Anmälningslista Musselloppet 2018

Klasser (klicka för att visa anmälda)

Män Elit 10 km (12 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Breno Barros 191 -
Victor Dahlgren 136 Brattås CK
Fredrik Engström 158 Rustans if
Olle Engström 157 Rustans if
Johan Hagberg 39 Dona Dykarklubb Lysekil
Robin Haväng Wallin 240 Uddevalla SK
Erik Karlsson 92 OK Alehof
Japhet Kipkorir 96 Hälle IF
Thomas Kyhlén 345 Hisingen
Fred Lever 42 Dona Dykarklubb Lysekil
Kent Lindgren 16 Kållered
Gunnar Olsson 56 Solvikingarna
Kvinnor Elit 10 km (6 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Jennifer Hagberg 37 Dona Dykarklubb Lysekil
Frida Michold 137 Team Forimp
Amanda Nekby 1 Runacademy IF
Ida Odelius 62 -
Maya Rehberg 247 TSV Kronshagen
ingrid spetz 71 Uddevalla SK
Män 40, 10 km (11 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Anders Byström 233 Uddevalla IS
Sava Iancovici 25 Solvikingarna
Patrick Johansson 203 IK Gauthiod
Patrik Jonasson 231 Sollefteå Skidor IF
Stefan Lagerkvist 131 Lysekils SLF
Svante Lundgren 121 Solvikingarna
Per Löwendahl 87 Göteborgs Skidklubb
Patric Oscarsson 312 -
Fredrik Pettersson 323 Lindome Outdoors
Fredrik Sonesson 296 -
Terje Størset 226 Nittedal Triatlonklubb
Kvinnor 40, 10 km (7 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Elisabeth Björk Brämberg 67 Solvikingarna
Sara Grahm 99 Bromma
Christina Grötterud 196 Stora Kornö Sportklubb
Natcha Holmqvist 46 Phuket, Thailand
Annakarin Lemon 324 Lindome
Erica Olsson 4 Tjörn
Rubi Størset 225 Nittedal Triatlonklubb
Män 50, 10 km (11 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Johan Brämberg 68 Solvikingarna
Ramon De Paz Rivera 274 Lysekils skid &löparförening
Mats Eriksson 182 Stora Kornö Sportklubb, SKSK
Per Friberg 59 Plano Running Club
Carl-Ivar Johansson 229 Uddevalla SK
Dan-Olof Johansson 123 Ok Alehof
Anders Kadmark 61 Solvikingarna
Seamus Madigan 224 Ireland
Barry McConnell 80 Wood
Antonio Rodrigues 336 Lysekils SLF
Ingemar Svensson 53 Solvikingarna
Kvinnor 50, 10 km (4 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Eva Karin Anderberg 252 Solvikingarna
Annika H Eriksson 181 Stora Kornö Sportklubb, SKSK
Katja Leibe Bergstedt 73 Solvikingarna
Sonja Roxner 20 Solvikingarna
Män 60, 10 km (10 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
jan-ove andersson 48 mariestads aif
Tommy Bäckström 19 Solvikingarna
Bonny Emilsson 315 Lysekil
Morgan Fält 21 Hsb
Anders Gezelius 24 Solvikingarna
Kjell Åke Lunneryd 27 Bollebygds if
Lasse Pursiainen 22 Lysekils SLF
Kjell Selander 75 Saik
Jan Sohlberg 86 TROLK
Jens Strömberg 194 Stora Kornö Sportklubb
Män motion, 10 km (46 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Marcus Adamsson 83 Västra Frölunda
Jan Andersson 322 Postens IF
Patric Andersson 132 Svee
Peter Andersson 23 Backwoods
Jesper Bengtsson 332 Oslo
Axel Bisschop 114 MIES
Tom Boholm 273 Mölndal
Martin Brun 30 Lysekils hockey viking
Roberto Colombo Diaz 347 Majorna Göteborg
Håkan Edqvist 303 -
Anders Eliasson 170 Navåsen FK
Sven Engström 159 Rustans if
Hugo Erenmalm 280 -
Andreas Eriksson 235 Mölndal Outdoor IF
Jens Eriksson 190 Stora Kornö Sportklubb
Håkan Fransson 26 Strömstad Löparklubb
Andreas Hambalek 7 Askums springare
Lennart Hansson 138 Pantern RC
Pavel Hoffmann 333 Oslo
Peter Hoffmann 334 Oslo
Kent Holm 128 Trollhättans IF Friidrott
Johan Holmgren 179 Landvetter
Niklas Jacobsson 271 Peters Vänner
Michael Jernstedt 251 John-John
Erik Johansson 337 Göteborg
Tore Johansson 127 Grästorp
Erik Kapturowski Nygren 8 Jordfalll
Keijo Kauranen 58 FPoIK Vänersborg
Henrik Lindahl 314 Strömstad
Henrik Lindberg 270 Peters Vänner
Emanuel Martinsson 304 Lysekils SLF
Johan Mattsson 227 Lysekil SLF
Tomas Nilsson 15 Lysekils SLF
Jonas Ohlsson 151 Linköping
Cecil Olausson 326 Köpenhamn
Jeff Olausson 335 Röset
Stefan Olsson 60 Runacademy / Hammarby Sjöstad
Rasmus Quiding 286 Hestra SSK
Niklas Rönnberg 134 Stockholm
Jens Samuelsson 341 Lysekil
Martin Sjölin 94 Space Monkeys
Reine Spetz 154 Stenungsund
Peter Svensson 269 Peters Vänner
Klas Wahlberg 254 Kungsbacka
Olof Vennergrund 107 Team Schyman, Trollhättan.
