Män Elit 10 km (18 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Adam Arvidsson | IFK Emtunga |
Breno Barros | Hälle If |
Jonas Bergström | RunAcademy IF |
Samuel Fitsumbrhan | Hälle IF |
Peter Gross | Strömstad LK |
Filip Gunnarsson | Uddevalla SK |
Johan Hagberg | Dona Dykarklubb, Lysekil |
Simon Horkeby | Mölndal Outdoor |
Anders Kadmark | Solvikingarna |
Pontus Karlström | Sävedalens AIK |
Bojan Kukricar | Lysekil |
Richard Larsson | Word of Faith |
Jim Lee | IK Granit |
Fred Lever | Dona Dykarklubb, Lysekil |
Kent Lindgren | Kållered |
Johan Mattsson | Lysekils SLF |
Joachim Persson | Solvikingarna |
Ingemar Svensson | Solvikingarna |
Kvinnor Elit 10 km (4 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Anna Franklin | Majornas IK |
Karin Gustafsson | Team Kungälv |
Jennifer Hagberg | Dona Dykarklubb, Lysekil |
Sara Trané | Ssideline City |
Män 40, 10 km (8 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Patric Andersson | Svee |
David Dahllöf | Alingsås |
David Jaldemark | Habo |
Nhi Ly | Mölndal |
Per Löwendahl | Göteborgs Skidklubb |
Niklas Sjölin | Lysekils skid och löpar klubb |
Jens Wretling | Kopenga Runners |
Johannes Öhlin | Solvikingarna |
Kvinnor 40, 10 km (8 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Linda Andren | Partille |
Anette Flodstrand | Väjern |
Malin Johansson | Oskarshamn |
Anna Licht | Solvikingarna |
Erica Olsson | Tjörn |
Lisa Persson | Solvikingarna |
Anna Pontén | - |
Jennie Thor | Kungälv |
Män 50, 10 km (17 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Kenneth Alexandersson | Öckerö |
Bengt-Åke Andersson | Solvikingarna |
Per-Olov Andersson | Västerås |
Ramon De Paz Rivera | Lysekilslöparförening |
Magnus Engström | Fredrikshofs FIF |
Per Friberg | - |
Frode Georgsen | Rådtassene |
Fredrik Heyman | Mölnlycke |
Dan-Åke Johansson | Trollhättans IF Friidrott |
Leif Johansson | Strömstad Löparklubb |
Jörgen Krook | Friskis och Svettis Vänersborg |
Christer Lindgren | Trollhättans IF Friidrott |
Svante Lundgren | Solvikingarna |
Arne Petter Omholt | - |
Peter Sanglert | Team Helena |
Patrik Sannerholm | Lindome |
Sten Thunberg | Solvikingarna |
Kvinnor 50, 10 km (5 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Annika H Eriksson | Stora Kornö Sportklubb, SKSK |
Katja Leibe Bergstedt | Solvikingarna |
Cristine Lysell | Kongahälla AIK |
Sonja Roxner | Solvikingarna |
ingrid spetz | uddevalla SK |
Män 60, 10 km (11 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
jan-ove Andersson | Mariestads AIF |
Tommy Bäckström | Solvikingarna |
Anders Eliasson | Navåsens FK |
Anders Gezelius | Solvikingarna |
Kent Gustafsson | Klj mek |
Carl-Ivar Johansson | Uddevalla SK |
Lasse Pursiainen | LYSEKIL SKID & LÖPARFÖRENING |
kjell selander | Höganäs Friidrott |
Jan Sohlberg | TROLK |
Jens Strömberg | Stora Kornö Sportklubb |
Per Strömberg | Trollhättans IF Friidrott |
Kvinnor 60, 10 km (2 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Gunilla Andersson | Västerås |
Kristina Blomberg | Uddevalla |
Män motion, 10 km (72 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
jan andersson | - |
Erik Augustsson | Ytterby |
Jesper Bengtsson | Göteborg |
Joakim Berlin | Göteborg |
Martin Brun | Lysekils Hockey Viking |
Joakim Brättemark | Sjöllungen Run Club |
Pontus Byberg | Magra IS |
Lars Carlstein | - |
Tommy Dahlqvist | Goteborg |
Håkan Edqvist | Göteborg |
Kristoffer Edshage | Centrum OK |
Sebastian Elgström | Helsingborg |
Ingemar Engström | Bishops Arms Fan Club |
Jens Eriksson Wibring | Stora Kornö Sportklubb |
