Anmälningslista Sundsvall Trail 2018

Klasser (klicka för att visa anmälda)

SUT 52k (129 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Linda Ahlgren 128 Team Nordic Trail
Andreas Ahlm 116 -
Rickard Alm-Nordqvist 123 -
Jennifer Asp 1 Sportsgym SC
Martin Asp 110 Hälsinge Multisport
Mikael Back 50 Ifk Umeå
david backman 103 Friskis&Svettis Västerås
Jan Bekkos 99 Färila trailrun
Peter Berglund 51 Sävar CK
Åsa Bergman 93 Västerås LK
Louise Borg 53 Trollhättans SOK
Viktor Bretting 68 Team Nordic Trail
Johan Brodén 49 Vätter Trail
Peter Brun 107 Bjuråkers GIF
Anders Burman 74 Sportsgym SC
Iréne Burman 102 Sportsgym SC
Johanna Bygdell 27 Öbacka LK
Minna Bäckman 76 Sundsvalls Friidrott
Anton Carlberg 54 -
Anna Carlsson 118 Activities in Abisko
Erik Carlsson 17 Trastvägen trailrunners
Elitlöpare Dam 36 -
Elitlöpare Dam 37 -
Elitlöpare Dam 149 -
Elitlöpare Dam 39 -
Elitlöpare Dam 40 -
Fredrik Danielsson 58 Hammerdals IF
Thomas Didriksson 20 Team Nordic Trail
Anders Edström 80 Hemlingby lk
Mikael Edström 41 -
Emil Edvinsson 6 -
Andreas Eklund 70 Team Gällyfish
Jörgen Ekwall 64 -
Daniel Eurenius 11 -
Daniel Fagerlund 112 Rödöns SK
Krister Frödin 87 Örebro AIK
Örjan Fröjd 12 -
Johanna Gelfgren 106 -
Falko Haase 115 100 Marathon Club
Hanna Haglund 81 Happyrun
Jesper Hallgren 83 -
Christoffer Hamrin 26 Inlöparna Höga Kusten
Linda Harradine 86 -
Mårten Hellberg 67 -
Jonas Henning 88 Axa sports club
Elitlöpare Herr 43 -
Elitlöpare Herr 44 -
Elitlöpare Herr 45 -
Elitlöpare Herr 46 -
Elitlöpare Herr 47 -
Petra Hewett 124 -
Anton Hörnqvist 55 -
Magnus Jensen 33 Öbacka LK
Emma Johansson 119 Sundsvalls OK
Jesper Johansson 85 Örebro AIK
Robin Johansson 121 Team Nordic Trail
Fredrik Jonasson 38 -
Anette Jonsson 52 tynellactivity
Tommie Jonsson 29 Färila trailrun
Jarmo Kammonen 48 Sundsvalls OrienteringsKlubb
Henning Karlsson 22 LK Spring
Kersti Larson 5 Orsa sk
Thommy Larsson 35 Team B3IT
Åke Larsson 66 Stigmännen Karlshamns OK
Thom Leiding 117 Scania Road Runners
Madelaine Lind 56 Skavsåret IF Team Järfälla
Oskar Lindell 32 Inlöparna Höga Kusten
Ola Lindström 60 Rödvinmyrans vänner
Richard Lindström 71 Sundsvall Friidrott
Markus Living 111 Falu IK
Lars Lundberg 8 Stockviks SF
Zara Lundgren 14 Nordanstigs Friidrott
Peter Långström 125 Jarlabanke RC
Martin Maalø 114 -
Petter Magnusson 79 -
Andrew Maier 75 -
Petra Mangnäs 84 Örebro AIK
Henrik Nord 24 -
Per Nordanlind 25 Sundsvalls OK
Niklas Nordensson 63 Sportsgym SC
Anders Nordin 97 Sportsgym SC
Michael Norlin 127 -
Kenneth Norman 23 IF Strategen
Björn Normark 3 Tullinge Sk
Lin Normark 4 Tullinge Sk
Fredrik Nyman 90 Ytterhogdal IK
Janne Näätänen 72 Sundsvalls OK
Anna Olsson 19 Team Nordic Trail
