK Umeå
Louise Björn Bålsta
Crister Borg Bollnäs CK
Roger Dorf -
Lars Ekenberg Rimbo
Eva Elfström -
Peter Englund Åshammars IK
Anders Eriksson Bollnäs CK
Daniel Eriksson -
Ewa Fryklund Höga Kusten Cyklisterna
Leif Gustavsson Gävle
Alexander Hedbom Tierps Cykelklubb
Erik hedlund Gävle
Patrik Hellberg Sundsvallscyklisterna Team Giant
Olof Hernborg Ås IF
Jari Hållman -
Vesa Hållman Sigtuna MTB
Anders Jansson Lindecyklisterna
Dennis Jansson CF Fricycklisterna
Lena Jansson Garphyttans IF
Jan Johansson -
Stina Johansson Sigtuna MTB
Viktoria Johansson -
Anders Lagerkvist Karlstad
Jörgen Larsson Saltsjö-Duvnäs
Helena Linefur -
Mikael Linefur -
Kimmo Mustonen Bollnäs CK
Jörgen Nilsson Team Fjällturen
Per Nordlund Solberg
Anders Näslund Svegs IK
Christer Petersson Edsbyns SK-MTB 
Fredrik Rotberger Edsbyns SK MTB
Johann Schmid -
Patrik Stenholm Godegårds sk
Mikael Sundelin Örnsköldsvik
Sven Sundelin -
Andreas Svärd Valbo
Lars-Göran Thorstenson CKC4
Lennart Tång Trollhättan SOK
Carina Ursing -
Urban Ursing -
Annelie Wigren Bollnäs CK
Ulf Wingstedt -
Björn Önnemar Nykvarn
Svante Östby Hudik Triathlon
70km Ultra (8 anmälda)
Namn Förening
Oskar Ahlsen AxaSportsClub
Christian Björn Bålsta
Rudiger Eichler MTB Täby
Martin Gustavsson BrewDog Chain Gang
Johan Lantz CK Uni
Lars-Erik Ljungdahl Sundsvall
Johan Miller Alnö Race Team
Jonas Wellberg CKC4
42 km motion (4 anmälda)
Namn Förening
Malin Bäckström -
Annika Eirefors -
Johan Eirefors -
Sven-Åke Thoresen Iggesunds sk
ForbondeLoppet Landsväg 16 mil (15 anmälda)
Namn Förening
Björn Becksmo Team Skoda Cycling
Lena Bernstrom Fredrikshof IF CK
Ulf Bernström Fredrikshof IF CK
Magnus Björksved Team Fjällturen
Mikael Henriksson Alnö Race Team
Johan Landström Lycka IF
Anna Larsson Fredrikshof CK
Tommy Larsson Team B3IT
Örjan Moseng Team Ahlsell Cube
Andreas Nilsson IF Rigor MTB
Johan Olsson -
Sarah Thorén Funäsdalens IF
Christer Wagenius Funäsdalens IF
Fredrik Waldermarsson Team Fjällturen
Oscar Wennerstrom Fredrikshof
ForbondeLoppet Landsväg 6 mil (3 anmälda)
Namn Förening
Margitha Björksved Team Fjällturen
Caroline Ondrasek Alnö Race Team
Nils Henning Øglænd Team Aktiviteten
32 km motion (7 anmälda)
Namn Förening
Thomas Andersson Östersunds Draghund
Nisse Larsson Alfta
Lisbeth Lundagårds -
Helena Nilsson Nälden
Annika Petersson Edsbyns SK-MTB 
Elsa Strömquist Östersunds Draghund
Maria Strömquist Östersunds Draghund
Stålracergruppen (2 anmälda)
Namn Förening
Lullen Hofflin Funäsdalens IF
Mats Widén Funäsdalens IF