Jakob Änghede 129 FUB
Kvinnor motion, 10 km (23 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Julia Adamsson 93 Space Monkeys
Laura Adamsson 84 Västra Frölunda
Helene Bergkvam Jenssen 162 -
Cecilia Carlsson 249 -
Jenny Digneus 317 Lysekils SLF
Kristine Elfström 101 Lysekils SLF
Elsa Erenmalm 281 -
Ellen Eriksson 183 Stora Kornö Sportklubb, SKSK
Linnéa Frisk 135 Vittskövle if
Jenny Hoffmann 331 Oslo
Jeanette Lindahl 313 Strömstad
Julia Lundwall 306 Lysekil
Cecilia Olausson 330 Team Kungälv IS
Sofie Olsson 111 Rågsved
Vega Osman Bisschop 113 MIES
Cecilia Rönnberg 133 Stockholm
Britt-Marie Stenseth 163 -
Maria Stenseth 164 -
Alice Strannegård 195 Stora Kornö Sportklubb
Sofia Strömberg 155 Gullmarsbadens IK
Katarina Utterström 142 Gullmarsbadens IK
MOA Vennergrund 106 Team Schyman Örebro
Ida Wolf 105 IK Granit
Män 5 km (51 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Leif Almqvist 140 Lysekilsbostäder
Tobias Andersson 308 Halmstad
Örjan Antonsson 278 Preem
Andreas Axelsson 64 Borensberg
Massimiliano Cardinale 277 Lysekils Skid & Löparförening.
Christopher Castillo 180 Göteborg
Tommy Dahlqvist 45 Göteborg
Daniel Drottz 144 Högsäter
Calle Einarsson 302 Lysekils SLF
Julian Eliasson 283 IK Granit
Erik Emanuelsson 198 Östersidans LK
daniel fredriksson 197 Frölunda OL
Julian Gallego 204 Kristineberg
Mats Hagberg 41 Dona Dykarklubb Lysekil
Niclas Halmsjö 346 Preem
Tony Hjelm 232 -
Ulf Holgersson 320 -
Magnus Ilebrekke 90 -
Åke Jansson 228 Flatön
Alv Jensen 29 Lysekil
Bjarne Karlsson 237 Sotenäs judoklubb
Robert Karlsson 272 Peters Vänner
Tony Karlsson 43 Uddevalla
Johan Larsson 126 AB Backa Elservice
David Licata 54 FUB
Josef Licata 55 FUB
Anders Lindén 265 Fiskebäckskil
Daniel Ljungberg 218 Brastad
Villiam Lundgren 166 Torslanda
Gaute Løvlien 77 Bø IL
Anders Magnusson 173 IF Hagen FIK
Juha Martikainen 36 Angered Boxing Club
Peter Nilsson 47 IK Granit
Jakob Nortoft 167 Petter LK
Gabriel Ohlsson 150 Linköping
Zebulon Ohlsson 149 Linköping
Kent Persson 66 Göteborg
Björn Petersson 5 Uddevalla
Christian Qvillberg 141 Lysekils Skid & Löparförening
Nazir Rezai 261 Lysekils SLF
Martin Rödström 241 Lysekils SLF
Gustav Sandberg 328 Ekängens IF Linköping
Eric Siesing 187 Onsjö Golfklubb
Per Tillenius 215 Sävedalen
Bo Valpeters 40 Dona Dykarklubb Lysekil
Stefan Wedham 210 Göteborg
Patrik Widerstrand 177 Lysekils skid & löparförening
Tomas Vångell 82 Linköping
Claes Ydergren 63 Lysekils SLF
Erik Zsiga 169 Halmstad BK
Karl Öblad 100 Majornas löparklubb
Kvinnor 5 km (55 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Nadja Almqvist-Ljungberg 217 Brastad
Anna Bengtsson 12 Uddevalla
Sara Bengtsson 14 Ljungskile
Margareta Blomquist 188 Frölunda OL
Emma Carlsson 230 Sköllungen IF
Kerstin Carlsson 299 Jung
Larson Church 175 USA
Samantha Church 176 USA
Monica Drottz 143 Högsäter