Fredrik Olsson 62 Trångsviken IF
Malin Olsson 126 Jarlabanke RC
Miklós Ori 82 -
Alexander Persson 18 Matfors IF
Hans Persson 10 Vattudalens Ldk
Rikard Prüzelius 122 Umara sports club
Lars Qvist 2 Trailers Gävle
Roman Ryapolov 59 IFK Mora
Petter Rönnlöf 78 -
Tomas Seco 31 Vännäs
Erik Sifvert 30 -
Thomas Silfverberg 104 -
Torbjörn Sjölander 105 Örebro AIK
Klas Sjöström 94 -
Viktor Stefansson 15 Sandviken Trail Running
Linus Steinholtz 98 -
Joelina Strand 108 -
Christian Strid 101 -
Sofie Strömberg 129 Matteus SI
Senad Suhonjic 92 Västerås LK
Leif Sundman 77 -
Andreas Svanebo 28 Sportsgym SC
Tomas Svedberg 109 Hälsinglands Multisport
Fredrik Sveningsson 7 Grönahögs IK
Peter Tranevig 113 -
Ola Tuvesson 13 Sundsvalls OK
Magnus Ulaner 21 -
Jimmie Wahlberg 65 Runacademy IF
Pontus Wallin 89 Umara Sports Club
Bengt Wallner 100 Uppsala LK
Stefan Wassbrink 9 Singelsökersällskap OK
Pontus Wedell 42 Norrfjärns IF
Per Westfal 61 Alnö SK
Thomas Westrin 73 Trönö ik
Henrik Wilhelm 57 Team wilhelm
Jonas Wincent 95 Ifk Sala
Linus Wirén 34 Hälle if
Gabriel vk 91 -
Jakob Åberg 69 -
Oskar Åkerlund 96 Team Nordic Trail
Olov Öhman 120 Snorkråketräsk Athletic Academy
SUT 25k (170 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Amanda Aldengård 295 -
Emilia Aldengård 296 -
Vanja Aldengård 297 -
Thomas Aldheimer 314 Team Nordic Trail
Malek Amarouche 214 Happyrun Östersund
Elisabet Andersson 292 Runacademy IF
Joakim Anundsson 317 Team Marsfjäll
Anders Axling 354 -
Axel Bennhage 352 -
Jenny Berglund 220 -
Mikael Berglund 267 Clas Ohlson IF
Veronica Berglund 245 (Ange Förening)
Anders Bergman 201 Hemlingby LK
Marlene Bigren 366 Enhörna IF
Karin Biwersi 251 Team Nordic Trail
Mattias Björnebrink 340 Umeå
Lars Blomberg 241 Team Nordic Trail
Niklas Blomgren 326 Team nordic trail
Albin Bogren 290 Hemlingby LK
Elin Bogren 289 Hemlingby LK
Magnus Bogstag 255 -
Anders Bohman 325 -
Matts Boman 216 -
Kim Boström 311 Monster Trav
MIchaela Boström Fransson 310 Monster Trav
Tobias Bruneflod 287 -
Stefan Burlin 211 -
Annika Burström 263 Lonesome Runners
Peder Bylund 232 Kvällsjön
Erik Bäck 248 Team Nordic Trail
Hugo Bäckman 324 Sundsvalls Friidrott
Federica Calidoni 364 -
Anders Dahlin 262 -
Else Danielsson 335 -
Joel de Vahl 268 Sundsvalls OK
Stina Edejern 367 Nordik Distribution AB
Kenneth Edlund 368 Nordik Distribution AB
Mikael Edlund 339 Sundsvalls Friidrott
Maths Ehrenström 319 Tisdagspojkarna
Anders Ekbladh 234 -
Helene Ekbladh 227 Effektgruppen
Maria Eliasson 283 Trastvägen trailrunners
Maria Ericsson 331 -
Johan Eriksson 332 Club ÅF, Falun
Martin Eriksson 219 Sundsvalls OK
Viktoria Eriksson 277 -
Helena Fagerlund 229 Rödöns SK
Zeb Falcon 266 Team Compressport