Oscar Evensen | Team Varvet |
Victor Flingmark | Uddevalla OK |
Håkan Fransson | Strömstad Löparklubb |
Martin Frölander | Skaftö |
Morgan Fält | Hsb |
Nippe Fästader | Peters vänner |
Per Grytter | Solvikinkgarna |
Herbert Gutierrez | Göteborg |
Martin Haegeland | Lysekil |
Rhyss Harvey | Kungsbacka |
Fredrik Hellman | Norra Grundsund |
Marcus Hoffmann | Kungsbacka Ultra |
Pavel Hoffmann | Oslo |
Peter Hoffmann | Oslo |
Kent Holm | Trollhättans IF Fridrott |
Robert Hultgren | - |
Mikko Härmä | - |
Patrik Jatko | Gällivare LF |
tore johansson | ik gauthiod |
Dan-Olof Johansson | Ok Alehof |
Joakim Karlsson | Snärsbo |
Keijo Kauranen | FPoIK Vänersborg |
David Larsson | Jordbro |
Hans Larsson | - |
Per Lidefelt | Trelleborgs Kiropraktorklinik AB |
Fredrik Liewendahl | Lysekil |
Henrik Lindberg | Peters vänner |
Anders Lindquist | Vellinge |
Thomas Lundström | Köping |
Kjell-Åke Lunneryd | Bollebygds if |
Antonio Morais Morais | Göteborg |
Viktor Möllborg | - |
Mikael Nilsson | Hemicon AB |
Farzad Pakzad | Solvikingarna |
Adam Persson | Lund |
Christian Qvillberg | Lysekils Skid & Löparförening |
Antonio Rodrigues | Lysekils Skid & Löparförening |
Johan Sandborn | Huskvarna |
Fredrik Sandinge | Mölndal |
Fredrik Sandmer | Sok Knallen |
Fredrik Schröder | Peters vänner |
Albin Sjöstrand | - |
Viggo Stenvard | SOK Knallen |
Rimvydas Sulinskas | Rimvydas Byggservice AB |
Patrick Svensson | Göteborg |
Peter Svensson | Peters vänner |
Axel Thorén | Mölnlycke |
Stefan Thornberg | - |
Ola Tiverman | Peters vänner |
Fredrik Utterström | Gullmarsbaden IK |
Klas Wahlberg | Kungsbacka |
Joel Wallin | Lonesome runners |
Mats Wickholm | IF Spartacus |
Christian Wincrantz | - |
Daniel Yarnold | Lysekil SLF |
Christian Åhsberg | - |
Jakob Änghede | FUB Lysekil |
Andreas Österlund | Falun |
Kvinnor motion, 10 km (46 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Anneli Boman | Kungsbacka Ultra |
Therese Bremertz | Göteborg |
Cecilia Carlsson | - |
Sara Carlstein | - |
Elin Kjærstad Evensen | - |
Anna Funkqvist | Göteborg |
Cecilia Fyrk | - |
christina grötterud | Stora Kornö SportKlubb, SKSK |
Madeleine Gädda | - |
Veronica Haegeland | Lysekil |
Lena Hagelqvist | Trelleborgs Kiropraktorklinik AB |
Lotta Hammarstrand | Peters Vänner |
Elin Henriksson | Linköpings Löparklubb |
Malin Hoffmann | Oslo |
Vilde Hoffmann | Oslo |
Pernilla Högberg | - |
Kristine Karlstad Elfström | Lysekils skid och löparförening |
Magdalena Krondahl | Team Bunkern |
Ira Kruskopf | - |
Marie-Louise Kärrbrink | Solvikingarna |
Anneli Larsson | - |
Ranja Lind | Team Rallis |
Sara Lindquist | Vellinge |
Klara Lundkvist | - |
Alice Nedar | Team Rallis |
Amanda Nilsson | Axa sportsclub |
Eva Nilsson | - |
Helén Nilsson | Hemicon AB |
Clara Nilsson Moseby | - |
Marie Orreving | - |
Helena Rydén | Jonsered |
Anna Samuelsson | - |
Anna Sandborn | Huskvarna |
Linda Segerfelt | - |
Eline Skard | - |
Gunilla Solgevik | SAS Arlanda |
Sofia Strömberg | Gullmarsbadens IK |
Hanna Törnqvist | Åkersberga Triathlonförening |
Katarina Utterström | Gullmarsbadens IK |
Carolin Voigt | - |
Sandra Wessman | - |
Katja Weyhing | Trollhättan |
Annika Wilen | - |
Ingrid Wilen | - |
Ida Wolf | IK Granit |
Johanna Åsengård | Dvärsätt |
Män 5 km (50 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Martin Almgre | - |
Viktor Andersson | IK Granit |
Örjan Antonsson | MBK |
Olof Arvidsson | - |
Fredrik Berner | Pinneberget Sportsclub |
Christer Carlsson | Peters vänner |
Calle Einarsson | Lysekils SLF |