Emelie Emanuelsson 199 Stukad Ankel LK
Hanna Fallenius 307 SK Neptun
Mia Fallenius 282 Värnamo IF
Katarina Fornell Fagerström 119 -
Ellen Forsgren 165 FORSA OK
Jenny Frej Fahleryd 28 -
Cathrine Gatzinsky 124 Lahälla
Madeleine Gädda 160 -
Maria Hakkarainen 193 Smålandsstenar Motorklubb
magdalena hermansson 6
Emelie Hermansson 13 Uddevalla
Anna-Lena Holgersson 319 -
Mathilde Ilebrekke 76 Sandefjord/Bø IL
Cornelia Joängen 168 Petter LK
Malou Kantus 266 Stockholm
Kerstin Kilborn 35 Stångenäs AIS
Nina Kingstad 250 Lysekils SLF
Karin Lagerqvist 153 Linköping
Nancy Larson Church 174 USA
Julia Lever 38 Dona Dykarklubb Lysekil
Cecilia Lindberg 268 Peters Vänner
Ulla Littenheim 236 Uddevalla IS
Linda Lundqvist 33 Torna Hällestad
Agneta Lönestam Ohlsson 148 Linköping
Karin Magnusson 171 IF Hagen FIK
Klara Magnusson 172 IF Hagen FIK
Karin Meuller 34 Mölndal
Åsa Olbing 112 Lidingö
Linda Persson 70 Göteborg
Lisette Pierrou 246
Helene Qvarnemark 300 Jung
Helen Qvillberg 285 Lysekils SLF
Catarina Ross 152 Lysekils kommun
Åsa Sandberg 327 Ekängens IF Linköping
Anna Siesing 186 Onsjö Golfklubb
Sofie Stenseth 161 -
Malin Strömberg 89 Flatön
Karin Svensson 267 Peters Vänner
Charlotta Utterström 139 Gullmarsbadens IK
Birgitta Wallberg 74 FPoIK Vänersborg
Sofia Wedham 209 Göteborg
Lena Widerstrand 178 Lysekils skid & löparförening
Carolina Wrangmo 316 Herrljunga
Emelie Wrangmo 309 Herrljunga
Fredrika Vångell 65 Borensberg
Pia Vångell 81 Linköping
Pojkar 17 år, 5 km (3 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Linus Boström 78 Ok Alehof
Noel Karlsson 238 Sotenäs judoklubb
Melker Tillenius 214 Sävedalens AIK
Flickor 17 år, 5 km (5 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Linnéa Andersson 115 Lysekils SLF
Yazmine Braun-Loren 57 GKSS
Mathilda Eklund 18 Enebybergs if
Agnes Malm 248 Lysekil SLF
Elin Strömberg 156 Gullmarsbadens IK
Pojkar 15 år, 5 km (8 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Harry Bisschop 253 IFK Kungälv
Lucas Boström 79 Ok Alehof
Axel Johansson 205 Hälle IF
Melvin Karlsson 239 Sotenäs judoklubb
Jonas Magnusson 206 Hälle IF
Viktor Rödström 242 Stångenäs AIS
Hugo Sandberg 329 Ekängens IF Linköping
Gustav Wedham 212 Göteborg
Flickor 15 år, 5 km (4 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Elsa Einarsson 301 Lysekils SLF
Hanna Lagerkvist 130 Lysekils SLF
Alma Svantesson 122 Mölndals AIK
Johanna Wedham 211 Göteborg
Pojkar 13 år, 3 km (8 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Hampus Eklund 17 Enebybergs if
Benjamin Grahm 98 Bromma IF
Lucas Halmsjö 245 LAIK
Laban Kanmert 295 Backatorp IF
Jimmy Nord 44 Hemsjö IF
Noah Staaf 85 Lindome
Timmy Westerlund Blom 31 Uddevalla
Elliot Winell 343 Linköping
Flickor 13 år, 3 km (12 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Sofie Bernhardsson 207 Hälle IF
Elsa Drottz 145 Högsäter
