Anmälningslista Helsingborg Marathon 2019

Klasser (klicka för att visa anmälda)

Maraton (193 anmälda)
Namn Klubb/Org Lagnamn
Agneta Österman Lindquist Team Snigel -
Lina Albin - -
John Albinsson Springklubben -
Elisabeth Andersen Fk Snapphanarna -
Maria Andersson - -
Mikael Andersson - -
Joachim Andersson IS Göta -
Mikael Andersson - -
Daniel Andoff Mariestads FK -
Anders Axelsson IS Göta -
Mikael Bauhn - -
Fredrik Behrendtz FSport -
Kim Berggren Ystads IF Friidrott -
Kristian Bergstrand - -
Markus Berthilsson - -
Johan Binnelid - -
David Björklund - -
Jenny Blom Göteborg Running Club -
Jonas Blommendahl - -
Joakim Bond - -
Johan Book Running Club Helsingborg -
Peter Bramsell - -
Hasse Broomé HLK-92 -
Marcus Bällgren IS Göta -
Andreas Cederström Björnstorps IF -
Thomas Dahlberg Team Addison -
Henrik Dahlström Vegan Runners IK -
Tobias Dickerius - -
Thu Do Atkins -
Catarina Donelli Friskis & Svettis -
Gustav Döhmers - -
Anna Eliasson - -
Karin Elmkvist Ryssbergets IK -
Anna Eriksson - -
Emil Falkek Falkenbergs RR -
Sofie Ferrari Ockelbo sk -
jenny Flinkfelt IK Råda mosse -
Jörgen Forsbacka Söderåsens FK -
Kenth Fransson Is Göta Helsingborg -
Elin Fredriksson Ryssbergets IK -
Niclas Fridholm - -
Therese Gallenmüller - -
Nicholas Glanville - -
Rasmus Grahn Runners Club -
Tobias Grahn Runners Club -
Martin Gren Lonesome Runners -
Gustav Gunnarsson Actic Hajen -
Johanna Gustafsson - -
Daniel Güvenal Örebro AIK -
Rikard Görman IS Göta -
Therese Hagbyhn - -
Andreas Hansen Runners Club Helsingborg -
Joakim Hansen VCR -
Viveca Hansen VCR -
Fia Hansson - -
Camilla Hedman - -
Catharina Henriksson Söderåsens fk -
Jörgen Hilcén - -
Johan Hoff Brattberg Gamla Masthugget -
Stefan Holmgren - -
Alexandra Holmqvist - -
Mikael Honauer PACER 2:59 Ifk Halmstad -
Jens Hultberg Stonecity Hillrunners -
Tereza Hultgren - -
Pär Högström - -
Carl-Magnus Jansson - -
Anders Jelander Swedenrunners -
Tommy Jensen - -
mathias johansson Umara sportsclub -
Bass Johansson Dark Trail Runners -
Joakim Johansson - -
Josefin Johansson - -
Robert Johansson Hovsta IF -
Jesper Johnsson - -
Marcus Jonasson - -
Anders Jonsson - -
Andreas Jordy FysGruppen -
Lennart Jönsson Runners Club -
Evelina Karlegärd Befair Tolvåkerbadet -
Anette Karlqvist Lonesome Runners -
Anna Karlsson - -
Markus Karlsson - -
Jenny Karlsson Springsegård -
Tobias Karlsson Halmstad Roddklubb -
Katarina Kieri - -
Håkan Kihlberg Perstorp AB IF -
Matilda Kjellberg Samuelsson Elmhults SC -
Conny Kjellsson Meihem Workout -
Håkan Klippenbock Runners Club -
Martin Knutsson - -
Charlotte Kramer Toughestteam Landskrona -
Anders Krondahl Mjuk i steget -
Eva Kruse - -
Jana Larsson - -
Robert Larsson Örebro AIK -
Simon Leliévre - -
Monia Lennartsson - -
Unn Lindkvist - -
Carl Lindström - -
David Lindström - -
Jennie Lindström - -
Ingvar Lundahl KRIMINALVÅRDEN HBG -
Camilla Lundberg Halmstad -
Karsten Lyby Atkins -
Erik Lyrenäs RäzerRuths -
Kristina Lyrenäs - -
Mariella Löndahl Råå IF -
Charlotta Lövstedt - -
Rickard Magnusson Djingis -
Thomas Magnusson - -
Tobias Malmborg - -
jessica marceau - -
Ida Marttila - -
Joacim Mattisson Listerlandets nakenlöpare -
Erik Michaëlsson Majornas IK -
Johanna Michaëlsson Majorna IK -
Sara Myrberg SaSa Springer -
Jonny Månsson Runnersclub -
Mona Möller - -
Robert Nehez IS Göta -
Hue Nguyen Runners Club -
Tony Nguyen - -
Tuan Nguyen - -
Dorthe M. Wiuf Nielsen Sparta -
