Anmälningslista Nyårsloppet 2018

Klasser (klicka för att visa anmälda)

Pojkar f 03 eller senare (11 anmälda)
Namn Förening/Ort
Melker Burling Fredrikshof SOK
Lowe Eriksson Vallentuna FK
Paul Frayon Täby IS
Noa Gustavsson Spårvägens FK
Jonatan Lamy Spårvägens FK
Vincent Larson IFK Stocksund
Fabian Lidbaum Vallentuna FK
VIktor Nordahl -
Botvid Simonsson Sundbybergs IK
Edvard Willim Vallentuna FK
Holger Willim Vallentuna
Flickor f 03 eller senare (12 anmälda)
Namn Förening/Ort
Astrid Burling Fredrikshof SOK
Elsa EklundJarnemark Sollentuna
Julia EklundJarnemark Sollentuna
Elina Hellgren Vallentuna FK
Agnes Josefsson Vallentuna FK
Tilde Josefsson Vallentuna FK
Sabina Landström Vallentuna FK
Amanda Lostedt Vällingby
Aditi Muthusamy Dinesh Kumar VIBK
Alva Starck Steneberg -
Ingrid Vidinger Vallentuna IBK
Tyra Vidinger Vallentuna IBK
Män tävling 5km (22 anmälda)
Namn Förening/Ort
Anders Aalbu Malvik IL
Yavar Biranvand Västerås Löparklubb
Markus Bohman KFUM Örebro Friidrott
Erik Bungerfeldt Hässelby SK friidrott
Magnus Burling Fredrikshof FIF
Martin Davidson -
Simon Davidson Täby IS
Tobias Eknor Spårvägens FK
Per Eriksson Runday IF
Ulf Eriksson Huddinge AIS
Samuel Eriksson Lidbrink Spårvägens FK
Hans Gustafsson Salsa IF
Tomas Jennerstål Löparklubben Roslagen
Jonatan Lamy Spårvägens FK
Stéphane Mezie Trollhättans IF Friidrott
Dinesh Kumar Muthusamy Vallentuna
Jerry Nilsen Fredrikshofs FIF
Samuel Nilsson Täby IS
Joakim Nordahl Markim
Christoffer Olsson FK Studenterna
Fredrik Sohlberg Fredrikshofs FIF
Mattias Willim Vallentuna FK
Kvinnor tävling 5km (8 anmälda)
Namn Förening/Ort
Emelie Björklund jönsson Åkersberga
Liva Gustavsson Spårvägens FK
Dace Landström Vallentuna FK
Carolina Larson IFK Lidingö
Marianne Nordahl Markim
Anna Pawelec Keblowo / Poland
Linnea Sennström Hässelby SK
Linda Wiese Stockholm
Män 5km (27 anmälda)
Namn Förening/Ort
Dennis Bremberg Rävdun
Robin Bremberg Rävdun
Niklas Briselius Spånga
Emil Carlsson -
Emil Eldebrink
Mats Engardt Vallentuna
Christian Fredh Sthlm Grönt
Gunnar Grip Vallentuna Frridrottsklubb
Christian Hardell Bäckebo Skid och Motion
Bo Hedin Bromma
Matthias Holgersson Skavsåret
Tommy Jarnemark Sollentuna
Mats Liljegren Team Skavsåret IF
Anton Lindberg -
Åke Mellin Mimosa SS
Claes Modess Fredrikshof FIF
Charlie Nylund Rävdun
Lars Nylund Rävdun
Tom Nylund Rävdun
Håkan Pettersson Vallentuna FK
Rasmus Rosenbom Åkersberga
René Roxström Tumba
Johan Ryding-Berg Sundbyberg
Michael Sjögren Solna
Mikael Söderström Vallentuna FK
Teo Söderström Vallentuna
John Wikmans Vallentuna
Kvinnor 5km (39 anmälda)
Namn Förening/Ort
Gertie Alsenmyr Vallentuna
Elisabeth Berg Vesterlund Vallentuna
Malin Borning LG
Weronika Brzuchalska Fk Studenterna
Anna Cederstam Krantz Team Power Woman
