Anmälningslista Paradisloppet 2019

Klasser (klicka för att visa anmälda)

10 km Kvinnor (25 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Kristin Andersson Ingarö IF -
Ida Benari Nynäshamns långdistansklubb -
Lena Carlsson - -
Louise Cordonnier - Grönkål
Lill Cronås Ingarö IF -
Jessica Dickson - -
Josefin Eriksson -
Michaela Falkarp Värmdö -
Ann Grönqvist Boo -
Anna Hård af Segerstad Enebyberg -
Anette Kilander Ingarö IF -
Amie Kronblad - -
Therese Liljeblad - -
Anna Lord-Zakrisson - -
Marielle Lundin Länsförsäkringar AB -
Lise Nyborg Ingarö -
Caroline Olsmats Danderyds SK Olsmats
Eleonora Olsmats Turebergs FK Olsmats
Lena Olsmats Djursholm Olsmats
Anna Rehnström Minton - -
Patricia Romano Jonsson Värmdövik -
Frida Thilén - -
Petra Wahlberg - -
Ulrika Wallhed - Grönkål
Lina Wester Gottlieb Saltsjö-Boo -
10 km Män (28 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
David Alvén Ingarö -
Olof Berensson - -
Anders Braathen - -
Daniel Brantestad - -
Samuel Edefors - -
Anders Edgren - -
Melvin Engström Ingarö IF Ingarö IF P-04 Fotboll
Oscar Eriksson L - -
Elias Eskilsson - -
Andreas Gottlieb Saltsjö-Boo -
Biffen Grute Ingarö IF Cape Coral Champions
Klas Grönqvist Boo -
Jan Hård af Segerstad Enebyberg -
Tobias Johansson - -
Lars Kronblad - -
Gustav Liljeblad - -
Robert Lundberg Beastmode OCR Beastmode OCR
Daniel Lundin Länsförsäkringar AB -
agne nylander gustavsbergs glasmästeri -
alvin nylander gustavsbergs glasmästeri -
lovil nylander gustavsbergs glasmästeri -
Carl Olsmats SIK skidor Olsmats
Jimmy Rittervall Domare -
Jarmo Sorvari Gustavsberg -
Jakob Tholander Sundbybergs ik skidor -
Joakim Tillman Gustavsberg -
David Wilhelm Ingarö IF -
Jörgen Willsch Ingarö -
5 km Kvinnor (8 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Therese Alvén Ingarö -
Karolina Edgren - -
Anna Ek - -
Felicia Grönqvist Boo -
Jenny Svensk -
Jessica Svensson Ingarö -
Jessica Söderberg Gustavsberg -
Lovisa Tollin - -
5 km Män (8 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Johan Ek - -
Lars Ek - -
Fredrik ”Berra” Johansson Ingarö IF -
Anton Jonsson - -
Staffan Jonsson Värmdövik -
Robert Lundberg Beastmode OCR Beastmode OCR
Jesper Svensson Ingarö -
Peter Tollin - -
5 km F UNGDOM (födda 02-12) (3 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Ina Grute The Royal Swedish Ballet School Cape Coral Champions
Ellinor Grönqvist Boo -
Alicia Lundin - -
5 km P UNGDOM (födda 02-12) (4 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Leon Brantestad Svensk Ingarö IF P05 -
Melker Svensson Ingarö -
Ruben Tholander Sundbybergs ik skidor -
Lukas Wallhed - Grönkål
F13 (födda 06-07) 2,5 km (2 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Emilie Grahn Nacka Värmdö SK -
Olivia Grahn Hammarby Friidrott -
P13 (födda 06-07) 2,5 km (3 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Lukas Alvén Ingarö -
Erik Hård af Segerstad Enebyberg -
Love Tholander Sundbybergs ik skidor -
F11 (födda 08-09) 2,5 km (1 anmäld)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Leia Alvén Ingarö IF -
P11 (födda 08-09) 2,5 km (2 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Charlie Lundin Ingarö IF -
Elias Tillman Gustavsberg -
F9 (födda 10-11) 1,5 km (5 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Majken Brantestad Svensk Gustavsbergs IF -
Alva Edgren - -
Ellenor Grahn Nacka Värmdö SK -
Emi Rees Hägersten -
Signe Tholander Sundbybergs ik skidor -
P9 (födda 10-11) 1,5 km (1 anmäld)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Noel Embring Ingarö IF -
F7 (födda 12-13) 1,5 km (2 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Alice Gottlieb Saltsjö-Boo -
Matilda Tillman Gustavsberg -
P7 (födda 12-13) 1,5 km (4 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Vilgot Gisgård - -
Anakin Ohlsson Fager Herrviksnäs/Värmdö -
Legolas Ohlsson Fager Herrviksnäs/Värmdö -
Erik Pransgård - -
Body Bob ca 750 m (födda 13-14) (8 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Tore Berensson - -
Måns Edgren - -
Theo Ek - -
Elliot Embring Ingarö -
Birger Liljeblad - -
Ivar Pransgård - -
Elise Tollin - -
Siri Tollin - -
Body Bob ca 350 m (födda 15 eller senare) (7 anmälda)
Namn Förening/Företag/Ort Lagnamn- Om du tillhör ett idrottslag exempelvis
Doris Brantestad Svensk - -
Love Brantestad Svensk - -
Harald Falkarp Värmdö -
Walter Gisgård - -
Oliver Gottlieb Saltsjö-Boo -
Stig Liljeblad - -
Henry Lundberg Jarlaberg FSK Spiggen