Bonny Emilsson | Lysekil |
Mats Eriksson | Stora kornö |
Carl Fagerberg | Pinneberget Sportsclub |
Per Øyvind Fange | - |
Ove Flodstrand | FUB klass 32 |
Tommy Fredriksson | Vänersborg |
Erik Frösdal | Pinneberget Sportsclub |
Olof Frösdal | Handelsbanken IF |
PeO Gustafsson | Holländaröd |
Tommy Gustafsson | Amerka Resenärerna |
Mats Hagberg | Dona Dykarklubb, Lysekil |
Kristian Hagset | Peters vänner |
Fredrik Halldin | Torslanda |
Tony Hjelm | - |
Lukas Hjelm | Vänersborg |
Alv Jensen | Aktiva Seniorer i Lysekil |
Anders Johansson | Brastad |
Robert Karlsson | Peters vänner |
Noel Karlsson | Sotenäsjudo |
Stefan Kling | Lysekil |
Henrik Lagergren | Göteborg |
Johan Larsson | AB Backa Elservice |
Johan Larsson | AB Backa Elservice |
Rickard Larsson | Solvikingarna |
Daniel Ljungberg | Brastad |
Anders Mellgren | Stångenäs AIS |
Tobias Nielsén | Mälarhöjdens IK |
Peter Nilsson | IK Granit |
Tommy Olausson | Strömstad |
Gustav Persson | Majorna |
Magnus Petersson | ALINGSÅS |
Nazir Rezai | LYSEKILs SLF |
Alexander Sandström | Trollhättans IF Friidrott |
Merhawi Seifu | Hälle IF |
Fredrik Sellberg | Karlstad |
Calle Svensson | - |
Anders Thulin | Kungälvs OK |
Mats Thulin | Västerås SOK |
Andreas Upper | Göteborg |
Bo Valpeters | Dona Dykarklubb, Lysekil |
William Wickholm | KFUM Örebro |
Erling Wiig | Holmen |
Claes Ydergren | Lysekils SLF |
Kvinnor 5 km (61 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Isabell Alfredsson | Kungshamn |
Nadja Almqvist-Ljungberg | Lysekils gymnastikförening |
Marie Andersson | ALINGSÅS |
Rebecka Andersson | Strömstad LK |
Irma Andren | Partille |
Pia Asplund | - |
Jenny Baaz | Majorna |
Christin Berglund | Vänersborg |
Jessica Berner | Pinneberget Sportsclub |
Johanna Berner | Pinneberget Sportsclub |
Victoria Björkenstam | - |
Rebecka Bujdosa | Alingsås |
Helena Callert | Lerum |
Emelie Carlsson | - |
Kerstin Carlsson | Jung |
Lena Ekberg | Kungälv |
Sara Ferling Constant | Färgelanda |
Lovis Flodstrand | FUB. Klass32 |
Jenny Frej Fahleryd | - |
Ida Gabrielsson | LHK Lysekil |
Clara Granlund | Peters vänner |
Michaela Granlund | Peters vänner |
Jeanette Grindvold | - |
Martina Harvey | Kungsbacka |
Therese Hernvall | - |
Camilla Heyman | Mölnlycke |
Andrea Horvei | Oslo |
Erika Johansson | - |
Eva Josefsson | - |
Ingmarie Karlsson | - |
Kerstin Kilborn | Stångenäs AIS |
Cecilia Lindberg | Peters Vänner |
Ulla Littenheim | Uddevalla IS |
Lillemor Mattsson | Lysekils Skid &Löparförening |
Maria Nejdesjö | - |
Marie Nicklasson | Lysekils SLF |
Anna Niklasson | Grebbestad |
Angelica O. Alfredsson | Hunnebostrand |
Eva Ode | Västerås SOK |
Linda Pettersson | - |
Lisette Pierrou | - |
Malin Quist | - |
Helen Qvillberg | Lysekils Skid & Löparförening |
Sara Reesalu Borgersen | Lerum |
Siri Rostoft | IL BUL, Oslo |
Malin Sellberg | Karlstad |
Anna Siesing | ONSJÖ GOLFKLUBB |
MEGEVAND Stéphanie | - |
Maria Svensson | Klj mek |
Gloria Thoumy | - |
Monica Torsteinsen | Lysekil |
Mia Troedsson Thulin | Kungälvs OK |
Charlotta Utterström | Gullmarsbaden IK |
Sara Wahlberg | Kungsbacka |
Rhian Waller | The Loven Centre Tjarno |
Vera Wejner | Stora Kornö |
Lena Widerstrand | Gullmarsvik |
Synnøve Wiig | Holmen |
Christel Winell | - |
Anna Ögren | - |
Anna Öhman | AB Backa Elservice |
Pojkar 17 år, 5 km (3 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Oscar Granlund | Peters vänner |
Viktor Johansson | Trollhättans IF Friidrott |
Emil Rostoft | IL Koll, Oslo |
Flickor 17 år, 5 km (4 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Elvira Karlsson | Peters vänner |