Valencia Cederstam Krantz Terrible Tuesdays Triathlon Club
My Dahlgren Stockholm
Olga Dethlefsen Hägersten
Sandra Dybring -
Pia Ekedahl Rävdun
Anna Eklund Sollentuna
Lovisa Eldebrink -
Anns Fredriksson Uppsala
Hanna Gilpathis Vallentuna
Carina Gävstedt Rimbo IF
Katarina Hellman Orient Tours
Sofie Holmberg Tankred Trollhättans IF Friidrott
Inger Hägglund TYRESÖ
Ulrika Juvas Upplands Väsby
Annika Lindau Täby
Cecilia Lostedt Vällingby
Sara Lundblad Hässelby
Ann Malmerfelt Friskis & Svettis Stockholm
Camilla Matzon Mathisson IF Linnéa
Marita Modess Modess Fredrikshofs FIF
Anne-Lie Nilsson Sigtuna
Maria Nilsson Vallentuna
Josefine Pedersen Gustavsberg
Rebecca Rosander -
Liselott Rosenbom Åkersberga
Madeleine Sohlberg Täby IS/Sthlm Grönt
Cecilia Strandell -
Yvonne Söderberg Vallentuna
Brittis Söderlund Vallentuna
Kristin Tonnby Batmans IF
Maria Vestin Upplands Väsby
Helene Vivenius Löparklubben Roslagen
Marina Vlahovic TSM-Running
Teresa Wulff -
Män 10km (96 anmälda)
Namn Förening/Ort
Ulf Ahlin -
Mikael Altinger Club Running Sweden
Niklas Alvehed Gislaved
Martin Belak Stockholm
Pär Bergsman Hudiksvalls IF
Mattias Blomqvist Fair trade Runners
Anders Braathen
Hans Brolin Runacademy IF
Henrik Broselid Vallentuna
Ola Bryngelson Fredrikshofs FIF
Erik Calmfors Runacademy IF
Anders Carlsson Stockholm
Roger Cederberg -
Julio Chavez -
Robert Dahlberg Club Running Sweden
Edward Dai Täby
Marcus Eklund Göteborg
Ove Engman Elvans IF
Dan Eriksson Solna
Mikael Eriksson Årsta
Marcus Erkenstedt Vallentuna IF
Jesper Ersbäck Kårsta
Johan Falk FK Studenterna
Andreas Forslund Österskär
Erik Fredriksson IBM Club Sweden
Andreas Funke AirMaid
Curt Furumark Rocky Roas Runners
Jesper Gellerbrand Vallentuna
Ola Grönnesby Vällingby
Pär Gustavsson Hässelby SK
Mikael Gävstedt Rimbo IF
Torbjörn Hagelin Byggnads
Niklas Haglund BUL FRIIDRETT
Robert Hallengren Huddinge
Mattias Hansson Hässelby Sk
Philip Heilbrunn -
Isak Hellström FK Studenterna
Gustav Henriksson Täby IS
Fredrik Hoffström Fairtrade Runners
Anders Holmqvist Enebyberg
Måns Höiom Väsby SS Triathlon
Bengt Isgård IF Linnéa
Magnus Jedar Åkers if
Jens Jonsson FK Studenterna
Peter Jonsson Lonesome Runners
Mattias Krantz Terrible Tuesdays Triathlon Club
Carl Johan Lagercrantz Täby
Daniel Larsson Byggnads
Mats Liljegren Team Skavsåret IF
Tomasz Luczynski Warszawa, Polen
Victor Luque PERU runners
Eric Lyngéus Huddinge
Harald Lööf Högby IF
Thomas Madesten Stockholm
Fredrik Marklund Älvsjö
Christopher Murray Solna
willy nilsson åkersberga
Claes Nilsson Bergshamra södra
Jonas Nilsson Team Siri Sweden
Nicklas Nilsson Sigtuna
Stefan Nilsson Vallentuna FK
Kristian Nordefors Danderyd
Jonas Nordquist Täby
Christoffer Norrman Vi som springer med Birgitta!