Fredrik Fehler 274 Infozone Sportsclub
Therese Forsberg 337 Runacademy IF
Mikael Forsman 343 Vårby IK
Henrik Forssmark 344 Team Rog
Maria Fredlund 327 -
Eva Fundin 306 -
Susanna Fält 261 -
Robert Gidlund 258 -
Emil Granholm 281 -
Tove Grip 228 Trastvägen trailrunners
Laura Groneck 264 -
Henrik Gröning 279 -
Fredrik Gussing 284 Trastvägen trailrunners
Alice Gustafsson 257 -
Freija Haas 293 -
Anette Hagman 242 Team Nordic Trail
Rickard Hallengren 222 Friskis och Svettis Gävle
Anna-Karin Hammar 285 Trastvägen trailrunners
Patrik Hammar 286 Trastvägen trailrunners
Kajsa Hedin 218 Sundsvalls OK
Anna Helleblad 209 -
Fredrik Hellqvist 302 Brånan Boys & Girls
Jina Henriksson 275 -
Josefin Hjelte 329 BeAktiv
Susanna Hjort 309 -
Henrik Holmström 205 -
Daniel Hultgren 303 -
Tomas Håkki Eriksson 312 Fränsta IK
Kristin Hägglund 369 -
Lotta Högberg 249 -
Mattias Hörnsten 363 Hammarbygymnasterna
Annicka Istemo 244 (Ange Förening)
Richard Jackson 272 -
Tobias Jakobsson 273 -
Bruno Janvier 338 -
Robert Jonasson 253 SWECO IF
Anders Jonsson 276 -
Kristina Jönsson 246 -
Thomas Jönsson 247 -
Kadri Kalvo 370 -
Anna-Lotta Karlsson 252 -
Linda Karlsson 355 Sok
Olof Kerttu 358 Team Gällyfish
Daniel Kjellberg 300 -
Emil Kjellberg 299 -
Karl-Johan Krona 350 -
Kicki Källström 282 Sundsvall OK
Rebecca Landquist 294 -
Anton Larssom 301 -
Nicolas Lavigne 202 Gävle OK
Teresa Leifsdotter 336 -
Markus Lejon 270 Stöcke TS järnet
Fredrik Lilja 346 -
Magnus Lilja 348 Peab fritid
Stefan Lind 212 -
Magnus Lindberg 225 Hägglunds Ski Team SK
Karin Lindgren 315 Clüb Fetknöpp
Rickard Lingensjö 278 -
Pessi Liukkonen Sundsvalls OK
Michelle Ludovici 357 -
Åsa Lundberg 291 Nordanstigs friidrott
Fredrik Lööw 238 -
Gudrun Lööw 240 -
Gunilla Lööw 239 -
Bjørn Moen 359 -
Henrik Montelin 349 Alnö Race Team
Anna Nilsson 298 -
Håkan Nilsson 231 Löparlycka
Jessica Nordin 236 (Ange Förening)
Mattias Nordin 341 Umeå
Tomas Nordin 254 -
Weronica Nordin 235 Trastvägen trailrunners
Bernhard Nyström 271 -
Camilla Näslund 256 -
Jonas Olevik 207 Sundsvalls OK
Helena Olsson 217 (Ange Förening)Team KJ
Tomas Olsson 333 BeAktiv
Anders Ottosson 215 PostNord
Lovisa Ottosson 321 Åsarna IK
Ulla Persson 323 Friskis & Svettis Sundsvall
Pille Pipar 353 -
Stefan Quarfoth 365 -
Daniel Rehnström 328 Mora triathlonklubb
Johan Renström 265 Öbacka LK
Bodil Resare 356 -
Daniel Ritzén 251 Team Nordic Trail
Mårten Rodmark 342 Umeå
Emma Rosling 304 Ekerö Runners
Anja Rubach 206 IfK Umeå
Henrik Rydback 307 -
Åge Rødde 361 -
Martin Rönnbäck 347 Sweco IF
Henrik Sahlén 334 Sundsvall
Henrik Sandström 233 -
Daniel Sandvik 316 Fränsta IK
Benjamin Selling 260 Härnösands OK
Erik Sjöblom 226 Sundsvalls OK