Elin Strömberg | Gullmarsbadens IK |
Hanna Svensson | Peters vänner |
Tilda Thulin | Kungälvs OK |
Pojkar 15 år, 5 km (12 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Olle Ackebjer | IFK Göteborg Friidrott |
Viktor Bjerdén | Lysekil |
Eskil Christborn | Grundsunds IF |
Hugo Halldin | Torslanda |
Albin Heyman | Mölnlycke IF |
Hugo Jernberg | Lysekil |
Melvin Karlsson | Sotenäsjudo |
Jesper Lantz | - |
Ludvig Larsson | Bokenäs IF |
ERIC SIESING | ONSJÖ GOLFKLUBB |
Alexander Thulin | Västerås SOK |
Elliot Winell | - |
Flickor 15 år, 5 km (6 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Elsa Einarsson | Lysekils SLF |
Rebecca Forsberg | Falköpings AIK |
Whilma Olsson | Borås |
Ella Pålsson | Trollhättans BoIS |
Telma Rostoft | IL Koll, Oslo |
Agnes Thulin | Kungälvs OK |
Pojkar 13 år, 3 km (5 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Filip Ackebjer | IFK Göteborg Friidrott |
Alfred Adler Dahlin | Stockholm baseball |
Oliver Kjellberg | Stora Höga |
Viktor Nilsson | Lysekils SLF |
Nils Pihlblad | Mölndal |
Flickor 13 år, 3 km (13 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Leia Almgren | - |
Malva Arvidsson | Brattås CK |
Emma Backman | Lysekil |
Julia Gunnarsson Tjäderhane | - |
Ella Jansson | Tidaholms SOK Sisu |
Nova Kjellberg | Stora Höga |
Judith Nielsén | Mälarhöjdens IK |
Emma Pontén | - |
Lilly Steere | Ödeborg |
Ester Strand | Hälle IF |
Majken Söderlund Larsson | Stenungsund Friidrott |
Vilma Thulin | Västerås SOK |
Alice Wikström | Stångenäs AIS |
Pojkar 11 år, 3 km (17 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Loke Almgren | - |
Anton Arvidsson | Brattås CK |
Elton Back | - |
Morris Back | - |
Theo Bråten | STÅNGENÄS AIS |
Fredrik Fagerström | Eriksbergs IF |
Viktor Jernberg | Hälle IF |
Joel Johannsen | Gullmarens judo |
Herman Johansson | IK Oskarshamn |
Ludvig Löwendahl | Ok Landehof |
Hugo Nielsén | Mälarhöjdens IK |
Ville Nilsson | - |
Oliver Pontén | - |
Anton Pålsson | Trollhättans BoIS |
Vilmer Sandinge | Fässberg IF, Mölndal |
Oliver Schlyter | Kungsbacka |
Alexander Steere | Ödeborg |
Flickor 11 år, 3 km (8 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Hedda Ahlqvist Hård | Hammarbygymnasterna |
Nathalie Gunnarsson | Lysekil/Göteborg |
Alicia Hoffmann | Kungsbacka Ultra |
Olivia Hoffmann | - |
Leia Nyblom | Lysekil |
Hanna Strand | Hälle IF |
Elin Wikström | Stångenäs AIS |
Elsa Wikström | Stångenäs AIS |
Pojkar 9 år 1,3 km (16 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Ivar Adler Dahlin | Skogsluffarnas OK |
Albert Andrén | Partille |
Leander Beste | Lahälla |
Tim Bråten | STÅNGENÄS AIS |
Wilmer Classon | Nossebro IF |
Oliver Elfström | Lysekils skid och löparförening |
Darin Fjellsson | Lysekil |
Albin Järphag | - |
Oskar Kvarnros | Stångenäs Ais |
Arvid Kyhlén | Önnered |
Gustav Kyhlén | Önnered |
Adam Nordlander | Stångenäs AIS |
Casper Nyblom | Lysekil |
Agathon Roumbanis | Sundbybergs IK |
MARC SIESING | ONSJÖ GOLFKLUBB |
Leon Tordenvik | Stenugsund FI |
Flickor 9 år 1,3 km (13 anmälda) | |
---|---|
Namn | Förening/Företag/Ort |
Ellie Elfström | Lysekils skid och löparförening |
Ebba Govik | Lysekil |
Denise Johannsen | Lysekils gymnastikföreing |
Maja Licht | Mölndal |
Shelby Ljungberg | Lysekils SLF |
Tilda Nilsson | - |
Tilda Petersson | Rättvik |
Ella Pihlblad | Mölndal |
Lydia Strand | IK Granit |
Ruth Strand | IK Granit |
Klara Wahlberg | Kungsbacka |
Meja Wallin | Lysekils skid och löparförening |
Nike Winell | - |