Alice Hakkarainen 192 Smålandsstenar Motorklubb
Denica Hedberg 234 Väsby IBK
Sara Nilsson 321 Tyresö Stockholm
Ebba Nordenfelt 262 IFK Skoghall Damfotboll
Lova Nordenfelt 260 Sk Neptun
Leia Nublom 297 Lysekil
Ella Pålsson 110 Trollhättans BoIS
Vilma Strömgren 104 Lysekils HK
Vanja Sund 288 Uppsala
Alice Wikström 72 Stångenäs AIS
Pojkar 11 år, 3 km (10 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Morris Back 292 -
Emil Carlen 256 Härryda HC 07
Axel Custhag 2 Lysekil
Alfred Drottz 146 Högsäter
Joel Johannsen 259 Gullmarens Judo
Elias Mattsson 276 Lerum
Hugo Nielsén 275 MIK
Oskar Rödström 243 Stångenäs AIS
Malte Sundström 289 Umeå
Simon Wikström 9 -
Flickor 11 år, 3 km (8 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Hedda Ahlqvist Hård 290 Årsta AIK Handboll
Moa Enander 222 Hälle IF
Molly Halmsjö 244 Lysekils SLF
Isolde Ljungberg 219 Lysekils gymnastikförening
Vendela Orreving 325 Borås
Ester Strand 97 Hälle IF
Majken Söderlund Larsson 50 Stenungsund Friidrott
Elsa Wikström 51 Stångenäs AIS
Pojkar 9 år 1,3 km (32 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Elton Back 291 -
Martin Berge 91 -
Ruben Berlin 201 Göteborg
Theo Bråten 116 Stångenäs AIS
Tim Bråten 117 Stångenäs AIS
Felix Buller 348 Lysekil
Love Carlen 257 Härryda HC 10
Wilmer Classon 318 Nossebro IF
Oliver Elfström 103 Lysekils SLF
Fredrik Fagerström 120 Göteborg
Walter Gatzinsky 125 Lahälla
Tor Hellby 342 Lysekil
Elton Johansson 223 Sävedalens AIK
Theodor Johansson 202 IK Gauthiod
Albin Järphag 189 LAIK
Albin Kanmert 294 Backatorp IF
Milton Karlsson 340 Lysekils AIK
Melvin Kristoffersson 338 -
Amandus Lundgren 279 Torslanda
Hampus Löfgren 349 Stångenäs AIS
Ludvig Löwendahl 88 Pixbo TK
Christian Mattsson 118 Stångenäs AIS
Ville Nilsson 255 Gåseberg
Casper Nyblom 298 Lysekil
Anton Pålsson 109 Trollhättans IF
Oliver Schlyter 95 Kungsbacka
Marc Siesing 185 Onsjö Golfklubb
Eric Siesing 184 Onsjö Golfklubb
Pontus Skoglund 263 Stångenäs AIS
Melker Sundström 287 Umeå
Albin Wikström 11 -
Lucas Wikström 10 -
Flickor 9 år 1,3 km (24 anmälda)
Namn Startnummer Förening/Företag/Ort
Alva Custhag 3 Lysekil
Alma Drottz 147 Högsäter
Ellie Elfström 102 Lysekils SLF
Elvira Eriksson 216 -
Sofie Eriksson 311 Östersund
Ebba Govik 305 Lysekil
Judy Green 310 Bengtsfors
Denise Johannsen 258 Lysekils GF
Victoria Karlsson 69 Björkfors Goif/ Rimforsa
Elvira Kristoffersson 339 -
Nicella Ljungberg 220 Lysekils Simsällskap
Shelby Ljungberg 221 Lysekils gymnastikförening
Linnea Löfgren 350 Stångenäs AIS
Tilda Petersson 200 Rättvik
Julie Qvillberg 284 Lysekils SLF
Elin Skoglund 264 Lysekils HK
Hanna Strand 208 Hälle IF
Ruth Strand 108 IK Granit
Marika Söderlund Larsson 49 Stenungund Friidrott
Meja Wallin 293 Lysekil
Klara Wedham 213 Göteborg
Miranda Westerlund Blom 32 Uddevalla
Elin Wikström 52 Stångenäs AIS
Nike Winell 344 Linköping