Erika Sjödin 330 Sundsvalls OK
Leif Sjödin 322 -
Anton Sjöström 237 La Sportiva Sweden
Kalle Sjöström 208 Team Sjöström
Cecilia Skalberg 345 Team Nordic Trail
Jimmie Ström 313 Fränsta IK
Hanna Sunnerheim Sjöberg 362 Östersunds OK
Håkan Swang 351 -
Henrik Svanström 221 -
Jenny Swartz 204 Frösö IF
elin svensson 360 SOK
Patrik Svensson Gillstedt 230 Smashing BK
Fredrik Söderholm 203 (Ange Förening)
Herman Thibaud 509 -
Ida Thunberg 280 Runacademy IF
Johan Thunberg 305 -
Caroline Thurgren 318 -
Roger Tjernström 243 (Ange Förening)
Malin Tuvesson 223 Sundsvalls OK
Niklas Tuvesson 224 Djupvik Extrem Runners
Andreas Wedin 213 Team Nordic Trail
Johanna Viberg 308 -
Hans Wikman 269 Kovlands IF
Maria Wikstrand Bodin 250 -
Rasmus von Schoultz 320 -
SUT 12k (161 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Markus Ajax 530 Brånan Boys & Girls
Isabelle Andersson 515 -
Malin Andersson 418 Vännäs OK
Åsa Andersson 476 -
Mattias Anglemark 491 Västerås LK
Maria Anundby 477 Runacademy
Gun Ardesjö 513 Kandyz Västerås
Åsa Arencrantz 447 -
Lotta Berg 480 -
Malin Berg 459 Peab IF
Mia Berg 471 -
Joakim Bergsten 210 -
Peter Björklund 460 Friskis & Svettis
Pär Blid 534 Försvarsmakten
Inga-Lill Blind 453 Dorotea IF
Tomas Borg 543 Sundbybergs IK
Lisa Brun 531 Bjuråkers GIF
Karl Brunn 503 -
Trolly Bröms 516 -
Fanny Burman 426 TeamFaKir
Ingrid Byggningsbacka 452 Dorotea IF
Robin Byström Grein 479 -
Ante Carlsson 446 -
Jesper Claesson 501 -
Marika de Vahl 419 Sundsvalls OK
Malin Edberg 527 -
Stefan Edlund 404 -
Johnny Einarsson 536 -
Andreas Elfving -
Therese Elmqvist 439 -
Johan Engman 451 Håknäs IF
Inger Engström 560 Umeå
Eva Enlund 506 Skavsårets löparklubb
Andreas Eriksson 518 -
Anna-Maria Eriksson 463 -
My Eriksson 428 -
Therese Finnström 482 -
Ulrika Flock 529 EkeröRunners
Fredrik Florgård 538 -
Henrik Forsberg 475 Ljustorps IF
Linda Forslund 448 -
Andreas Forsmark 434 Runacademy IF
Annelie Forssberg 421 Forssberg pro trail runners
Lina Frænell 445 -
Johanna Fridsén 429 Dagsbergs IF
Sara Gradling 464 -
Agnes Gradling Sjöström 466 -
Aline Gradling Sjöström 465 -
Christine Grafström 427 Team FaKiR
Leif Haagensen 414 Uppsala
Anna Hagland 517 -
AnnaKarin Haglund 406 Sundsvalls OK
Petra Hallén 472 -
Alex Hatton 519 -
Robert Hatton 520 -
Malin Hedlund 436 -
Camilla Hedman 423 -
Marika Hellberg 522 -
Martin Hellberg 435 -
Helene Henriksson 438 -
Madeleine Henriksson 514 -
Victoria Hessel 505 Lucksta IF
Mary Humberstone 415 -
Helena Jakobsen 441 Friskis&Svettis Sundsvall
Michael Jakobsen 442 Friskis&Svettis Sundsvall
Unni Jensen 457 VMB Run
Stefan Jervström 478 Ljusdal
Emma Johansson 511 -
Linnea Johansson 483 Dorotea IF
Niklas Johansson 549 -
Stefan Johansson 550 -