Charlotte Nikander - -
Bengt Nilsson Runners Club -
Emil Nilsson Runners Club -
Henrik Nilsson Atkins -
Maria Nilsson KVIBILLE GF -
Richard Nilsson - -
Therese Nilsson - -
Thomas Nilsson Runners club -
Therese Nilsson - -
Maria Nordstedt Lonesome Runners -
Rebecka Nylén Degerfors Ok -
Anna Nystedt Scania Road Runners -
Benni Olsson Stonecity Hillrunners -
Elin Olsson - -
Eva Olsson - -
Malin Olsson Runners club/IS Skanne -
Per Olsson Is Göta -
Torbjörn Olsson - -
Helen Olsson Runnersclub hbg -
Sara Orefors Ruder - -
Malin Otthén FysGruppen -
Peter Ottosson - -
Stefan Palm Team Löplabbet -
Andréas Palmertz IS GÖTA -
Michelle Perciwall - -
Olof Perciwall - -
Johan Persson - -
Mattias Pettersson Runners Club -
Jeremie Poirier - -
Mikael Robertsson - -
Kjell Roos - -
Konrad Rosén - -
Henrik Rye Klubb sisu -
Marie Santonsson - -
Elisabet Scheiderbauer MS Fighters -
Lisa Schuette - -
Erik Schultz - -
Axel Schörling IF Ski Team Skåne -
Lotta Sjöberg Runners Club -
Ola Stigmar Lk Uven -
Louise Stuxgren Roma IF -
Daniel Svensson - -
David Svensson - -
Helena Svensson - -
Nelly Svensson - -
Karl -Oskar Söderstjerna Runners Club -
Soran Tahir Lundberg - -
Frida Texén - -
Tobias Thorvaldsson IS Göta -
Stina Thulin Gullaskruv -
Maria Toverland Runacademy IF -
Ola Tranell - -
Jonas Tverring - -
Hanna Törnhage - -
Fredrik Wahlgren Helsingborgs tingsrätt -
Linnea Valiharju - -
Björn G. Wallin För Tibets Frihet -
Göran Jojje Wallin - -
Elliot Watts - -
Daniel Werkmäster - -
Sara Wernstedt Runacademy -
Malin Vesik - -
Christer Westlinder - -
Johan Videälv - -
Jennie Videälv - -
Simon Wikstrand Runners Club -
Sandra Williamsson Zetterqvist SaSa Springer -
Anette Åström - -
Erik Åström - -
Resurs Bank Relay Men (16 anmälda)
Namn Klubb/Org Lagnamn
Lars Andersson - Lanson
Joel Cassel - TEAM HJAPPA
Berne Ekvall - Vuxenminnen
Hannes Granat - TEAM HJAPPA
Björn Helgesson - Kyndies farsor
Lars Holmström - Vuxenminnen
Kalle Jonasson - Kyndies farsor
Johan Klintberg - Vuxenminnen
Kent Landin - Lanson
Markus Landin - Lanson
Per Liljekvist IS GÖTA TEAM HJAPPA
John Mogensen - Vuxenminnen
Lars Persson - Lanson
Emil Schön - Kyndies farsor
Oscar Schön - Kyndies farsor
Per-Anders Söderqvist - TEAM HJAPPA
Resurs Bank Relay Women (20 anmälda)
Namn Klubb/Org Lagnamn
Ida Ahlborn - Jaget
Anna Axén - Champagne ladies OG
Viveca Bertilsson - Jaget
Sandra Boberg - Coolrunners
Hanna Cronström - Coolrunners
Anna Dahl - Jaget
Christina Engblom - Team Christina
Stina Engler - Team Christina
Elinor franchetti - Coolrunners
Anna Hallqvist Gedda - Champagne ladies OG
Malin Ingelstam - Champagne ladies OG
Mirjam Luc - Team Christina
Carina Nilsson - Champagne ladies
Jessica Norrbom - Team Christina
Ulrika Persson - Champagne ladies OG
Lotta Rosenflykt - Champagne ladies
Carina Siversson - Jaget
Charlotte Sjunesson - Coolrunners
Helene Söderberg - Champagne ladies
Eva Öhman - Champagne ladies
Resurs Bank Relay Mix (20 anmälda)
Namn Klubb/Org Lagnamn
Cecilia Allder - Lag Borg/Allder
Janice Appleton - Team run for fun
Bengt Borg - Lag Borg/Allder
Inga-Britt Borg - Lag Borg/Allder
Tomas Borg - Lag Borg/Allder
Filip Carlsson Is Göta Götas Framtid
Mark Cummings - Team run for fun
Susan Cummings - Team run for fun
Dennis Ernst - Ernstarna
Emma Ernst - Ernstarna
Sofie Ernst - Ernstarna
Björn Ernst - Ernstarna
Johanna Hofvendahl Is Göta Götas Framtid