Daniel Nutley -
Thomas Nygårds Åkersberga
Jesus Orrego PERU runners
Pedro Orrego PERU runners
Kenny Oscarsson Vallentuna
Giuseppe Pampanini Italy
Göran Pettersson Uddevalla IS
Björn Porserud Runacademy IF
Adrian Rodriguez Santander (Spanien)
Henric Rothen Västbo Eldstäder & murning AB
Jens Rönström Telge FF
Payam Sabouri -
Jonas Sandberg Team skavsåret if Järfälla
Ansgar Simonsson Sundbybergs IK
Niclas Sjögren Brottby
Matthew Smith Vallentuna
Göran Strömstedt Järfälla
Erik Strömwall Vaxholm
Johan Ståhl Vallentuna
Daniel Swahn Väsby SS Triathlon
Mikael Svedjeholm Fredrikshof IF
Anders Tegelberg Täby IS
Anders Tyrén Motala
Andreas Ulriksson Nora Runners
Pasi Valjus Lidingö
Viktor Westin Gustavsberg
Axel Westling Sundbyberg
Johannes Wiktorin -
Johan Winnikka Tyresö
Gabriel Åhbeck Åkersberga Spring
Christian Örum Åkersberga Triathlon
Marcus Österberg Hässelby SK
Kvinnor 10km (56 anmälda)
Namn Förening/Ort
Emma Aldor -
Tina Almendal VFK
Julia Alvehed Gislaved
Anneli Anderbjörk Byggnads
Emilia Arvstrand London
Malin Besson Lk Roslagen
Annika Bryngelson Fredrikshofs FIF
Karin Burlin Vi som springer med Birgitta
Lida Caster Vallentuna Friidrott
Maria Cederberg -
Juana Chaves AS Campos
Mathilda Edmark IF linnea
Emma Egier -
Stina Eklund Olofsson Club Running Sweden
Benita Funke -
Mona Gustavsson Uppsala
Linda Halldner Henriksson Täby IS
Kristina Hedberg Runacademy IF
Anna Hellström Pålsboda
Carin Häckter Tyresö
Veronica Höiom Väsby SS Triathlon
Patricia Kazimierczak Orten
Desirée Kiskéri Fairtrade Runners
Sara Kvarfordh IF Linnéa
Elin Källvik Täby
Anneliese Lilienthal Stockholm
Therese Lundholm Vaxholm
Amanda Lägervik MSB
Jessica Löfbom Vällingby
Anna Malmerfelt Åkersberga Triathlonförening
Karoline Neumann -
Birgitta Nyberg Vi som springer med Birgitta
Lina Nyman Hässelby SK
Lotta Ottosson Uppsala LK
Miriam Ovesen Vallentuna
Åsa Pettersson Friskis&Svettis Uddevalla
Eva Porserud Runacademy IF
Åsa Pärlered Club Running Sweden
Anne Randonius TSM Running
Fanny Schulstad Team Mundt
Lina Schölin Vallentuna
Linda Sjöberg Vallentuna
Lisa Spännare Hägersten
Johanna Strand Täby
Susanne Strangert IF Linnea
Eva Tegelberg Täby IS
Marita Tyrén Motala
Anna Ulriksson Danderyd
Sandra Valjus Lidingö
Claudia Vasquez Cortes Vallentuna
Marja Weck Lönn Team Moto
Malin Vesik Skärholmen
Cecilia Westström Sundbybergs IK
Marie-Louise Wigén Kungsholmen
Katarina Wik -
Lova Åhbeck Åkersberga Spring