Christoffer Jonsson 499 -
Elina Jonsson 510 -
Erik Jonsson 486 -
Jerry Jonsson 535 -
Marie Jonsson 420 Friskis&Svettis Sundsvall
Mona Jonsson 526 -
Rebecka JONSSON 425 Färila trailrun
Lova Karlsson 601 Alnö race team
Marie Karlsson 431 -
Lena Larsson 462 -
Elinore Lilja 469 -
sandra liljeborg 498 -
Chanett Lindberg 537 -
Elin Lundberg 461 -
Johanna Lundberg 488 Sandviken Trail Running
Helena Lundvall 546 -
Roger Lundvall 540 -
Irene Löfqvist 528 Team Nordic Trail
Anna Lövkvist 403 Runacademy IF
Ove Mattsson -
Lasse Metsävainio 521 -
Johanna Molin 288 -
Björn Mårtensson 489 Alnö race team
Richard Mårtensson 440 -
Helena Nerg 412 Lonesome Runners
Christofer Nilsson 490 Klubblösa Amatörer
Linda Nordensson 433 Lucksta IF Skidor
Hugo Nordlander Sundsvalls OK
Julia Nordlander Sundsvalls OK
Simon Nordlander Sundsvalls OK
Björn Norman 444 Stelman
Roger Norman 443 Stelman
Ingela Normelli 456 VMB Run
Johan Nyberg 405 -
Åsa Nyberg 495 -
Mikael Nyhlen 487 Matfors SK
Susanna Nylén 410 Lonesome Runners
Rickard Nylund 409 -
Elin Olofsson 424 -
Kristin Olofsson 500 -
Sofia Olsson 467 Telia IF
Hans Opel 430 SOK
Lars Orrberg 16 Sandviken Trail Running
Christian Ottosson 493 Anna och Emil Sportklubb
Jenny Palmgren 547 Sundsvalls OK
Niklas Paulsson Iggesunds SK
Emma Persson 474 -
Julia Persson 473 -
Stefan Pesula -
Lollo Rohdén 541 Sundsvalls OK
Kim Rosin 523 -
Anders Rudin 504 Rudans IF
Jörgen Saarela 484 -
Lenita Saarela 485 -
Olof Sandin 494 -
Katharina Sandström 545 Sundsvalls OK
Ylva Sandström 544 Sundsvalls OK
Jonatan Selander 468 -
Matilda Selander 458 Peab IF
Susanna Sidén 542 ROG
Anna Sjöberg -
Sanna Sjöberg 432 Njurunda OK
Lena Sjödén 481 -
Björn Skölving 533 Lucksta IF
Carina Sondell 417 -
Eva Sondell 416 -
Elliot Stenquist 470 Team XLENT
Lars Stenquist 408 Team XLENT
Niklas Strömqvist 508 -
Helene Sundqvist 422 -
Anders Sundström 455 VMB Run
Maria Syd 450 -
Sara Söderholm 407 -
Marie-Helen Söderman Cutts 497 Stockviks SF
Annelie Sörlin 437 -
Björn Ter Bruggen 507 -
Kristoffer Thid 502 -
Sandra Timan 539 -
Jerker Ullerstam 413 -
Jenny Unander 402 -
Anna Wedin 411 Lonesome Runners
Therese Wedin 401 IF Strategen
Linn Westermark 532 -
Agnes Zimmer 512 -
Albin Ålin 548 Sundsvall ok
Maria Åman 449 -
Mattias Ångström 454 VMB Run
Daniel Östgård 525 -
Jenny Östgård 524 -
Max Östlund 496 Lofsdalen
SUT 4k (10 anmälda)
Namn Startnummer Förening
Alfred Ene 608 Sundsvalls Friidrott
Martin Ene 609 Sundsvalls Friidrott
Frans Forsberg 607 Sundsvalls OK
Maria Groth 603 -
Julia Hjalmarsson 606 Team Nordic Trail
Johan Kaijser Midbjer 611 -
Fernanda Monego 610 -
Marie Sjölander 604 -
Sixten Skölving 605 Lucksta IF
Maximilian Tirri 602 Sollefteå GIF Friidrott