Eva Jansson - Team run for fun
Johan Jönsson - Sola
Cecilia Lundgren - Sola
Christos Makropoulis - Sola
Filip Malmros Is Göta Götas Framtid
Hollie Parker Is Göta Götas Framtid
Karin Plato - Sola
Resurs Bank Relay Company (8 anmälda)
Namn Klubb/Org Lagnamn
Tobias Ask - Veidekke Maria Station
Stefan Jönsson - Veidekke Maria Station
P-O Kamlund Filborna Arena Filborna Arena Vikings
P-O Kamlund Filborna Arena Filborna Arena Vikings
André Mollestam Filborna Arena Filborna Arena Vikings
André Mollestam Filborna Arena Filborna Arena Vikings
Jennie Nermyr - Veidekke Maria Station
Niklas Svensson - Veidekke Maria Station
Dole Kids Run 650m (3 anmälda)
Namn Klubb/Org Lagnamn
Agnes Alnervik - -
Astrid Nilsson - -
Karl Nilsson - -
Dole Kids Run 1600m (2 anmälda)
Namn Klubb/Org Lagnamn
Amelia Binnelid - -
Milton Binnelid - -
Halvmarathon (103 anmälda)
Namn Klubb/Org Lagnamn
loubna Ait Bouziaren Langgarverne -
Kristina Almström - -
Sara Amedro - -
Fredrik Andersson - -
Markus Andersson - -
Pierre Andreasson Runners club Helsingborg -
Fredrik Aplander IS Göta -
Sofi Arvanitis - -
Daniel Atterling - -
Jens Barkentin - -
Pär Bengtsson Kvidinge runners -
Niklas Billing Runners Club -
Amanda Bjertner - -
Camilla Bjuvstrand Svab - -
Sebastian Björkemar - -
Anna Bofeldt Bofeldt fd Ulinder -
Sara Bonde -
Eric Borg - -
Felicia Brobeck - -
Patricia Brobeck - -
Mireille Broberg - -
Diana Broman IS Skanne -
Ingela Bromée - -
Magnus Brostedt Linköping -
Rickard Cedervall Örkelljunga FK -
Christian Christensen - -
Fredrik Dahlberg - -
Lotte Dollas Dansk halvmarathon klub/ KF runners -
Linda Edh Lindas Livsstil -
Camilla Edvinsson Runners Club -
Roger Ekdahl - -
Katarina Ekstrand Runners Club -
Frida Eliasson Team Snigel -
Mihaela Enache Brostedt Linköping -
Tina Ericson - -
Eva Eriksson - -
Linda Eriksson - -
Jonathan Falgren - -
Mattias Fineman IS GÖTA -
Jennie Glantz Hult - -
Leif Grönqvist IS Göta / TIBCO Spotfire -
Andréas Hall - -
Fredrik Hallengren - -
Johan Hedlund Brandkårens Idrottsklubb RSNV -
Jennifer Hiemer - -
Cecilia Holmgren Runners club -
Gunilla Holmgren Töreboda -
Erik Ivarsson Humlesjö Löparklubb -
Billy Jensen Lonesome runners -
Martina Jensen Lonesome runners -
Tommy Jensen - -
Oskar Johansson Ringstorphill Runners -
Ulf Jönsson - -
Pia Kaltenbrunn TV Memmingen -
Katarina Kihlberg - -
Ole Korsholm - -
Ayla Krso - -
Ann-Marie Larsson Lonesome runners -
Johanna Larsson Lonesome runners -
Mattias Larsson - -
Ingrid Lekander - -
Peter Linde - -
Evelina Ljung - -
Patrik Loman - -
Jesper Magnusson - -
Anna Meijer - -
Hanna Morlin - -
Andreas Moshovitis - -
Annika Nilsson Kustjoggarna -
Eva Nilsson - -
Ulrika Nilsson - -
Olle Nordsjö - -
Therese Norrman Persson - -
Peter Nymark - -
Åsa Nyvall - -
Jessica Odefjärd Magnusson - -
Daniel Ohlin IS Göta -
Ulf Olsson Markaryd -
Veronika Palmertz IS GÖTA -
Britt Persson - -
Caroline Persson Pacer -
Theresa Persson - -
Simon Randahl - -
Josefine Römert Nockmar - -
Marcus Sjöberg - -
Jim Sjöberg Ringstorphill Runners -
Kenneth Sjönor - -
Emma Skogberg Långström -
Pelle Skogberg Långaström -
Thomas Stuxgren - -
Björn Svensson - -
Kent Svensson - -
Mikael Svensson - -
Anna Syde Hamnens löparklubb -
Karolina Tjernberg IS Göta -
luca tugnolo - -
Sara Tuovila-Larsson Team Snigel -
Björn Uggla - -
Hannah Wagner - -
Marcus Watz - -
Marcus Wehlin Runners Club -
Carl-Johan Widén - -
Petter Wåhlin - -